O czym chcesz poczytać na blogach?

Kennel club

zwierzęta - Onet.pl Blog

heterozją i swoje osobniki krzyżował z dogami niemieckimi, borzojami oraz z jednym psem, który został określony jako "pies niedźwiedzi". Wysiłki obu hodowców zostały zwieńczone w roku 1886 opracowaniem przez nich pierwszego wzorca rasy, natomiast Kennel Club uznał rasę w roku 1925.

Budowa

Należy do największych psów o smukłej, lecz bardzo muskularnej budowie. Ruchy lekkie..

Blog izunia231008

Hiszpańskimi właścicielami, niektórzy angielscy arystokraci kupili lub otrzymali je jako podarki. Wykorzystywali te psy w swoich posiadłościach do celów myśliwskich. Wzrost popularności spanieli odzwierciedlają liczne wzmianki w literaturze angielskiej, w tym w dziełach Geoffreya Chaucera z XIV wieku i w sztukach William Shakespeare`a w XVI wieku.

W roku 1892 Kennel Club w Wielkiej Brytanii uznał cocker spaniele za odrębną rasę (określenie "angielski" dodano do nazwy rasy później). Od tego czasu obowiązkowo prowadzone są osobne linie hodowlane dla springer spanieli i cocker spanieli. Jeszcze przed rokiem 1930 cocker spaniel stał się najpopularniejszą rasą psów w Anglii[potrzebne źródło]. Ta rasa znalazła.

Beauceron – owczarek francuski

W 1809 roku Abbé Rozier napisał artykuł o tych francuskich psach pasterskich, w którym opisał różnice w rodzaju i używane terminy Berger de Brie i Berger de Beauce.

W roku 1893, lekarz weterynarii Paweł Megnin dokonał rozróżnienia między długowłosy Berger de la Brie i krótkowłosy Berger de Beauce. Określił on standard rasy, z pomocą M. Emmanuel Ball. W 1922 r., Club des Amis du Beauceron powstała pod kierunkiem dr Megnin.

W 2008 roku zadebiutował Beauceron w Westminster Kennel Club Dog Show.

sweetsisi blog

Na rzecz ratowania ginącego już gatunku. Na opublikowany apel o pomoc szybko zareagowali Amerykanie. Zaczęto wysyłać szczenięta tej rasy do hodowców na terenie całego USA. Miało się to przyczynić do odrodzenia rasy Shar-pei. Moda oraz popyt na te psy były tak wysokie, że cena przekraczała kilka tysięcy dolarów. W 1988 przyjęto tę rasę jako grupę wstępną do American Kennel Club, po czym w 1991 roku jako pełnoprawnego członka tej organizacji.


Pochodzenie
Chiny


Użytkowanie
Dawniej Shar-pei używany był jako pies bojowy. Ale dzięki niezwykłej czujności jest to rasa doskonale nadająca się do pilnowania domu.


Klasyfikacja
2. Pinczery, sznaucery,.

~Świat oczami psa~ - Onet.pl Blog

Rasa powstała z angielskiej rasy Parson Jack Russell Terrier, podzielonej w 2000 r. na dwie osobne rasy: wysokonożnego Parsona i niskonożnego Jacka. Obie odmiany wyhodowane zostały przez tego samego człowieka - zapalonego myśliwego-pastora Jacka Russella. Nazwa "Parson Russell" została ustalona przez American Kennel Club.

Wygląd


  

Budowa

Jack Russell Terrier jest psem niewielkich rozmiarów o sylwetce średniej długości oraz zwinnej. Ogon nie może być kopiowany. Odmiana Parson.

Psi Blog - Wszystko o Psach - Onet.pl Blog


Rys historyczny
:
Pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii Shirley rozpoczął hodowlę Flat Coated Retrievera. Aby uzyskać tę rasę psa krzyżował Nowofundlandy,  spaniele, setery i collie. W tamtejszych czasach Flat był najpopularniejszym retrieverem. Kennel Club zarejestrował tę rasę w roku1898, a w 1923 powstał pierwszy, oficjalny wzorzec rasy.

Użytkowanie
:
Podstawową funkcją jaką pełnił to udział w.

Blog NataliAda

2006-10-02 BOKSER ( BOXER ) wywodzi się od psów typu mastiff, zdobytych w bitwie z Rzymianami przez germańskie plemię Cymbrów.

Rasa ta została po raz pierwszy zaprezentowana w 1895 r. w Monachium, a już w 1904 r. została uznana przez Americian Kennel Club.

Do Wielkiej Brytanii boksery sprowadzono dopiero po I wojnie światowej.


W przeciągu kilku lat rasa ta zyskała ogromną popularność na całym świecie.


CIEKAWOSTKA


Bokser to pies przywiązany do ludzi; ma wesołe usposobienie i.