O czym chcesz poczytać na blogach?

Kartony

Opakowania i pudełka | Kartony w transporcie i reklamie

Towaru. Do tego celu mogą posłużyć kartony. Mimo, że za brak niewłaściwie zamocowanego ładunku zostanie ukarany kierowca, to do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięte osoby bezpośrednio uczestniczące w operacji transportowania, zanim towar wyruszy w trasę.

O czym warto pamiętać? Każdy ładunek musi być zabezpieczony, do tego celu można użyć pudełka kartonowe, które są produkowane z różnych materiałów w zależności od potrzeb. Tylko przez stosowanie się to podstawowych zasad bezpiecznego transportu towaru, dany ładunek nie ma prawa dotrzeć na miejsce w stanie obniżającym jego wartość.

Dobierając kartony należy uwzględnić rodzaj transportowanego towaru, m.in. jego wielkość, kształt itd. Dopiero na tej podstawie możemy przystąpić do właściwego doboru kartonów transportowych. Pośród kartonów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym wyróżniamy:

  • kartony fasonowe – domykające się ze specjalnym wycięciem,
  • kartony specjalistyczne – robione na specjalne zamówienie klienta,
  • kartony klapowe – posiadają wieka do zamykania.

Ciekawe jest to, że kartony są zwykle szare i niezbyt interesujące, to jednak istnieją kolorowe kartony na prezenty, które zadziwiają kształtami i kolorami.

HOMO - Humorystyczny Opis Minionego Okresu

„Podaj mi piwo, kobieto”;
Efekt Żurawia – gdy widzisz wścibską sąsiadkę w oknie;
Efekt Słonia – gdy już wie, do czego służy trąba;
Efekt Kolibra – gdy jest mały i szybki;
Efekt Wróbla i Gołębia – gdy wróbel w garści, a gołąb u sąsiadki;
Efekt Kobry – gdy spotykasz eks.

Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi: kasia cichopek
Komentarze (2), Dodaj

K jak kartony

poniedziałek, 20.lutego.2012, 15:05

Pierwsza odsłona Szyderczego Alfabetu. Na pierwszy ogień - litera K.

Ku czci pamięci tragicznie zmarłej Hanki Mostowiak: Pałac Kartonów i Nauki, Karton Narodowy, WKS Karton , Euro Karton 2012, Karton Network – obrady Sejmu 24h, Karton i Sprawiedliwość, Karton TU-154, Karton Maryja, Polskie Koleje Kartonowe, Tramwaj zwany kartonem, Cztery wesela i karton, Seks w wielkim kartonie, Kartonowa pułapka, Seks kartonowy, Nokia Connecting Karton, Z ziemi włoskiej do kartonu, Rzeczpospolita Kartonowa.

Dzień bez pędzla dniem straconym... - bloog.pl

Bloog kończy dziś 25 dni. Od 25 dni codziennie maluję i zamieszczam swe owoce pracy tu w necie. No cóż..nie będę oryginalna w następującym stwierdzeniu: odkąd pamiętam zawsze malowałam, a przychodziło mi to łatwiej niż mówienie i to nie tylko o sobie. W zwiazku z tym, że lada dzień otrzymam klucze od strychu, który mieści się nad moim mieszkaniem, to będę mogła w końcu! zebrać obrazy w jedno spokojne miejsce.  Jestem szczęśliwa.
Zaczęłam więc porządkować: szkice, oleje, akryle, teczki, teczuszki, płyty, deski, kartony, płótna. Znalazłam dwa szkice, jeden z 1990 roku a drugi z 1991. Załączam je poniżej. Są jedynie marną próbą naśladowania rzeczywistości Ale są! Pamiętam nawet, jak je malowałam. Pierwszy to męczony godzinami autoportret, a ja wpatrzona w lustro. Drugi martwa natura, pożółkły papier i kompozycja z lotu ptaka...
AUTOPORTRET, ołówek, 1990 rok.MARTWA NATURA, 1991 r.


A FIOLETOWE MIASTO olej na płótnie od wczoraj w posiadaniu J.W. Jak ja lubię tą kobietkę ;)

Cięknię

Tagi: zachód słońca, pastele, karton

skomentuj (2)

pędzel + akryl, pokój Grześka i Wioli ...by Prox 2009-01-04 22:25:42

Tagi: akryl, pędzel

skomentuj (1)

belton + aerograf ( 5x5m) ...by Adam,Prox,Piona 2009-01-04 22:41:59
Praca z inicjatywy dyrekcji szkoły podstawowej w Górzycy (woj. Lubuskie). Powstał mix kreskówek z myślą o uczących się dzieciach. Miny podjaranych milusińskich w trakacie malowania jak i podczas efektu końcowego : bezcenne.

Tagi: belton, aerograf, kreskówki

skomentuj (7)

miała być jaszczurka a wyszło to to ...by Prox 2009-01-06 23:02:51

Tagi: tatuaż

skomentuj (0)

pastel sucha na kartonie 29,5x40 ...by Piona 2009-01-06 23:08:53