O czym chcesz poczytać na blogach?

Kepler

Naprzód

Samochodowy jest śmiesznie mały nawet w godzinach szczytu i to nawet w dużych miastach. Kierowcy są uprzejmi z jedną drobną uwagą, jeśli stoisz na chodniku przy pasach dla pieszych i nie wykonasz zdecydowanego ruchu informującego, że chcesz na nie wejść, to nikt ci się z własnej woli nie zatrzyma. Trochę mi taka postawa nie pasuje do ogólnego wrażenia, że Nowozelandczyk to bardzo uprzejmy człowiek. Tak samo jak nie pasuje mi, że tak bardzo pasjonują się krykietem. To tak nudne zajęcie, że nawet oglądanie tego "niby sportu" jest nie do zniesienia. Oni to uwielbiają. Co mi się najbardziej podobało ? 4-dniowy szlak Kepler Track oraz odwiedziny w Gore. Co mnie najbardziej irytowało ? Nadal mają tu głupi przepis, który nakazuje kasjerkom w marketach wołanie za każdym razem gdy ktoś kupuje alkohol ( nawet piwo) takiej kasjerki-kierowniczki, która ocenia, czy kupujący jest pełnoletni i wprowadza na kasie jakiś kod akceptujących mój zakup. To jest rozwiązanie ani praktyczne, ani ułatwiające cokolwiek. Wręcz przeciwnie. Na dodatek , to chyba widać, że 18 lat skończyłem, co prawda nie tak dawno, ale jednak skończyłem. Na koniec uwaga praktyczna dla osób, które planują odwiedzenie NZ. Karty kredytowe i płatnicze są tu stosowane.

BEZ ANTENY

Po sobie ohydny i niebezpieczny chlew.10:56, bez_anteny , OJCOWIZNA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 marca 2012
PRAWO CIĄŻENIA

PIONIERZY

Czytam ostatnio trochę książek o historii nauk. Zaczynam zdawać sobie sprawę w jak trudnych warunkach dokonywali swoich odkryć Kopernik, Brahe, Kepler czy Galileusz. Dziś pewne rzeczy wydają nam się oczywiste, ale przecież kiedy zadrzemy głowę do góry widzimy to samo niebo, które widzieli tamci naukowcy 500 lat temu. A nie mieli teleskopów, radioteleskopów, telefonów satelitarnych i komputerów. Mieli kilka desek zbitych w trójkąt, stosunkowo prostą matematykę i całe pokłady pasji i cierpliwości.   

WYPOSAŻENIE

A przypominam, że wybitni matematycy tacy jak Kepler nie mieli jeszcze dwumianu Newtona czy rachunku różniczkowego, który opracował Leibniz (nie mylić z ciasteczkami). Mieli za to ogromne kłopoty finansowe, łaskę władców.

onibe | blog Izy i Darka

    -> kontynuacja wątków zapoczątkowanych w poprzednich tomach serii. Tym razem jest to pełnowymiarowa powieść z jednym wątkiem naczelnym: odyseją Wozaków, którzy opuszczają Imperium i ruszają na wojnę z Se-Kohaldczykami. Recenzja przedpremierowa.
  • Werdykt recenzencki -> Wegner w dobrej formie. Świetna fantastyka, bardzo w stylu Kresa, ale i… Wegnera. Gruba księga, ale czyta się świetnie i szybko.
  • Link do pełnej recenzji -> TUTAJ

Tytuł książki: Kontrakt Paganiniego

  • Autor -> Lars Kepler
  • Kategoria -> kryminał
  • Krótki opis -> komisarz Joona musi odnaleźć dwoje zaginionych ludzi, na których poluje zapewne także… morderca, który przypadkowo uśmiercił nie te osoby, które trzeba. Oczywiście nie wszystko jest tym, czym się zdaje być.
  • Werdykt recenzencki -> do “Hipnotyzera” porównania nie ma. “Kontrakt…” to powieść, która równie dobrze mogłaby wyjść spod ręki zupełnie innego twórcy: raczej nudna, naciągana, przypadkowa. Tylko dla fanatyków Keplera.
  • Link do.

O pogodzie - Onet.pl Blog

07 marca 2009
  Poszukiwanie planet podobnych do Ziemi

Nad ranem rozpoczyna się długo oczekiwana misja NASA, której celem będzie poszukiwanie w naszej galaktyce planet, które są podobne do Ziemi. O godzinie 4:50 czasu polskiego z Przylądka Canaveral na Florydzie za pomocą rakiety Delta II zostanie wyniesiony teleskop o nazwie Kepler. W krótkim czasie trafi on poza ziemską orbitę, aby jego pomiary nie ulegały zakłóceniom, i rozpocznie swoje 3,5-letnie obserwacje. Naukowcy mają nadzieję dokładnie przyglądnąć się aż 100 tysiącom gwiazd i ich planetom w niewielkim fragmencie Drogi Mlecznej na przestrzeni około 3 tysięcy lat świetlnych. Dane pozyskane z fotometru pozwolą nam odpowiedzieć na pytania: jaką część wszystkich przebadanych planet stanowić będą planety skaliste, czyli takie jak Ziemia, ile planet zawierają obce Układy Słoneczne, jak wielkie potrafią być gazowe planety, wokół jakiego typu gwiazd najczęściej krążą.

Lercia blog

Nieprzeciętne zdolności rozgniewały Hadesa, boga świata zmarłych, i Zeusa, włądcę bogów i ludzi.Jako,że ośmielił się ingerować w porządek ziemski, został rażony przez Zeusa błyskawicą i umieszczony na nieboskłonie.Na cześć Asklepiosa wzniesiono w całej Grecji wiele sanktuariów, uznając go za boga lekarzy i sztuki medycznej.W świątyniach był przedstawiany jako mężczyzna opierający się o kij opleciony przez węża.
10 października 1604 roku ,miało miejsce najważniejsze dla konstelacji Wężownika zjawisko astronomiczne:wybuch supernowej,nazywanej później na cześć jej odkrywcy Supernową Keplera.Galileusz wykorzystał obserwację Keplera do podbudowania swojej teorii,według tóej to Ziemia rąży wokół Słońca, a mie na odwrót.Wybuch kolenej supernowej astronomowie mieli okazję oglądać dopiero w 1987 roku.
Skoro jednak wiedziano o istnieniu Wężownika,dlaczego nie wprowadzono go do zodiaku?Stało się tak z powodów matematycznych.Gdy powstawał zwierzyniec niebieski, grance poszczególnych konstelacji nie były jeszcze wytyczone.Chcąc ustalić czas, jaki Słońce spędza w każdym gwiazdozbiorze, podzielono trasę jego wędrówki na 12 równych części o 30 stopni, tak by w każdym znaku Słońce gościło.

serducho14's blog

serducho14blog - archiwum: luty 2006

::strona główna::


EEee.
Zaczynam od nowa. chce pisać notki regularnie, a nie jak dotąd. pisze je dla siebie. nikomu nie mówie że blog zaczyna od nowa. mam w dupie komenty, to mój blog.

Ale nie wiem o czym teraz pisać. Może o piatkowej lekcji z sobolem. EE. I tak każdy wie że jest naj dziwniejszym nauczycielem pod słońcem. A propo słońca. To lekcje o tym super KEplerze musimy mieć DOPIERO w piątek i to wtedy kiedy są skrucone. kiedyś ja mu tą głowe skruce. Takie fajne tematy tak zajebiście olewać, a o tych zasranych falach to by mógł całe dzieciństwo porzegadać. Ojoj. biedny mały sobolek. Kazał nam o tym wrocławiu przygotować, co chcemy tam zwiedzać!! CO my możemy chcieć zwiedzać, ja z citko sklepy, a panowie monopolowy. proste. ale jak to elegancko ując , żeby se niepomyślał??

Sram na niego :P
serducho14 2006-02-18 14:28:29 skomentuj (1)

Powiedz, że kochasz- powrót - bloog.pl

Jest najstarszym świadectwem, i co z należną pokorą przybliżyć należy żyjącym". (K. Ptolomeusz: Tetrabiblos. [przekł. niem] E. Winkiel Berlin-Pankow 1923)

 

Kiedy Melanchton używa słowa "wiedza", to jest to w pełni usprawiedliwione - astrologia uważana wówczas była za królową nauk. Gdy mówił o "wielkiej mądrości", którą nazywa nawet "świadectwem Boga" na pewno nie miał na myśli dyletanckich ocen oraz poglądów nt. znaków Zodiaku, które do dziś dyskredytują horoskopy. Z drugiej strony nadmierne ambicje astrologii wywołały słuszną krytykę Keplera, która do dziś jest aktualna. Horoskop zainspirował nawet takiego jasnowidza jak Nostradamus (1503-1566). Dlaczego zatem dzisiaj nie miałby poruszyć wrażliwego interpretatora? Drzemią w nas talenty, które trzeba tylko obudzić i wzmocnić. To, co umożliwia nam dostęp do duchowo-psychicznych źródeł, których nie jesteśmy świadomi nazywamy instynktem lub intuicją. Interpretacja horoskopu nie może być tylko zadaniem intelektualnym. Konieczna jest pewna zdolność obok daru analizy i syntezy, która nie jest związana tylko z intelektem, ale i pokładami nieświadomości. Poruszona wszak.