O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Kernel

ksiegarnia

02:01, ksiega123
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 kwietnia 2011
Kernel Three - O'Neill Robert, Alan C. McLean
Kernel Three prezentuje nowe zwroty, struktury i słownictwo. Jest kontynuacją dwóch poprzednich części, ale może być używany jako uzupełnienie kursów prowadzonych według innej serii podręczników. Opanowanie języka angielskiego na poziomie Kernel Three odpowiada osiągnięciu stopnia znajomości języka Treshold, określonego przez Radę Europy w Strasburgu lub Cambridge First Certificate of English. Na kurs Kernel Three należy przeznaczyć minimum 100 godzin.Kernel Three zawiera: -- podręcznik, składający się z 16 zestawów lekcyjnych ułożonych według schematu podobnego do Kernel Two, alfabetycznego wykazu zastosowanych zwrotów, przeglądu struktur oraz słownika fonetycznego; -- podręcznik dla nauczycieli ze szczegółowymi wskazówkami metodycznymi; -- zeszyt ćwiczeń; -- testy dla uczących się pozwalające poznać stopień opanowania materiału oraz postępy.

Mateusz Kozak – techlog

Can see there.
New kernel building:

Kernel: arch/x86/boot/bzImage is ready (#1)
Building modules, stage 2.
MODPOST 4 modules
(…)

real 13m33.644s
user 10m52.525s
sys 0m55.823s

It gets 13minutes @ Celeron M 1,8GHz with 1GB DDR2 RAM and SATA disk.

after reboot:

meal@oziris:~$ uname -a
Linux oziris 2.6.25-rc6 #1 PREEMPT Mon Mar 17 19:22:03 CET 2008 i686 Intel(R) Celeron(R) CPU 540 @ 1.86GHz GenuineIntel GNU/Linux
meal@oziris:~$

Broadcom wireless card BCM4311 running without kernel patching (as we needed with 2.6.24) and running properly.

oziris meal # iwlist scan
lo Interface doesn’t support scanning.

eth0 Interface doesn’t support scanning.

sit0 Interface doesn’t support scanning.

tun0 Interface doesn’t support scanning.

wmaster0 Interface doesn’t support scanning.

wlan0 Scan completed :
Cell 01 – Address: 00:0F:CB:B0:13:9A
ESSID:”BL1″
Mode:Master
Channel:5
Frequency:2.432 GHz (Channel 5)
Quality=53/100 Signal level=-88 dBm Noise level=-72 dBm
Encryption key:on

Miski do mleka

Zgrzytliwie brzmiące zdanie, w którym wykorzystujesz to pojęcie. Twoja propozycja po prostu wszystko to by mocno wydłużała.

“Natomiast zawsze martwią mnie ludzie, którzy wprowadzają czytelników w błąd”

Nie da się nie wprowadzać, bo tu masz jeszcze inną prawidłowość, którą można metaforycznie nazwać zasadą Heisenberga – im dokładniej opisujesz jedno, tym mniej dokładnie opisujesz drugie, aż do poziomu wprowadzania w błąd. Na przykład jeśli nazwiesz Linusa Torvaldsa “Finem”, to będzie zamulało jego etniczną złożoność. Z kolei wnikanie w te detale w tekście o kernelowaniu kompili niepotrzebnie odwracałoby uwagę od zasadniczego tematu tekstu o kernelowaniu kompili. Dlatego albo masz tekst o mniejszości szwedzkiej w Finlandii, w której chlapniesz beztroskim uproszczeniem “na przykład twórca systemu operacyjnego Linux” (wprowadzającym w błąd, bo przecież ściśle rzecz biorąc, Linux to tylko kernel a nie cały system), albo masz tekst o kernelizacji kompili, w którym wprowadzasz w błąd co do całej etnicznej złożoności, za to masz miejsce na całe zniuansowanie kwestii “Linux to kernel”.

Morał z tego jest taki, że trzeba zawsze wiedzieć, o czym.

investstock.pl

Osiąga w różnych walutach, raportuje się w dolarze a notowana jest w polskim złotym. Taki miszmasz walutowy powoduje, że wyniki i wskaźniki są mocno narażone na zmiany kursów walut. Wspomniane wskaźniki prezentują się bardzo dobrze. Co prawda kapitalizacja  ponad dwukrotnie przekracza wartość księgową, ale wskaźnik P/E jest jednym z atrakcyjniejszych na naszej GPW. Spółka zawdzięcza to bardzo dużej rentowności kapitałów własnych i aktywów, niespotykanej wręcz na naszej giełdzie. Ostatnie umacnianie dolara korzystnie wpływa na osiągane przychody, co powinno mieć przełożenie na kurs spółki. Dodatkowo Kernel przejmuje spółkę Alseeds co z powinno się przełożyć na lepsze wyniki w przyszłości. Jak wspomniałem spółka do analizy nie jest łatwa i to nie tylko fundamentalnej. Krótkoterminowa analiza techniczna jest obarczona dużym błędem przez bardzo małą płynność waloru. Sporadycznie pojawiają się umówione bardzo duże transakcje, a zamknięcia są często przypadkowe. Dlatego przy analizie tego papieru warto zwrócić uwagę raczej na średni i dłuższy termin. Wskaźnik Guppego nie pozostawia złudzeń co do panującego trendu niezależnie od interwału. Im wolniejsza wiązka tym znajduje się niżej, a wszystkie.

Xperia Rullez

 • Megadave

  bo walnąłem sobie tego Miui 1.7 rom i jest bardzo fajny ale jeszcze jakiś mały tuning by się przydał ale kurde nie wiem co tam można ruszyć,próbowałem JiT-a ale kurde skończyło się na wgrywaniu firmware od nowa

 • DiKeJ

  JiT to nie program/software do kręcenia taktowania, jedynie (chociaż to i tak bardzo duże “jedynie”) dzięki niemu procesor i pamięć są lepiej zarządzane (na język łopatowy, bo inaczej by nie wszyscy zrozumieli ). Procesor podkręcamy za pomocą modyfikowanych Kerneli, ponieważ nasz Bootloader w X10-tkach nie jest do końca złamany, a.

 • Kernel panic

  "... siec im nie działa ..." czyli życie admina w pracy i po godzinach

  Się dzwięk kladzionej słuchawki. Wyczułem w jego głosie ironie? Hmmm.. Szuja niewdzięczna.

  Wybrałem się na wycieczke do serwerowni uspokoić spanikowaną maszynke.

  Na konsoli serwerka piękny napis:
  Kernel Panic! Aiee!!!

  Niedobry Tyyy tchórzu cykorze!! ... Aiiiijeee???
  Aaaaaaaaaaa masz !!! RESET.

  siec-im-nie-dziala 2004-03-04 18:39:57
  skomentuj (14)


  Nocne przypadki
  Siedzi.

  A.J. -- Już nie tak całkiem ponury zakątek komputerowego geeka

  Się rozumieć). Ale jeden quest, potem szybciutko drugi, potem eksterminacja plemienia ogrów... i właśnie wtedy dopadł go potwór, któremu najbardziej doświadczony heros się nie oprze, nawet z amuletem ratowania życia. Poczwara ta zwie się Kernel Panic... Zgładziwszy mojego herosa próbowała jeszcze zabić nieszkodliwego zwierzaczka imieniem Idle Task -- co jej nie wyszło, więc tylko dała wyraz swojej frustracji bluźniąc obrzydliwie kodem szesnastkowym, aż oczy łzawiły od.