O czym chcesz poczytać na blogach?

Karpie

Blog Stefana

Będę wujkiem. Wujkiem Stefanem. Drugim, bo pierwszy Wujek Stefan to mój Wujek Stefan. Wszystko przez Radka. Przywiozłem mu z hodowli Lucynkę, bardzo fajnie zbudowaną karpicę. Ma czym oddychać. Bardzo fajne skrzela. Bez nich udusiła by się pod wodą.

Radek jak ją zobaczył, to przez pierwsze pięć minut tylko bąbelki puszczał i płetwą nerwowo machał. A Lucynka od razu się poczuła u mnie w wannie jak ryba w wodzie. Potem zostawiłem ich samych, zgasiłem światło w łazience… A dla nastroju puściłem… wodę.

Wyczytałem w encyklopedii, że płodne karpie są. I rzeczywiście mają ikrę. Dokładnie to mają ją u mnie w wannie, pod kranem.

Wiem, że do Wigilii daleko, ale może ktoś chce karpia?

Komentarzy: 30
Takie buty!
2006-07-02

Tato mówi, że jestem niezły kozak, a mama, żem głupi jak but. Poszedłem rano do obuwniczego. Tu u nas na osiedlu. Chciałem się z paniami tam podzielić moim.

brYknIĘtY tYgrYsEk

Czekam na jutro. Czekam na chrzciny mojego siostrzeńca, Mareczka. Czekam, ponieważ szykuję na jutro niewielką "rozróbe". No ale o tym jutro.


Dziś jak to zwykle w sobotę wybrałem się na mecz. Co prawda to tylko kolejny sparing, ale moi ulubieńcy gładko pokonali 3:0 wyżej notowanego przeciwnika. Ich gra napawa optymizmem, a już niedługo, bo 8 marca rusza liga.
Ale bedzie się działo ...


2003-02-23 23:59:48 skomentuj (0)

* * *

23 luty 2003 chrzciny Mareczka, "rodzinne karpie"
No to narozrabiałem dziś co niemiara. Niby nic złego nie zrobiłem, ale chrzcinom Mareczka dodałem swoistego smaczku ;-))))


Nikt z rodziny nie zna jeszcze B. Co prawda w domu zauważalna jest moje nieobecność, ale nikt tak naprawde nie wie czym ona jest spowodowana. W dodatku nikomu nic nie mówiłem, ze zamierzam zrobić taką niespodziankę. W samo południe spokojnie razem z B. podjechałem pod blok siostry. Zaraz po wejściu do windy (podróż na VII pietro) wysłałem sms-a- "Zaraz będe. Nie będe sam". Zanim siostrunia odczytała sms-a byliśmy juz pod drzwiami.

Wędkarstwo w Groszowicach

Napisane przez: gacek30 | 12/02/2012

Ruszyła sprzedaż DVD „Karpie po krakowsku”

Ruszyła sprzedaż DVD „Karpie po krakowsku”

24 lutego oficjalną premierę będzie miał najnowszy film z udziałem Przemysława Mroczka, pt. „Karpie po krakowsku” .


LogoPedant Blog – Badam znaki i czasy…

Świąteczna tradycja oznacza dla tych zwierząt, wyobraźmy sobie źle traktowane i poranione psy wystawione na sprzedaż w zatłoczonych kontenerach…

Badania naukowe dowodzą, że ryby cierpią z powodu strachu i gdy przewidują ból…

Ryby są inteligentnymi i fascynującymi stworzeniami. Badania behawioralne wykazały, że ryby mają bardzo dobrą pamięć i uczą się na własnych doświadczeniach. Wyróżniają się również charakterem – niektóre są odważne i ciekawskie, inne nieśmiałe i pasywne – i są w stanie rozpoznać członków własnej ławicy. W naturalnych warunkach karpie mogą przeżyć nawet 45 lat. Posiadają szerokie pole widzenia i mogą widzieć również ponad powierzchnią. Mają doskonały zmysł słuchu i reagują na każdą, nawet subtelną wibrację, dzięki czemu mogą na czas wyczuć niebezpieczeństwo. Mogą posmakować pokarm bez wkładania go do ust dzięki kubkom smakowym znajdującym się na ich ciele. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak smakuje krew nasza oraz naszego towarzysza, gdy jesteśmy na wpół uduszeni w przepełnionym zbiorniku…

Fakt, że karpie mogą przeżyć długo bez wody nie mówi nic o ich uczuciach z tą sytuacją związanych. Karpie.