O czym chcesz poczytać na blogach?

Karmienie piersią

Spotkania w klubie - Klub Mam w Starogardzie Gdańskim

Z paniami logopedkami Dorotą Szufrajdą oraz Małgorzatą Krzyżyńską. Spotkanie było bardzo interesujące. Na kolejnym spotkaniu mozna odbierać materiały ksero o prawidłowym rozwoju mowy dziecka.

 

27 Maja odbyło się spotkanie z Panią Elą Łyko (doradcą laktacyjnym) o karmieniu piersią. Mamy materiał ksero o karmieniu piersią, zapraszamy do odbierania.

 

Wiele ciekawych info o karmieniu piersią znajdziecie na stronie www.laktacja.pl

 

 

02:23,
Spotkaniach mamy w planach:

27 maja godz 11:00-13:00 sala nr 215 w SCK - spotkanie z doradcą laktacyjnym Panią Elżbietą Łyko.

 

Pogadanka o karmieniu piersią. Jeśli masz problem z karmieniem piersią np. obawiasz się, że nie masz wystarczająco dużo pokarmu. Martwisz się czy dziecko dobrze przystawiasz do piersi itd. Jeśli jesteś mamą karmiącą "długodystansową" - zapraszamy serdecznie. Na pewno dowiesz się czegoś ciekawego np. czy wiesz, że w mleku kobiecym są komórki macierzyste?

Przed porodem

Mają zastosowanie wtedy, gdy zależy ci na ułatwieniu wypływu mleka z piersi. I dlatego sięgniesz po nie również przy opisanych wyżej komplikacjach, ale będziesz stosować je przed karmieniem. Kiedy dojdzie do nawału, albo do zastoju lub zatkania przewodu mlecznego, rozgrzanie piersi przez przyłożenie ciepłej pieluszki (przeprasowanej żelazkiem lub ogrzanej na kaloryferze) przyniosą efekt w postaci uwolnienia pokarmu z napiętej piersi lub jej fragmentu..

Stosować okłady Carriwel

Metoda Warm – na ciepło:

1. Umieść okłady w naczyniu  z ciepłą wodą na około 6-7 minut. Następnie wytrzyj tak aby były suche
2. Włóż okłady do miseczek biustonosza dla mamy karmiącej
3. Wkłady powinny pozostać na piersiach od minimum 10 minut do maximum 20 minut

Metoda Cool – na zimno:

1. Umieść okłady na 1 godz. w lodówce
2. Włóż okłady do miseczek biustonosza dla mamy karmiącej
3. Wkłady powinny pozostać na piersiach od minimum 10 minut do maximum 20 minut

Przeczytaj też inne posty na blogu w kategorii Karmienie piersią

Tipy.pl – blog

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Tagi: bliźniaki, karmienie bliźniąt, karmienie piersią

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

odcienie-szarosci blogują

Przystawiać młodego, żeby pobudzić laktację, nikt nie wspomniał, że będzie z brodawek leciała krew, że zrobią się strupki, a dziecko zaciskając swoje dziąsełka będzie sprawiało taki ból, że zaczniesz wątpić czy to jest na pewno dobra droga. Rozminie się z rzeczywistością teoria książkowa, że karmienie trwa 10 – 20 minut – moje dziecko wisiało przy piersi i godzinę, a po pół godzinie chciało znowu jeść. Po tygodniu piersi miałam tak zmasakrowane, że po którymś karmieniu, kiedy ryczałam w głos z bólu, a dziecko zaczęło kasłać krwią (jak się okazało moją, z pękniętej brodawki) chciałam się poddać. Na ratunek przyszedł laktator (polecam ręczny z firmy Tommee Tippee). Jedną, tą „zdrowszą” piersią karmiłam normalnie a z tej bardziej obolałej odciągałam i podawałam pokarm w butelce. Dzięki takiemu podejściu Michaś szybko nauczył się pić z butelki ale nie zapomniał jak się ssie z cyca. Niestety walka z obolałymi brodawkami trwała około 5 tygodni. Zacięta jestem, nie poddałam się w 6.

Nowy Sens Naszego Życia - Onet.pl Blog

Oto dwa słowo idealnie określające mojego faceta...Studiuję obecnie książkę o ciąży, opiece nad niemowlętami itd...Mój M. przeczytał dosłownie kilka zdań na temat karmienia piersią i uznał iż autor jednoznacznie napisał, że karmienie piersią to jedyna dobra metoda, karmienie butelką jest złe, więc ja w ogóle nie mogę wrócić do szkoły i mam rok wycięty z życiorysu z czego on osobiście jest bardzo zadowolony, bo zrobi wszystko, żeby dopiąć swego i żebym ja do szkoły nie wróciła...Osobiście nie bardzo rozumiem dlaczego tak.
Iż będę złą matką, gdyż:
1) Chcę skończyć szkołę, co jest karygodne, gdyż powinnam siedzieć z dzieckiem 3lata w domu i ewentualnie skończyć szkołę zaocznie...
2) Zamierzam zaopatrzyć się w laktator, to diabelskie urządzenie zostało stworzone dla wygodnych mam, którym nie chce się karmić piersią i siedzieć w domu...
Reszta pieprzenia jakie to niektóre matki nie są złe nie miała ze mną związku, ale wypowiadał swoje mądrości tak, jakbym popełniała wszystkie możliwe błędy...W dodatku mnie obraził, więc nie zamierzam z nim dłużej rozmawiać...

Dwa plus Ono

Gatunek kobiet... Ot kolejny element krajobrazu.

Odkąd mam Ono, matki widzę wszędzie i na każdym kroku. Otaczają mnie ze wszystkich stron i czasem mi się wydaję, że w tym samym momencie wszystkie kobiety świata zdecydowały sie na potomstwo.

Najczęściej jednak rzucają mi się w oczy mamy karmiące piersią niemowlaki. Pochwalam ten rodzaj "utrzymywania dziecka przy życiu", jednak nie znoszę epatowania otoczenia tym widokiem. Nie będę w mojej opinii wcale poprawna politycznie. Wiele z was na pewno się ze mną nie zgodzi, ale dla mnie karmienie dziecka w miejscu publicznym nie oznacza, że wszyscy powinni oglądać mój nagi biust.Ja zawsze wychodząc gdziekolwiek z Ono starałam się nakarmić ją tuż przed wyjściem lub ewentualnie odciągnąć pokarm do butelki i nakarmić ją tym w miejscu publicznym. Jeśli jednak nie było to możliwe, to.