O czym chcesz poczytać na blogach?

Kartacze

pannolino.blog


Kartacze „Pannolino”

-waga: 150g
-cechy charakterystyczne: Mięso zwierząt, z których wytwarzany jest nasz produkt, brane są z ekologicznych hodowli, zaraz po tym jak zostaną przebadane przez weterynarza. Robimy tradycyjne kartacze z mięsem, ale także serwujemy kartacze z pieczarkami.
-cechy.

halina-malina.blog

Głównie tańce;
- głośne odśpiewywanie szlagierów na rynku głównym miasta A., wraz z lokalnym zespołem, bądź znacznie wyprzedzając wokalistę tegoż…

Z napojów spożywanych najczęściej należy wymienić:
- piwo (wszelkiej maści);
- piwo korzenne (wszelkiej maści);
- piwo z sokiem (wszelkiej maści);
- wino (w tym domowe);
- wódkę czystą wyborową;
- wódkę z sokiem;
- wódkę z kodem kruszonym i cytryną;
- inne alkohole;
- oraz herbatę - przede wszystkim rano…

Posiłki składają się przeważnie z ziemniaków. Gość ma okazję poznania 101 potraw z ziemniaka, w tym: kartacze, placki ziemniaczane, babkę ziemniaczaną, kiszki ziemniaczane, ziemniaki w talarkach, ziemniaki tradycyjne, ziemniaki w zupie, ziemniaki podawane z daniem tzw. drugim…

Jeśli ma się na Kresach Przyjaciół /a ja MAM/ można liczyć na dania spożywane w zaprzyjaźnionych domach, min.
- domową, wykonaną własnoręcznie pizzę pani B., zaraz potem na stół wjeżdżają kawa oraz ciasto z owocami;
- sałatkę cesarską niejakiej Gw., po której podaje się ciasto z bitą śmietaną a także gin z tonikiem, w ilościach dowolnych ;
- kartacze mamy R. i, jak się zapewne domyślacie, ciasto oraz napoje wybrane;
- kiszki ziemniaczane.

Babcia Małgosia bloguje

Rano w kuchni, wieczorem w pokoju, gdzie jeden piec ogrzewa dwa pomieszczenia. Nastepnego dnia piec jeszcze bywa goracy. Musielismy dokupic drewna, bo nie planowalismy tak dlugiego pobytu tu w zimie. Juz zdecydowalismy zaopatrzyc nasze piece (najpierw jeden) we wklady elektyczne. Mirek bedzie je montowal, ale gdy juz bedzie cieplej. Trzeba bowiem zatkac polaczenie pieca z kominem, do czego potrzebna bedzie glina. A gliny trzeba bedzie ukopac. *** Koty (Bazylka z Kotkiem) kloca sie, warcza na siebie i napadaja. A ja myslalam naiwnie, ze w rodzinie to takich klotni nie bedzie. W ciagu dnia wpuszczam je i wypuszczam wiele razy na dwor. Niestety nie jednoczesnie. Raz jednemu raz drugiemu otwieram drzwi. Gdy chca wracac, siadaja na parapecie okna i cos tam mowia, otwierajac pyszczki, a potem leca do drzwi. *** Psu jest tu dobrze. Do swojej budy nawet nie wszedl. Mieszka w domu, a ostatnio sam sie awansowal i poleguje w ciagu dnia na moim lozku. *** A ja tu budze sie wczesnie rano, gdy jeszcze ciemno. Pale w piecu kuchennym i wychode z Kartaczem w pole. *** I jest mi tu emerytce po prostu dobrze.
babcia-malgosia


2008-02-20 o 15:25:44
skomentuj (17)

duzami.blog

Aż się jeść odechciewa.

A Białe Miasto piękne. Okolice też. Dzisiaj jedziemy do S-praśla na babę ziemniaczaną. I dopiero dzisiaj rozszyfrowałam MIB. I to wcale nie oznacza Men in Black.
Made in BiałeMiasto.

skomentuj (1)

KARTACZE A SPRAWA OBWODU PASA 2010-08-05 01:33:45

Jest źle. Wszystko smakuje jak nigdy. Obżeram się ku uciesze współtowarzyszy. Spodnie zbiegły mi się w praniu. Jestem na prostej drodze do otyłości. Koniec z kartaczami, babkami, naleśnikami. Na pewno na dzisiaj.

skomentuj (0)

POZDROWIENIA Z KOŃCA ŚWIATA 2010-08-06 01:10:36

Z absolutnego końca świata, gdzie włącza się roaming a minuta połączenia wynosi 15.

Menszczyzn problemy

Przyjemność innym.
2. Dla matki będę dobrym synem, dla ojca podrywaczem, dla dzieciaków z klatki super ziomkiem – może zamiast forów internetowych warto sięgnąć po Gombrowicza bo to było już wałkowane, te paskudne gęby. Może kolega marzy o rozdwojeniu osobowości albo po prostu uważa że warto byś czasem ściemniaczem.
3. A czy wegetarianin bądź weganin nie może być rzeźnikiem? To jest tylko życie, sam decyduj czego chcesz. Chcesz być mężczyzną a pytasz się co masz robić? No to już zakrawa na głupotę – ileż można słuchać się innych. A może robią Cię w konia bo chcą Cię wyeliminować?

Do stu kartaczy jakby zaklął kulawy pirat Sam. Albo ja jestem jakiś dziwny albo życie jest proste a inny niepotrzebnie je komplikują. Czy Chińczyk nie może jeść we włoskiej knajpie? Niech każdy robi to na co ma ochotę, bo cóż innego mu pozostaje. Wy też robicie to czego chcą inni?

No Responses do.