O czym chcesz poczytać na blogach?

Kate bush

Maryja Testinowa. Co nam w (d)uszach gra. - Onet.pl Blog06 kwietnia 2010
Płyta w wieku balzakowskim: "The Kick Inside" Kate Bush, 1978

Na miejscu tej trzydziestodwulatki obraziłabym się śmiertelnie za miano kobiety w wieku balzakowskim. Balzakowska jest i może pani Robinson, która przy "dźwiękach ciszy" uwodzi młodego Dustina Hoffmana, ale czy powiedzielibyśmy tak o Julie Delphy z "Dwóch dni w.

tymoteusz syn krzysztofa

Słuchałem Marka przypadkowo – przyjmując zwyczaj moich Wrocławskich gospodarzy. Wrzucałem właśnie do garnka pół wiejskiej kury, przygotowywałem włoszczyznę na przedsylwestrowy rosół, gdy wybrzmiał “Snowed In At Wheeler Street”. O dziwo duet z Eltonem Johnem. Chwyciło. Pomyślałem – to napewno przypadek, nie odmawiając nic Kate, jak ślepej kurze ziarno. Ale po chwili nastąpił tytułowy song, w którym Stephen Fry deklamuje pięćdziesiąt synonimów określających śnieg (a Kate ponętnie szepcząc odlicza) i wtedy stało się wiadome, że sięgnąć po album muszę.

Wystarczające by stworzyć kameralny klimat rozmarzonej śnieżnej opowieści. Trudno oprzeć się jednak wrażeniu, że highlighty tego albumu gdzieś głęboko noszą piętno klarownych zapożyczeń. Jazzujący “Misty” kojarzyć się może z jednym z utworów Cassandry Wilson (co według mnie akurat schlebia brytyjce,). “Wild Man” w momencie gdy Bush wspomagana jest wokalnie przez elektroniczne przetworniki oraz Andy Fairweather Low – to czystej wody David Bowie z albumu “Hours” (Sto lat David! Wracaj na scenę!). No i czyż wspomniany “50 Words For Snow” nie przypomina choć troche Laurie Anderson?

Wspomniane momenty przyciągają największą.

szukaj piękna... - Onet.pl Blog


03 marca 2011
wyciszenie...

  

"An Architect"s Dream" AERIAL 2005 Kate Bush

 

Watching the painter painting
And all the time, the light is changing
And he keeps painting
That bit there, it was an accident
But he’s so pleased
It’s the best mistake, he could make
And it’s my favourite piece
It’s just great

The flick of a wrist
Twisting.

me-anai.blog


No to się wyżyłam...chyba...

Na kwiecień myśle nad rozpoczęciem kursu prawa jazdy, a od lipca zaczne rozglądać się za składaniem papierów na studia dzienne. Jak wymyśle na co pójde to Was poinformuje.

Dziękuje za uwage. Do usłyszenia.

skomentuj (7)

Kate Bush - This Woman's Work 2006-02-22 23:07:35

Zauważyłam, że jak zbliża się noc moje nastroje stają się filozoficzne. Rodzina śpi, a ja pociuchutku siedze sobie na komputerze, szukam "szczęścia" i zazwyczaj słucham spokojnych piosenek. Teraz w tle leci Kate Bush, która adekwato urodziła się tak jak ja 28 sierpnia. Wracając do piosenki wyłapałam ją w trakcie serialu gdy była ścieżką dźwiękową serialu Alias (odcinek 1x02). Aha i polecam też Kate Bush "Wuthering Heights". Jak widać nie słucham tylko rąbanek...
Mam jeszcze jedną upatrzona piosenke, tym razem z gatunku trance ze szwedzkiego filmu.

Żona dla Śmierciojada - Onet.pl Blog

Zdarzenia ostatnich dni jej żywota wystarczyłyby na wypełnienie kart kilku niezłych powieści. W zawieszeniu, oczekując ostatecznego rozwiązania, pozostawał jeszcze główny wątek romansowy…
    Wstała, przeciągnęła się i potupała na próbę nogą, sprawdzając skuteczność medykamentu. Kostka była jak nowa. Po namyśle wyciszyła Kate Bush. Zdjęła falbaniasty szlafroczek i rzuciła go na wersalkę.   
    Zdecydowana i tę ostatnią sprawę zakończyć możliwie najszybciej, przywracając do stanu kruchej normalności sprzed feralnego balu sylwestrowego u Malfoyów, wsunęła się cichutko do sypialni Severusa.
    Musiała.

Alexz Johnson&Instant Star - bloog.pl

Na których znajdują się piosenki z serialu trafiły do sklepów. Pomimo to sukces ten usatysfakcjonował Alexz tylko w połowie.

„Mając piętnaście lat marzyłam, aby zostać kimś więcej niż prostą piosenkarką - wyjaśnia - chciałam tworzyć własną muzykę i zaczęłam się uczyć gry na gitarze. Kocham Paul'a Simon'a, Kate Bush, Peter'a Gabriel'a, ale wiem, że muszę iść własną drogą, by zrealizować własne marzenia."

4.NIECIERPLIWOŚĆ

Teraz kiedy show jest skończone, to dobre wieści dla fanów Alexz, bo ona wreszcie może w całości poświęcić się pisaniu i tworzeniu swojego solowego albumu. Rozpoczęła ponownie pracę ze swoim.

Tapira znowu... co tym razem?

22:23, kofana
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 lutego 2009
Tapirowe piosenki 2 - Wuthering Heights
Mili moi, dziś w repertuarze Kate Bush i jej jedyny utwór, który zajmował pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów- inspirowany powieścią Emily Bronte "Wuthering Heights". Kate czerpała z ostatnich 10-ciu minut filmu z 1970 roku, odkryła również, że obchodzi urodziny w tym samym dniu co autorka książki.
Utwór powstał kiedy urodzona w 1959 roku Kate miała lat 18 (sama.