O czym chcesz poczytać na blogach?

Kazimierz wielki

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Do startu w nadchodzących wyborach na rektora Uniwersytetu Opolskiego. Najpewniej więc nim zostanie

<!–1–>Na stronie internetowej senator pisze o sobie, że jest historykiem i historykiem sztuki, który “uchodzi w powszechnej opinii Opolan za wielkiego budowniczego UO – przydomek Kazimierz Wielki Opola”. Wylicza swe prace naukowe na temat polskich cmentarzy na Kresach oraz budynki uniwersyteckie wyremontowane jego staraniem.
O czym Nicieja nie wspomina
putBan(62);
W oficjalnym.

Przed siebie

- miejsce w centralnej Polsce. W tych okolicach diabeł ma się całkiem dobrze. A ni jest to czart byle jaki, lecz sam diabeł Boruta z Łęczycy. Legend i opowieści o tym diabelskim szlachcicu jest wiele. Podobno był zwykłym smolarzem, póki król Kazimierz Wielki, w podzięce za ratunek, nadał mu tytuł szlachecki i łęczycki zamek podarował. Rządy Boruty ludowi się nie podobały, bo podatki coraz wyższe nakładał, a pieniądze sobie przywłaszczał. Gdy przyszła wieść o śmierci szlachcica, ruszył lud na zamek po zagrabione majątki. Ale.

MOJE GÓRY - Onet.pl Blog

W pd.-wsch. Polsce warownia, o czym świadczą pozostałości murów. Budowla powstawała etapami przez okres kilku wieków, co uwidacznia się w różnych stylach architektonicznych. Wyróżnia się zamek wysoki, średni i dolny. Zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli. Jednym z nich był wielki hetman koronny Mikołaj Kamieniecki. Na zamku bywał król Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło oraz Jan Kazimierz. Od połowy XVII w. zamek zaczął tracić na znaczeniu strategicznym i stopniowo popadał w ruinę. W 1796 r. silna wichura zerwała dach, co przyspieszyło rozpad twierdzy. Kamieniec inspirował wielu pisarzy i malarzy, wśród nich.

leocadie blog

Się chrzciny lub wesele
widzieć stłuczone okulary - zdobędzie się serce zacnej osoby i nastąpią rychłe zaręczyny
Albo ten sennik jest zepsuty, albo z moimi snami coś nie jest w porządku.
Normalnie nabór kandydatów ogłoszę!

leocadie 2002-05-01 22:16:22
skomentuj (12)


   Majówka
.

Jadę do Kazimierza. Wrócę. Pa :)

leocadie 2002-05-02 23:13:53
skomentuj (4)

Kim innym mógłby być z takim nazwiskiem? Nawet nie wiem, kiedy wsunął mi tą wizytówkę. Ehh... Mnie to powinni w ukrytej kamerze pokazywać. Przynajmniej będę miała o czym opowiadać wnukom: "Wasza stara, mądra babcia, kiedy była młoda i głupia biegała w butach na obcasach z wielkimi teczkami i taranowała Bogu ducha winnych prawników".

leocadie 2002-05-18 00:14:15
skomentuj (22)


   O świcie

Artykuły Aryjskie | Odszukiwanie Aryjskich Korzeni Słowiańskich Narodów

Się usadziła w wyższych kręgach społeczeństwa to też miała jedno ważne podobieństwo: separatyzm biorący się z podstawach filozofii żydowskiej. Getto to naprawde żydowski pomysł, lecz przez Żydów nie tak sformalizowany. Ale Żydzi od zawsze lubili się oddzielać od gojów. Król Kazimierz Wielki pozwolił Żydom zamieszkać w Krakowie które miało dużą mieszanke ludzi jak każde ważne miasto. Znajdowali się tam Europejczycy z całego kontynentu przez handel, i politykę, i naukę, i inne sprawy. A nowi goście się umieścili własnym miejscu w pobliżu miasta aby się.

Po30ce’s Weblog

Zamierzeniem autora było napisanie niewielkiej książki. W ostatnich słowach, mając na uwadze niedostatki swojej pracy, wyraża mediewista znaczącą myśl, znamionującą pokorę. Tak wyrażona skromność pasuje tylko do wielkiej klasy uczonych: Przyznając się do niewiedzy, chcę wyznać, że nie będę odczuwał z jej powodu żalu, o ile moja ignorancja zainspiruje badania w tej wymagającej dalszych poszukiwań dziedzinie

 • impresje
 • Izaak Singer
 • Izrael
 • Jacques Le Goff
 • Jan Sebastian Bach
 • Jan Tomasz Gross
 • Jerozolima
 • jesień
 • kantor
 • Katarzyna II
 • Kazimierz Wielki
 • komentarz
 • OpiSy gG... TaK gaBi.. :)) - Onet.pl Blog

   

  --  Maluch To Specificzne Auto Stwożone Do Naprawiania A Nie Do ...

   

  --  Kazimierz Wielki Wpadł Do Butelki Napił Się Wódki I Stał Się...

  -- WNaiwnejKolejceGdzieDzieląSzczęścieCzekasz.. RozkładaszRęce..!

  -- "...tak łatwo nic sie nie udaje..." 

  -- I'm only DaRk_AnGeL=( nothing else....;(

  -- ;( Life like in the darknes...;(

  -- W łabędzia zmienię się i odlecę jak najdalej stąd.

  -- krew poplynie po cichutku a ja umre w wielkim smutku :(:(

  -- bo zyC to zyC dla.