O czym chcesz poczytać na blogach?

Katie melua

Blog milkaaza

Miejsca brytyjskich list przebojów.

Dzieciństwo i młodość

Katie urodziła się w Gruzji w 1984 i do 1993 mieszkała w Batumi gdzie jej ojciec pracował w szpitalu jako specjalista od chorób sercowych. W 1993 jej rodzina wyemigrowała do Wielkiej Brytanii i osiedliła się z Belfaście. W 1998 wraz z rodziną przeniosła się do Londynu. W wieku 15 lat Melua wygrała konkurs piosenkarski zorganizowany przez angielski kanał telewizyjny ITV, zaśpiewała tam piosenkę Nilssona "Without You". Swoje piosenki zaczęła pisać w 2001 w czasie nauki w szkole artystycznej.

Kariera artystyczna

Melus została "odkryta" przez kompozytora i producenta Mike'a Batta który poszukiwał artysty będącego w.

2004 i do australijskiego "Top 20" w czerwcu tego samego roku. Pierwszy singel z tej płyty "The Closest Thing to Crazy" wszedł na listy przebojów w Irlandii, Anglii, Norwegii, Australii oraz na ogólnoeuropejską listę przebojów.

W samej tylko Anglii sprzedano ponad 1,2 milionów debiutanckiego albumu Katie, co dało mu status poczwórnej platynowej płyty.

19 marca 2005 Melua zaśpiewała wspólnie z zespołem Queen piosenkę "Too Much Love Will Kill You", co jak sama przyznała, było spełnieniem jednego z jej marzeń jeszcze z dzieciństwa.

W Polsce mogliśmy podziwiać jej głos 2 września 2006 podczas "43 Sopot Festival 2006" w.

dalej!

Aż zaciskając powieki z przekonania i zaskoczenia - jak ja to idealnie, każdą komórką czuję, jak każda komórka we mnie krzyczy - właśnie to, właśnie tak jest, o to chodzi! 

Tych tekstów, dokładnie tych słów o mnie szukałam w radiu, w podsuwanych przez znajomych płytach - ale to nie było to. Też interesujące, lecz nie do końca moje. Poznałam The Servant, Katie Meluę, Gorillaz, Tori Amos, IAMX czy Emilie Simon, oni już zawsze będą mieli wysokie pozycje w mojej płytotece (czysto symbolicznej oczywiście, bo w końcu od czego mamy Internet? - ^). Ale to nie to co Kocham jutro.

Czy to zbieg okoliczności czy tak musiało być? Mam na myśli, czy muzyka słuchana w dzieciństwie wpływa jakoś na nasze późniejsze.

Od czasów Arki Noego, łamane. To cholerne prawo do życia.

17:55, bluzwis , wokół mnie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 lipca 2006
Katie Melua, Spider

The piano keys are black and white,
But they sound like a million colours in your mind.

ludzie są jak pianiści... Tkają kolorowe melodie opowieści na klawiszach, które tylko z dwóch są barw. Przedstawiają świat w półprawdach i mówią, że tylko z tych ich barwnych półprawd, ich.

Ormuss mus sein

Sides Of Monsieur Valenti
Dalej nie mogę zrozumieć, jak płyta, na której jest tyle rewelacyjnych numerów, jako całość może być tak nierówna i niekonsekwentna. Ale momenty są i to jakie!
10. Viktoria Tolstoy - From Above
Do zwierząt scenicznych Victoria nie należy, ale pięknie opowiada dźwiękowe historie. To jedno z najładniejszych opowiadań tego roku.
9. Katie Melua & Jamie Cullum - Love Cats/Nine million bicycles
No cóż, dalej słyszę belgijskie rowery. Ale w takim przypadku na głowę jednego Belga przypadałyby dwie sztuki. To moja największa porażka od czasu, jak się dowiedziałem, że Michael Jackson wcale nie śpiewa o dziewczynie z biblioteki.
Zaś przy Katie i Jamiem dalej mam ochotę zatańczyć. Katie oczywiście fałszuje,.

Autografy gwiazd - bloog.plPodziel się:
Tagi: Meg Cabot, pisarka, USA, poczta
Trackback: http://bloog.pl/id,329973298,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

..:: Katie Melua ::..

wtorek, 12 lipca 2011 16:58

Kto: Katie Melua

Wysłałam: 21.01.2011, maila

Bez miłości nie ma życia... - Onet.pl Blog

- Kochana.. ja wykradnę jego CV.. – szepnęła

- Genialnie.. – skwitowała Płaska

I jak tu powiedzieć, że przyjaźń nie daje radości? Przyjaźń to bardzo cenna rzecz. Bo przyjaciele to nasza baza. A przyjaciółki? To już totalne wariactwo.

 

*** 

 

Katie Melua - Spider's Web

Przed siebie dłonie by odepchnąć go i zniechęcić do podejścia.. – Wyjdź! – krzyknęła kiedy stał w miejscu

Opuścił głowę.. Kiedy tylko wyszedł, a trwało to dość długo zatrzasnęła za nim drzwi i pobiegła do sypialni.. Położyła się na łóżko i płacząc w poduszkę kątem oka obserwowała dwa splecione gołębie..

 

***

 

Uhh! Sieć? Tak jak śpiewa Katie :)

 

Blog Mary i Okrucha

Tym tak bardzo a zająć się czymś pożytecziejszym, np. nawiązywaniem cieplejszych kontaktów z sąsiadami w celu zwiększenia ich wyrozumiałości. Dziękuję Ci, ESB, uśmiechać się teraz będę dzieki Tobie cały wieczór:))
Koeljny demon - czy książkoholizm trzeba leczyć, i czy to źle, że nie mam ochoty na nic innego niż czytanie "Kodu Leonarda da Vinci" i słuchania, jak Katie Melua, moja nowa platoniczna miłość;) śpiewa
This is the closest thing to crazy I have ever been, feeling twenty-two, acting seventeen... i Lilac wine is sweet and heady, like my love... When I think more than I want to think
Do things I never should do
I drink much more than I ought to drink
Because it brings me back you...

Dziewczyny są.