O czym chcesz poczytać na blogach?

Karta sieciowa

technofil


Nowy Mac mini wygląda z zewnątrz identycznie jak starszy brat z procesorem PowerPC G4. Różni się tylko złączami z tyłu, gdzie przybyły wejście i wyjście dżwięku zarówno w wersji analogowej jak i cyfrowej/optycznej oraz dwa dodatkowe porty USB. Karta sieciowa jest teraz gigabitowa.

Co najważniejsze to serce stanowi w wersji podstawowej procesor Intel Core Solo 1.5GHz, a w wersji rozszerzonej Intel Core Duo 1.67GHz. Wersja podstawowa ma dysk SATA 60GB i nagrywarkę combo, a rozszerzona dysk SATA 80GB i.

Ślady pazurków rudego kota

W domu internetu. Buuuuuuu. Zachmurzyło się, zaczęło wiać,grzmiało jeszcze delikatnie, więc ja zajęłam się zbieraniem prania, a nie wypinaniem komputera. I podobny błąd popełnili sąsiedzi. A tu z zasadzki, jak nie łupnęło w pobliżu. Ja jestem ostatnia w sieci, więc u mnie tylko trzasnęło w sieciówce. Padło sporo sprzętu: jeden cały komp, przynajmniej dwie karty sieciowe. Nie wiem, co Pan Bozia do nas miał, ale chyba był nieco zirytowany.

Moja karta zachowuje się jak zdrowa, ale nie mam jej z kim sprawdzić - bo nikogo w sieci nie widzę. Buuuuuu, znacie może grupę wsparcia dla Anonimowych Siecioholików.

I uważam, że limit rzeczy zepsutych się wyczerpał. Lepiej niech się nic już nie psuje.

Cienka Niebieska Linia - czyli bajki od potłuczonych

Z konsultantem koło godz. on nic nie zdziałał i nagle podczas rozmowy coś (lub ktoś:P) przerwało połączenie
... No nic nasz dzielny konsultant zabrał się więc do działania i spr. czy w ogóle ipconfig coś zwraca oraz czy w menedżerze urządzeń jest karta sieciowa poprawnie zainstalowana. Faktycznie, karta zainstalowana poprawnie ale adresu IP tak jak nie było tak nie ma. Zmęczony doradca  myśli więc sobie, iż prościej będzie zainstalować na kablu usb niż się pier$#^@! z tym kablem ethernetowym... Na co.

Poradniki komputerowe, optymalizacja Windows

Dodaj komentarz Posted by technikalia w dniu Styczeń 11, 2012

MAC (ang. Media Access Control) to niepowtarzalny adres przypisany do sprzętu sieciowego – najczęściej karty sieciowej. Identyfikowany jest poprzez ciąg znaków zapisanych w systemie szesnastkowym na przykład 00-0D-90-35-6F-CA.

Pierwsze 6 znaków w adresie przypisane jest do konkretnego producenta,.

    Twitter

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Mój świat, moje chwile... - Onet.pl Blog


W środę, o ile dobrze pamiętam - mieliśmy mieć internet w jeszcze jednym komputerze. Ten, z którego teraz piszę, miał mieć połączenie sieciowe, kablowe, czy jakieś takie, a inny miał mieć bezprzewodowe.
Jak przyszłam ze szkoły, okazało się, że karta sieciowa nie działa, więc z bratem poszliśmy do sklepu po nową (sklep zaraz przy naszym domu), kosztowała 20 zł., ale sprzedawca powiedział, że żadnej nie będzie widzieć, jeśli się nie poda jakiegoś adresu IP od tej karty, do operatorów.
Mama.

Sebastian D

sobota, 08 kwietnia 2006
Debianowe potyczki
Wczoraj pomagalem koledze w stawianiu serva na debianie. Serwer mial dwie karty sieciowe jedna na rj45 do której dochodził sygnał od providera , a druga na bnc do której jest przyłączona sieć. Glównym naszym celem bylo udostepnienie netu pochodzącego od providera do wszystkich komputerów w sieci. Sprawa trywialna. Wszystko sprowadza.
W czasie bootowania. znaja tylko swój adres sprzętowy (zapisany na stałe w sprzęcie) Do komunikacji jednak przydałoby się znać adres protokołowy i aby go uzyskać muszą skorzystać z zewnętrznego źródła które posiada zapisaną "tablice" arp całej sieci (lub segmentu sieci). Adresy ARP przechowuje np. server w pamięci podręcznej (Cache) dlatego terminal korzystając z protokołu rarp może zwrotnie otrzymać swój adres sieciowy.

Nie ma tu żadnego morału, IMHO obie odpowiedzi są poprawne ale diabeł.

Mieć skrzydła i odlecieć. . . - Onet.pl Blog

Się z zasilacza i okropnie śmierdziało. Cudowna niespodzianka:/ komputer obecnie jest u informatyka, w serwisie stwierdzili, że zasilacz na pewno poszedł, a prawdopodobnie jeszcze procesor i płyta główna, po prostu super:/ później jeszcze się okazało, że karta sieciowa też jest spalona, dlatego przez tak długi okres nie publikowałam żadnej notki na blogu, dzisiaj (niedziela 21 lipca) piszę ja, a kiedy bedę miała możliwość umieszczenia jej na necie, to nie wiem. Mam na razie inny, stary komputer, oby się tylko udało.