O czym chcesz poczytać na blogach?

Karta graficzna

Noc z GTA4, czyli GTA4 Live review

Po prostu zbiera. Chociaż śmieszne trochę, że kolega który chodzi z kilkoma tysiącami dolarów pod ręką, mieszka w takim nieco obskórnym mieszkaniu w pierwszej dzielnicy.

00:25, puex
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 grudnia 2008
Z serii "znalezione w sieci": testy kart graficznych w GTA4

Podczas świątecznego przeglądania sieci.

Sprzętem testowym, sterownikami i systemem... więc tu też zdecydowanie na plus względem wcześniejszego testu. I dalej przechodzimy już do faktycznych wyników... tutaj według zapewnień test faktyczny został wykonany na podstawie jazdy przez miasto stałą trasą na wszystkich kartach graficznych. Fajnie - nie znam trasy więc wyników tego nie sposób skomentować... jakkolwiek wyniki benchmarków porównać do moich własnych mogę.
I nie wiem co powiedzieć... bo zestaw który został tam zaprezentowany jest wyższej klasy niż ten, na którym ja.

Mistrz pióra - Onet.pl Blog

Którzy lata świetności mają już dawno za sobą. Oby mistrzostwa, które odbędą się za rok były momentem, w którym zobaczymy wiele wschodzących gwiazd  polskiej piłki.
MIstrz (03:12)

20 kwietnia 2011
Karta graficzna, czyli co wybrać?

Sprzęcie, bardzo szybko możemy przekonać się, iż wybór karty graficzne wcale taki prosty nie jest. 
Przede wszystkim nie warto kierować się tylko i wyłącznie ilością pamięci. Niestety w praktyce okazuje się, że karta, która ma  1GB pamięci, ale kosztuje 150zł, wcale nie jest lepsza od taniej 512. Tak więc, co nam z tego, że pochwalimy się przed kumplami dużą ilością pamięci, skoro i tak w nic nie zagramy. 
Dobrze.

Gry Ukryte obiekty na CasualGameBox.pl

    Poziomów
  • Pięć postaci
  • Pięć różnych hoteli
  • Sześć różnorodnych usług
PC-gra Zimowe Imperium do pobrania. Gatunek: Na czas.
Wymagania komputerowe - Windows XP/Vista/7 / Procesor 1,7 GHz / RAM 512 MB / Karta dźwiękowa polecane / DirectX 9.0

Aby znieść ograniczenie czasowe, kup klucz aktywacyjny. Pobierz Zimowe Imperium i zainstaluj grę. W tym celu uruchom grę Zimowe Imperium i z ekranu startowego wybierz sposób płatności.
  • Kupuj i korzystaj z wielu ulepszeń
  • Udekoruj studio wedle własnego upodobania
PC-gra Szalony taniec do pobrania. Gatunek: Na czas.
Wymagania komputerowe - Windows XP/Vista/7 / Procesor 1,2 GHz / RAM 1024 MB / Karta graficzna 128 MB / Karta dźwiękowa polecane / DirectX 9.0

Aby znieść ograniczenie czasowe, kup klucz aktywacyjny. Pobierz Szalony taniec i zainstaluj grę. W tym celu uruchom grę Szalony taniec i z ekranu startowego wybierz sposób płatności.
.

Nowości ze świata nauki i techniki

Fraz w filmach, umieszczanych w internecie za pośrednictwem ich serwisu.

Nowa usługa jest pierwszą tego typu usługą dostępną na duża skalę. Dotychczas, wyszukiwanie słów w ścieżkach audio było nieefektywne. Sytuację zmieniło zastosowanie technologii kart graficznych, które znacząco przyśpieszyły przetwarzanie danych dźwiękowych.

Oprócz wyszukiwania słów, nowa technologia daje możliwość konwersji ścieżki dźwiękowej na tekst, automatycznego tworzenia napisów do filmów, synchronizacji napisów ze ścieżką.

OpenFOAM na GPU

Użytkownicy biblioteki OpenFOAM, służącej do sumylacji zjawisk dynamiki płynów, mogą cieszyć się z nowego pluginu, wydanego przez SpeedIT, który pozwala uruchamiać obliczenia na kartach graficznych. Dodatek został przetestowany na kartach NVIDII z serii Tesla. Zaletą nowego narzędzia jest umiejętność automatycznego podziału obliczeń na równoległe procesy oraz automatyczny wybór najszybszych spośród aktualnie dostępnych procesorów.