O czym chcesz poczytać na blogach?

Kenia

Kenia

W safarii przyciągają wielu turystów, spragnionych przeżycia przygody i poznania przyrody afrykańskiej.

Komentarzy: 0 Kenia 2008-02-26 Kenia położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku.

Kenia to fascynujący kraj urzekający przybywających tu na wakacje turystów przede wszystkim swą różnorodnością i odmiennością. Dzika, niczym nieokiełznana przyroda, gorący klimat, malowniczość wybrzeża, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiają, że Kenia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.

Atrakcją dla spędzających tu wakacje są liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujące spośród.

Kenia Urlop

Co najczęściej przyciąga gości jest tutejsza fauna. To w Kenii można zobaczyć zwierzęta, które większość mieszkańców naszego globu może obejrzeć tylko w egzotycznych programach przyrodniczych. To w Kenii żyją dostojne słonie afrykańskie, zwinne i szybkie gepardy, potężne czarne bawoły, wysokie żyrafy, zebry i władcy wszystkich zwierząt – lwy.
Ten rolniczy kraj obecnie zmienia swoją strukturę zatrudnienia. Coraz więcej osób zaczyna żyć z obsługi nasilającego się ruchu turystycznego, jako iż infrastruktura tworzona z myślą o zagranicznych gościach wciąż się rozwija. Kenia nie jest na szczęście jeszcze zadeptana przez turystów. Wciąż można tam zobaczyć miejsca nieskażone wpływem cywilizacji zachodniej, dziewiczą naturę, kulturę, której serce biło w tym miejscu na długo przed przybyciem białego człowieka.

zircool31.blog

Się takie sztuki jak: "Hamlet", "Makbet" i wiele innych sztuk Szekspira. Wewnątrz panuje temperatura -5 stopni Celsjusza. Każdego roku jest budowany na nowo w innym kształcie.

skomentuj (0)

Kenia czeka na turystów 2009-06-04 09:22:42

Kenia czeka na turystówSektor usług turystycznych w Kenii, który przestał funkcjonować w rezultacie konfliktu o władzę w tym kraju, odbuduje się w ciągu roku. Obecnie przyjeżdża wciąż o połowę mniej turystów niż w czasach prosperity, przed grudniem 2007 roku.

Jest to jednak wynik i tak zadowalający. Pod koniec grudnia ubiegłego.

Podróż do ludzi

08:42, ilona-on-line
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 sierpnia 2009
Kenia: przyczyny

Wilson, dyrektor szkoły, której się pomaga, pisze tak:

- Modliłem się do Boga, żeby jakoś nam pomógł utrzymać tę szkołę, bo już nie dajemy rady. A potem dostałem Wasz list, że będziecie robić z nami projekt i nam pomożecie. List o tym remoncie, programie dożywiania dzieci, wyposażaniu kuchni.

Myśli się, jak to się właściwie stało, jak do tego doszło, że pomaga się akurat szkole Wilsona. Przypomina się sobie wszystkich pomocników, wszystkie sploty wydarzeń, które zadecydowały o tym, że w końcu pracuje się w Kenii, w Mathare a nie, jak miało być na początku, w szkole rolniczej w Tanzanii.

I wychodzi na to, że rzeczywiście bez modlitw Wilsona nic by z tego nie było.

13:39,