O czym chcesz poczytać na blogach?

Katowice

UKS Żaczek Katowice rocznik 1999

środa, 06 stycznia 2010
Nowa strona www

Nowy rok 2010, zmiany ogranizacyjne (przejęcie drużyny UKS Żaczek 1999 przez GKS Katowice), większa funkcjonalność serwisu Futbolowo.pl zadecydowały o przeniesieniu platformy komunikacyjnej służacej przekazowi wiadomości o poczynaniach dotychczasowych graczy Żaczka 1999 na nową stronę:
http://gks1999katowice.futbolowo.pl
Tym samym kolejne wiadomości pojawiać sie będą w ramach serwisu Futbolowo.

Tagi: GKS 1999 Katowice GKS1999Katowice GKSKatowice1999 GKS Katowice 1999
17:41, zaczek1999
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 sierpnia 2009
Nowy sezon czas zacząć

Koniec wakacji to także początek nowego sezonu dla graczy Żaczka 1999. Inauguracja (pierwszy trening) odbędzie się w poniedziałek 31-08-2009 na boisku Kolejarz Katowice ul. Alfreda o godz. 17:00 (Józefowiec, boisko obok hali gdzie dotychczas odbywała się część sobotnich treningów Żaczka)

Wróżka Katowice

Dokonać właściwego wyboru.

Pomogę Ci przeanalizować Twoją obecną drogę. Dowiesz się na jakim etapie życia teraz jesteś, jak potoczy się Twoja przyszłość.
Nigdy nie byłaś u wróżki, ale jesteś na takim etapie życia, że bardzo przydałaby Ci się taka pomoc.

Pragniesz poznać Twoją przyszłość?
Co wydarzy sie w tym roku, za rok, lub później?
Stoisz przed trudnym życiowym wyborem i szukasz wskazówki?

Karty odpowiedzą na Twoje pytania
Profesjonalne porady wróżki. Zapraszam do skorzystania z pomocy moich kart

 

WRÓŻKA KATOWICE

 

Katowice - miasto położone w południowej Polsce, stolica województwa śląskiego, dawniej autonomicznego województwa śląskiego, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z liczbą 308 724 mieszkańców jest 10. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11. pod względem powierzchni, mając prawie 165 km².

W latach 1945-1950 stolica województwa śląsko-dąbrowskiego, 1950-1953 oraz 1956-1998 - województwa katowickiego, 1953-1956 - województwa stalinogrodzkiego. Katowice są siedzibą Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz stałym członkiem.

GieKSa1964

Polu już wtedy GKS pozostawił byłych krakowskich mistrzów Polski Cracovię i Garbarnię. Wszystkim tym ambitnym poczynaniom tak piłkarzy jak i działaczy patronuje od samego początku dyrektor zakładu pracy Rapid – inż. Wacław Bogacki. Droga do drugiej ligi w skrócie: 1954 – założenie sekcji piłkarskiej 1955 – mistrzostwo klasy C 1956 – mistrzostwo klasy B 1957 - mistrzostwo klasy A 1958 – III liga 1959 – spadek do klasy A 1959 - mistrzostwo klasy A 1960 – 63 III liga 1963 awans do II ligi Od wielu lat działacze sportowi z terenu Katowic czynili starania by utworzyć silny wielosekcyjny Górniczy Klub Sportowy na terenie Katowic. Katowice jako stolica województwa, nie mogły się pochwalić osiągnięciami sportowymi choćby najbliższych sąsiadów jak Bytom, Zabrze, Chorzów czy Sosnowiec. Uparte dążenia działaczy społecznych zostały w końcu uwiecznione pozytywnym rezultatem. 28 listopada 1963 roku zawiązano komitet założycielski GKS Katowice w składzie: Karol Fabris, Zdzisław Kuc, Jan Leś, Kazimierz Mielczarek, Wacław Bogacki, Stefan Barski, Jerzy Gansty, Tadeusz Kurek, Jerzy Przemiosło, Sławomir Peszkowski, Alojzy Różański, Adolf Skowron, Jan Waniek, Antoni Wyrobiec, Tadeusz Sagatowicz, Donald Pytlik. Następnie zebranie, w dniu 5.XI, 1963r. w Sali kolumnowej Związków Zawodowych z.

Stalinogród, O.S.

Rosnących Wielkich Katowic, rozwijały się tymczasem inne osady. Prym wiodły wśród nich Kostuchna, która przeganiała starsze wiejskie osady nawiązujące historią do średniowiecznej wsi Uniczowy, oraz związane już raczej z Tychami Murcki. Obie te  miejscowości w uznaniu rozwoju w 1967 roku otzrymały prawa miejskie.

 

Nie nacieszyły się niim jednak długo, ponieważ reforma administracyjna z 1975 roku przy okazji spowodowała włączenie ich wraz z okolicznymi wsiami, do stolicy zreformowanego akurat województwa.

A zatem dzisiejsze Katowice składają się w sumie z czterach miast (wyliczanie wsi zajęłoby jeszcze więcej miejsca). Więcej już raczej nie będzie, nawet jeżeli niektórzy w utworzeniu Aglomeracji Silesia widzą utworzenie Jeszcze Większych Katowic (ulubiony żart: Urząd Miasta Katowice, Filia Sosnowiec). Wystarczy.

01:23, bartoszcze , Wczoraj
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 sierpnia 2009
Andy Kattowitz

Krótka historia pop-grupy Myslovitz

Miała w końcu dwadzieścia lat  i  była poetką . Odwiozłem ją taksówką. Noc była idealnie przejrzysta , ciepła , kryształowa. Ani śladu porannego chłodu i mgły. Kolo taksówki znienacka pocałowała  mnie. Najpierw do hotelu a rano do Rzeszowa wróciłem naelektryzowany, szczęśliwy i czekający.

W najbliższą niedzielę zadzwoniłem do Lui , że będę jutro w okolicy. Umówiłem się z nią koło Reala o 17.00 ,. Miała mieć dla mnie więcej czasu.

Poniedziałek był upalny , prawdziwie letni. Przyszła w jasnej , krótkiej sukience zapinanej  od góry do dołu z przodu na wielkie drewniane guziki. Była zachwycająca.  Pojechaliśmy do Mikołowa przez Katowice , a potem droga na Skoczów. Mówiła o  świeżo ukończonych stadiach , Wojaczku , Instytucie , pracy w ośrodku kultury , o Myslovitz , jak jeździła z Rojkiem i Powagą do Katowic tramwajem ”14-tką” i autobusem ”77” ( ona uczyła się w szkole średniej , a Rojek z Powagą już studiowali , chociaż na różnych uczelniach ). Prowadziłem niedbale , patrzyłem na jej uda w rozchylonej sukience , czułem jak mój penis robi się mokry; z obawą patrzyłem na moje białe sportowe spodnie z Columbii , ale nie przemokły.  Chodziliśmy  po Rynku  , obejrzeliśmy z zewnątrz siedzibę Instytutu Wojaczka , poszliśmy na sajgonki i fondue zbójnickie do.

Jedźmy! Nikt nie woła.

Słynnej w całej Polsce Janowskiej Grupy Okultystycznej. Jeśli wierzyć legendom, to tu rozprawiali o sprawach duszy i ciała słynni Teofil Ociepka, Ewald Gawlik, Paweł Wróbel, Leopold Wróbel i wielu innych. Ponoć do dziś zagląda tu Erwin Sówka.

Grupa Janowska, założona w latach 30. poprzedniego stulecia, była niezwykłą gminą okultystyczną. Członkowie, zamiast pisać książki, woleli swoje przemyślenia przelewać na płótno. Stali się sławni jako Koło Malarzy Nieprofesjonalnych przy KWK Wieczorek. Malowali hajerów z szychty wracających, Świętą Barbarę, smotki, utopce, Nikiszowiec, Janów, Katowice, Mysłowice, a nawet egipskie piramidy o obce cywilizacje. Jednak najprzód uwielbiali malować gołe baby.

W 2008 roku, na katowickim Nikiszowcu koło Janowa, odbył się festiwal sztuki naiwnej Nikisz-For. To nie przypadek, że Nikiszowiec, Janów i Giszowiec są dziś kojarzone na świecie jako jedne ze stolic prymitywizmu. Tam bowiem żyli i tworzyli śląscy okultyści.

Jednak nikt nigdy nie zmiarkował, skąd u nich ten pociąg do bab, co po nagu latają z gołymi cycami i rzyciami. Otóż hajerzy-okultyści chadzali do baru "Pod.

ingner.wordpress.com

Oczywiście “duże Katowice” na pewno będą “mogły więcej”, ale nie oznacza to, że skorzystają też peryferia.

Przykład Warszawy i Łodzi został przywołany po to aby ostudzić entuzjazm niektórych otumanionych przez media samorządowców. Czeladź wręcz domaga się włączenia do przyszłej metropolii argumentując to wielkimi zyskami, które czekają na to miasto po przystąpieniu do “Silesii” i marazmem jaki je spotka jeśli znajdzie się poza nią. Skąd mają płynąć te ogromne pieniądze dla każdego zakątka 1,9 mln. aglomeracji tego nie wie nikt. Czyżby samorządowcy w Czeladzi nie umieli samodzielnie myśleć i liczyć ? Katowice nic nie dadzą ich miastu, bo same mają wielkie zapóźnienia. Katowice nie mają żeby dać nawet swoim obecnym dzielnicom (Szopienice, Załęże, Murcki…). Przykład tego jak dzielone są środki w województwie śląskim (m.in. dotacje z UE) powinien stanowić dodatkowe ostrzeżenie dla entuzjastów Nowych Katowic.

Na co liczą Katowice

Miasto to niezmiennie od lat pozostaje stolicą województwa korzystając z profitów które się z tym wiążą, a mimo to jest zaniedbane i daleko mu do prawdziwie wielkomiejskich metropolii. Desperacką próbą wyrwania Katowic z marazmu i pobudzenia jego rozwoju ma więc być utworzenie “Silesii”. To.