O czym chcesz poczytać na blogach?

Karta podatkowa

CWC Firma Prawo Podatki

Formy opodatkowania

Od 1 lipca 2011 r. mają zacząć obowiązywać przepisy umożliwiające wybór formy opodatkowania (podatku liniowego, ryczałtu ewidencjonowanego i karty podatkowej) poprzez złożenie wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), której zadaniem będzie m.in. ewidencjonowanie.

Cywilnoprawnych pożyczek otrzymywanych przez spółki kapitałowe od wspólników w latach 2007-2008 (orzeczenie C-212/10)

Powierzenie pieniędzy na konto podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych

Przechowywanie cudzych środków pieniężnych na koncie powoduje powstanie depozytu nieprawidłowego, od którego przechowujący te środki płaci 2-proc. podatek.

Opodatkowanie węgla wzrośnie o 1300 proc., a LPG o 400 proc.

Czekają nas poważne zmiany w strukturze opodatkowania wyrobów energetycznych. Komisja Europejska chce.

Księgowość i Finanse

Działalność gospodarczą, jeżeli łączny przychód osiągany z tej działalności nie przekracza 820 zł w roku podatkowym.

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów wyłącza stosowanie opodatkowania w formie zryczałtowanej (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa).

Firma i prawo

Kierowców wprowadzono następujące zmiany: 1)W przypadku, gdy praca jest wykonywana w porze nocnej, czas pracy kierowcy nie może przekraczać 10 godzin w danej dobie. 2) Pracodawca prowadzi ewidencje czasu pracy kierowców w formie: a) zapisów na wykresówkach; b) wydruków danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego; c) plików pobranych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego; d) innych dokumentów potwierdzających czas pracy i rodzaj wykonywanej czynności; e) rejestrów opracowanych na podstawie dokumentów, o których mowa w ppkt a-d. 3) Ewidencje czasu.

3 lat po zakończeniu okresu nią objętego.
Więcej »

12:32, przemyslaw_gogojewicz
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 sierpnia 2009
Przemysław Gogojewicz, Kancelaria Usług Prawnych Gogojewicz & Współpracownicy Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

32-500 Chrzanów, ul. Trzebińska 5/4

szuruburu.blog

Nie tylko w obecnych czasach, ale w ogóle w czasach wszelkich. Samą mnie często zadziwia.

A na wczorajszym święceniu jajek spotkałam P. - taką trochę miłość ze szczenięcych, mocno szczenięcych lat.
Do tej pory trzymam podarowaną mi przez niego kartkę z wydrukowanym serduszkiem z pieskiem w środku i podpisem "kocham cię". Chyba nawet jakaś róża się tam plącze.
Wydruk, oprócz wymiaru uczuciowego, miał jeszcze jeden - w czasach, gdy został wykonany, ludzie nie posiadali drukarek w domach, a w pracy.Wojskowych mówił jeden z naszych znakomitych komentatorów. A tak to dupa zbita i boli.

Rozmyślania o piłkarzach i, przy okazji, ich zarobkach rzuciły mnie w rejony mych własnych finansów i uzmysłowiłam sobie, że w sumie to powinnam machnąć już jakieś zeznanie podatkowe, bo tak jakby termin ciśnie denko. Nawet PIT pracowy znalazłam za pierwszym podejściem, z czego jestem ogromnie dumna, gdyż oczywiście nie wiedziałam, gdzie tym razem go wetknęłam. Messi może nic nie strzelił, ale mój strzał od razu był celny. Teraz tylko muszę.

Planszówki Recenzje

(występuje tu element losowy, gdyż wywołuje się daną postać, a nie konkretnego gracza – ten mechanizm obowiązuje w całej grze). Kolejną postacią jest złodziej – mówi kogo chce okraść. Trzeci w kolejce jest magik – może zamienić swoje karty z ręki z kartami innego gracza lub dobrać taką samą ilość kart dzielnic, jaką wyrzucił. Później gra król – otrzymuje złoto za szlacheckie dzielnice i dzierży żeton korony. Biskup otrzymuje pieniądze za sakralne dzielnice i jego dzielnice nie mogą być niszczone przez.

W czasie swojej tury. Ostatni jest generał – otrzymuje złoto za wojskową dzielnicę oraz może na koniec swojej tury zniszczyć wybraną dzielnicę płacąc o jeden mniej niż wynosił jej koszt budowy. W grze występują także dodatkowe postacie – wiedźma, poborca podatkowy, czarodziej, cesarz, opat, alchemik, nawigator, dyplomata, artysta, królowa.

W swojej turze trzeba wykonać akcję (wziąć dwie sztuki złota z banku lub dobrać dwie karty dzielnic), można zbudować dzielnicę – nie można mieć.