O czym chcesz poczytać na blogach?

Kfor

MISJE POKOJOWE NATO I ONZ - Onet.pl Blog

Daria (20:36)
Skomentuj
Misje pokojowe
Misja pokojowa - jest to działanie stosowane między innymi przez Organizację Narodów Zjednoczonychśrodkami o charakterze militarnym, w celu utrzymania lub przywróceniamiędzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, bądź to przez zmianę sytuacjistanowiącej groźbę dla pokoju, bądź to dla ułatwienia pokojowegozałatwienia sporu, bądź to dla zainicjowania akcji w związku z groźbąnaruszenia pokoju.

"> Misja pokojowa w Afganistanie
"> Misja pokojowa ONZ w Syrii
"> Misja pokojowa ONZ w Libanie
"> Misja pokojowa EUFOR w Bośni i Hercegowinie
"> Misja pokojowa NATO KFOR w Kosowie
"> Misja pokojowa EUFOR w Kongo

MvM - o mnie i kolei uwaga - rozkład PKP w linkach!

Państwowości serbskiej jest, nie mają.

 Kosowo odebrało Czrnogórze miano najłmłodszego państwa Europy. Czrnogóra gospodarczo stoi całkiem nieźle (lepiej, niż Sebia, z którą mariaż rozwiązała). Odpanięcie Kosowa właściwie podnosi Serbii wszystkie wskaźniki gospodarcze... Kosowo odebrało także inny niechlubny status - Mołdawii - jako najbiedniejszemu państwu Europy. Mołdawia ma jednak pecha - nie dostanie miliardów od UE. Może i dobrze - bo podobnie jak w Kosowie wpłynęły w dziure bez dna. Kosowo to obszar de facto rządzony przez przestępczość. Siły KFOR nie rozumiejące w większości miejscowych realiów (ale czego oczekiwać skoro przywódcy NATO też ich nie rozumieją) nie są w stanie temu zapobiec. Można rzec - jest lepiej niż w Bośni - tam z kolei działają arabskie grupy terorystyczne. Arabowie przyjechali wspomagać Bośniackich Muzułmanów w walce z Serbami. Niestety wyczuli świetną okazję rekrutacyjną. Bośniacy mają słowiański wygląd, są więc doskonałym materiałem na terrorystów - w ciepły dzień Arab (lub nawet Hindus) wchodzący w płaszczu na lotnisko w Nowym Jorku, nie znający angielskiego ma.

Moim Zdaniem

Wschodzie Chin zamieszkałych przez Kazachów. Jednym z nich jest pewnie i to że nowe państwo będzie wrogo nastawione do Rosji, a gloryfikować będzie swoją przyjaźń z USA. Tym bardziej że to właśnie na państwa zachodu spadnie problem utrzymywania tego państwa przy życiu. Kosowo mianowicie nie ma żadnego przemysłu, żadnych surowców, jedyne co tam jest to pastwiska, owce i prawie dwa miliony ludzi. Brakuje struktur państwowych, niema żadnego systemu bezpieczeństwa, nie ma w ogóle administracji publicznej. Wszystko to tworzą obecne tam siły Unii Europejskiej, oraz siły KFOR i misja ONZ. Już teraz Rosja zażądała zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Serbia zapowiedziała obniżenie rangi kontaktów z państwami które uznają Kosowo za nowe państwo.

Problemem pozostaje również, nieliczna już dziś, mniejszość serbska. Serbowie zamknięci w niewielkich enklawach, dla których jest  ono kolebką ich państwowości. Nowopowstałe państwo musi się w pierwszym rzędzie zająć kwestią zapewnieniu im bezpieczeństwa.

Wszystko i na temat

Tagi: miejsca podróże przyroda
21:34, adrian022593 , Artykuły
Link Dodaj komentarz »
Intronizacja patriarchy serbskiego Kościoła prawosławnego

niedziela

Wiele tysięcy Serbów przybyło w niedzielę do cerkwi w Peciu w zachodnim Kosowie, aby wziąć udział w intronizacji nowego patriarchy serbskiego Kościoła prawosławnego Irineja.

Kosowskie siły bezpieczeństwa przy pomocy sił NATO w Kosowie (KFOR) oraz unijnej policji misji Eulex podjęły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, aby nie.