O czym chcesz poczytać na blogach?

Karta nauczyciela

Antybelfer


11:12, rados2 , Wpisy.z.Internetu
Link Dodaj komentarz »
Sąd Najwyższy: nauczyciele specjaliści mogą pracować dłużej

Rada gminy, a nie Karta nauczyciela ma decydować o liczbie zajęć m.in. dla pedagogów szkolnych, psychologów,.

Licea przestaną być ogólnokształcące, a staną się specjalistyczne.
Zobacz cały wpis

Tagi: link
23:46, rados2 , Wpisy.z.Internetu
Link Dodaj komentarz »
Nauczyciele nadużywają prawa do leczenia. Płacimy wszyscy - Link
Samorządy uważają, że za urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia powinien płacić ZUS. O jego przydzieleniu mogłaby.

te dziewczynki

Mnie głosy, że wpis był niepoprawny politycznie (lol), ale nie będę go przecież usuwać. Nadal uważam (podkreślając ponownie, że bazuję na własnym doświadczeniu), że większość nauczycieli to osoby nie nadające się do zawodu. W tym kontekście ich przywileje (suche dane z Gazety Prawnej i Karty nauczyciela w poprzednim wpisie) są zupełnie nieuzasadnione. 

Zresztą problem tkwi w czymś innym. Zawsze uważałam, że edukacja należy do najważniejszych spraw, którymi zajmuje się państwo. To od niej zależy czy będziemy mieli społeczeństwo otwarte, mądre i wykształcone nie tylko.

z życia wzięte - Onet.pl Blog

Bo to z tych dzieci kiedyś w przyszłości wykwitnie polska elita. Nauczyciel w szkole , to sprawa bardzo marginalna, musi być więc go dziecko toleruj, ale autorytetem , pamiętaj kochanie jestem, ja.

No to dzieci łaskawie  tolerują, co często przejawia się  wręcz ignorowaniem nauczyciela w trakcie zajęć. No to co, że nie uważają, przecież prawdziwą wiedzę  i tak zdobywają  na dodatkowych zajęciach, czyli lekcjach prywatnych.Im więcej zajęć tym bardziej rodzice są zaangażowni w wychowanie potomka, a  czy w ich słowniku istnieją takie.

Sam na placu boju, właściwie nie jest wyposażony w żadne  instrumenty  do takiej walki.

 Ci ambitni, z prawdziwego zdarzenia,  próbują wypracować swoje własne metody  do takich starć, inni olewający, traktujący szkołę jak przystanek  na drodze swojej  kariery, pasują. Za tych pierwszych trzymam kciuki, a ci drudzy niech się wynoszą i to szybko- dlatego jestem za zniesieniem Karty Nauczyciela.

Drodzy Państwo, ja staram się tylko komentować to co  mnie boli, co dotyka mnie osobiście i dotyczy mojej wiedzy wyuczonej.

Proszę ,.

Blog Sabrinki-miłej dziewczynki.....

I NAPROWADZILA MNIE NA 3 WIEC MOZNA POWIEDZIEC ,ZE 3 A RESZTA TO MOJA ROBOTA.....WIEC ZACYTUJE TUTAJ

"O MOJEJ KLASIE......"
III „e”- najlepsza klasa w szkole,
Której uczniowie nigdy nie są w dole;
Jesteśmy zabawni, cudowni i wspaniali,
Jednak nikt z nauczycieli nas nie chwali;
Stroimy sobie głupie żarty,
A na niektórych lekcjach gramy w karty,
Nauczycielom załazimy za skórę,
Po szczeblach kariery pniemy się w górę;
Naszym wychowawcą jest profesor Alex „Wspaniały”,
Który z przyjemnością stawia nam w dzienniku pały;
Frekwencje nasze są w złym stanie,
A wredni nauczyciele mają o nas.

Polityka: koniec pytań. Małgorzata Jantos.

Państwa. W wydatkach 86% - to pensje nauczycieli. Więc jest to poważny temat. Samorządy w Polsce są pozostawione same sobie. Rząd, niestety nie wspiera ich w porządkowaniu edukacji. W ekspoze premiera ani raz nie pojawiło się słowo "edukacja". Nikt nie ma odwagi podjąć się poważniejszej dyskusji z nauczycielami. Karta nauczyciela, ten wybryk i dziwactwo trawiące polską edukację ma się dobrze. No cóż, wczorajsza sesja rady trwała 12 godzin, nikt nikogo nie przekonał. Zobaczymy , co będzie dalej. I znów Fryderyk Bastiat: Ten francuski myśliciel już dawno temu potrafił wykazać głupotę.

Tata Szymona - Onet.pl Blog

Czas obdarowywujące polskie społeczeństwo podobnymi do za chwilę cytowanych kwiatków) pracuję przecież dwie i pół godziny dziennie zarabiając pięć tysięcy złotych... Ale nie, marudził nie będę. Mam pełny etat, z godzinami świetlicy - wychodzi to więc 21/21 godzin. Do tego dochodzi 42 art. Karty Nauczyciela (jeżeli ktoś jest dociekliwy, to sprawdzi sobie, co tenże artykuł nam - nauczycielom - narzuca) oraz mój pięcioletni staż pracy i stopień nauczyciela kontraktowego. Pracuję i żyję w mieście. Dociekliwi mogą sprawdzić, ile do tych pięciu tysięcy mi brakuje... 
 

Kobieta nie starzeje się dopóty, dopóki jest pożądana

Się, że oczywiście pomyliłam godziny i pierwsze dziecko nie jest umówione na 8.15 a na 9.00...ekstra...po prostu ekstra...:/

słówko? (5)


9.września.2006 :: 11:35
Tydzień w pracy minął jak z bicza strzelił:) ale już zauważyłam negatywy bycia zatrudnionym z karty nauczyciela - muszę jakiś durny plan rozwoju zawodowego napisać żeby spełniać kryteria awansu zawodowego... Mam tam umieścić cele i zadania na okres stażu, formy realizacji, termin i dowody realizacji i jej dokumentowanie. Muszę zawrzeć tam też pkt pt "Rozwijanie i doskonalenie umiejętności.