O czym chcesz poczytać na blogach?

Kaucja

Życie w Monachium

Tak sie składa że drugi hotel w którym się znalazłem i mieszkałem przez 8 miesięcy jest poprostu jednym z najobskurniejszych jakie widziałem. Dlaczego tam mieszkałem? Ponieważ nie znałem Monachium i nie wiedziałem co gdzie jest i jakie są możliwości. Pewnie też troszkę ze strachu przed nową decyzją, siedząc w jednym miejscu człowieka zaczyna dopadać rutyna i ciężko się pozbierać. Całe szczęście to już przeszłość. Można zobaczyć tutaj gdzie się znajduje ten własnie hotel. Pokoje i prysznice tylko na zdjęciu wyglądają ładnie.

Koszt wynajmu pokoju w tym hotelu to ok 250 - 290€ miesięcznie w zależności ile osobowy pokój, który możemy dzielić nie wiadomo z kim :/

Jednoosobowy kosztuje w granicach 280 - 310€ mies. Minusem jest tutaj kaucja w wysokości 250 €, jest ona do zwrotu przy wymeldowaniu.

cud-niepamieci.blog

Ale moje wrodzone poczucie przyzwoitości mi na to nie pozwoliło ;)
Ponadto nauka poszła w las... Zaprezentowałam patronce moje przemyślenia dotyczące kaucji gwarancyjnej i... w "nagrodę" będę pisać uzasadnienie w tej sprawie... Jak trwoga, to do aplikanta... Mistrzyni ze mnie od czarnej roboty najwidoczniej... Był czas przywyknąć...
Nie mam siły na pracę jutro. Jakiś marazm mnie ogarnął (nie pierwszy i nie ostatni)...

skomentuj (5)

give me a break! 2008-01-18 09:44:35

Zasadniczo kaucje gwarancyjne - kaucjami, kazusy z prawa pracy - kazusami, a wyroki zaoczne są zaskarżalne prez powoda apelacją, a przez pozwanego sprzeciwem...
Jeszcze dobrze nie zaczęłam się uczyć, a już odczuwam zmęczenie materiału...
Wczoraj wypłakiwałam się przyjacielowi w słuchawkę, a on powiedział to, co chciałam usłyszeć: "Przyjedź"... Bo wypłakiwanie w realny rękaw z pewnością daje lepszy skutek niż tylko telefoniczne ;)
No to chyba pojadę, choć pewności nie mam, bo ja jestem z tych, co to z nimi nigdy nic nie wiadomo... Hehe, jak z wyrokiem sądu prawie! (zboczenie zawodowe)
W sumie 5 godzin w.

Plecak i walizka

- jabłko – ok. 1 €
- banany – chyba 2 €/1kg
- ziemniaki 1kg – 1,30 €

- blok do pisania (gruby w kratkę) – 1,70 €
- tampony – ok. 5 €
- papier toaletowy lambi 2 rolki – ok. 2 €

Alkohol: (w supermarketach jest tylko piwo, mocniejsze alkohole tylko w monopolowych)
- piwo 0,5 l – 2,10-3,00 €
- piwo 1 l – ok. 4,70 €
- cydr – 2,60 €
- Salmiakki Koskenkorva (zakup na lotnisku w Helsinkach) – 24 €

Stacja Shell naprzeciwsko wioski Mikołaja:
- piwo – 4,60 €
- pizza pepperoni – ok. 8 €

INNE
- tölkkipantti – kaucja za puszki po napojach – 0,15 €
- pullopanti – kaucja za butelki (1 litr) – 0,40 €
- pullopanti – kaucja za butelki (0,5 litra) – 0,20 €
- muovikassi – torebka – 0,19 €
Na paragonie:
YHTEENSӒ – razem
KӒTEINEN – przyjęto, pokrycie
TAKAISIN – reszta
PULLOPALAUTUS – zwrot kaucji (dosł. zwrot butelki)
(piszę to dla wszystkich, których męczą obcojęzyczne paragonowe zagadki)

RADA:
- jeśli macie puszki po piwie i butelki plastikowe i jesteście w pobliżu jakiegoś sklepu/marketu to zazwyczaj są tam takie szafy.

Piwna Praha

Share this:

5 Replies

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

  1. Michał Saks on said:

    Warto wspomnieć dla tych, którzy słabiej komunikują po czesku i wybierają się do Złych Czasów po raz pierwszy, że za firmową szklankę pobierana jest kaucja . I za pierwsze piwo trzeba zapłacić więcej niż jest na napisane w cenniku. Kaucja.

mikroswiatek.blog

Czy wszystko musi być takie trudne? Życie jest zbyt trudne... a zwłaszcza dla dwudziestolatki która wchodzi dopiero w wiek dorosłych... wchodzi- złe słowo, ona została wrzucona na głęboką wodę i stara się nie utonąć... złe miejsce na moje żale? Blog? Nie, założyłam go z myślą o tym aby pisać o rzeczach ciekawych i o tym co mnie nurtuje... czyli np. jak 20 latka może się utrzymać przy życiu zarabiając marne 1500 zł... samo mieszkanie kosztuje 1400.. no i jest jeszcze kaucja dla pośrednika i kaucja dla kobiety która owo mieszkanie mi wynajmuje... gdyby nie problemy finansowe mogłabym się uważać za osobę szczęśliwą... choć ostatnio odkryłam że moja przyjaciółka ( w tej chwili to już chyba była przyjaciółka) mną manipuluje...i to w dość niebezpiecznych sytuacjach.. dziwne,uważałam się za osobę o twardym charakterze a tu takie wnioski... nie wiem co mam zrobić... znaczy wiem- powinnam uciąć kontakt, bo to prowadzi do bardzo złych rzeczy na które nie mogę sobie pozwolić...jeszcze jedna ważna kwestia- Matura, 30 czerwca wyniki a ja mam taki stres... wybrałam już kierunek.

dziwny jest ten świat

Stronie internetowej, że Rosja znajduje się wśród takich krajów jak Chiny, Iran i Korea Północna, które stale usiłują werbować Niemców jako szpiegów.
23:35, y1972
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 listopada 2007
KTO ZA TO ZAPŁACI?? KLICH - STAĆ CIĘ?
Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich wykonał lot polskim F-16, uczestnicząc w pozorowanej walce powietrznej.

gazeta.pl

jeśli wojsko stawia taki lot, to ja  any time!

A poważnie :

http://www.wyjatkowyprezent.pl/id-50

Cena: 55.000 PLN (14543 EUR)

KLICH - STAĆ CIĘ??
21:14, y1972
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 26 listopada 2007
Sawicka - kaucja pod stołem
Sawicka nie ma kasy - legalnej - na kaucję..

Ichigo i Rukia School - Onet.pl BlogTymczasem w mieszkaniu Orihime Ryan był naprawdę czymś podniecony. Zauważyła to Inoue i spytała:
- Czym się tak zaaferowałeś?
- Rukia zgodziła się ze mną wyjechać, więc Ichigo będzie twój - oznajmił zapinając swoją torbę.
- Zapomniałeś że Rukia jest w ciąży, co chcesz zrobić z dzieckiem przecież ty nie lubisz dzieci - odparła z ciekawością.
- Po porodzie oddam je do adopcji, jeśli się nie zgodzi to zmuszę ją do tego - powiedział chłodno. W jego spojrzeniu nie było ani odrobiny ciepła. Inoue wzdrygnęła się na to.
- No to muszę lecieć za pół godziny mam być u Rukii.
- A kaucja za Ichigo? - zapytała rudowłosa.
- Zapłacę ją gdy będę jechał do Kuchiki-san - oznajmił.
I razem z torbą wyszedł z jej mieszkania. Wcześniej zamówił taksówkę która właśnie podjeżdżała.
Zapakował torbę do bagażnika i odjechał. Do aresztu jechało się dziesięć minut, słońce schowało się za chmurami. Ryan zapłacił za kurs i razem z bagażem wszedł do budynku. Spojrzał na zegarek dochodziła dziesiąta rano.
- Przyszedłem wpłacić kaucję za Kurosaki Ichigo - oznajmił wyjmując plik banknotów. Po czym wyszedł ciągnąc torbę za sobą. Wiedział że Kurosaki za dwie godziny będzie.