O czym chcesz poczytać na blogach?

Karen blixen

fiumare

          Miałam w Afryce farmę u stóp gór Ngong. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedno z najbardziej znanych zdań w całej literaturze. Tak właśnie duńska baronowa Karen Blixen rozpoczyna swą najsłynniejszą autobiograficzną powieść, czyli jakże by inaczej - Pożegnanie z Afryką. Przyznam, że moje zainteresowanie tym kontynentem od wielu już miesięcy utrzymuje się na.

I am the eye of the hurricane - garderoba - bloog.pl

Co sprowadzili z Polski młodego owczarka podhalańskiego. Zostawili go na podwórzu na noc. No to pies siedział i ujadał jak opętany. A w Holandii są kary za zakłócanie ciszy nocnej przez psy, więc zadzwonili po Polaka. Ten przyjechał i zastał Holendra usiłującego przeczytać psu komendę z kartki. 29 września 2006 1:59

    Dyskutuje się często - pisała [Karen] Blixen - jak wielki wpływ wywarł ruch feministyczny na moralność kobiet. Dywagacje te pokazują, do jakiego stopnia kobiety uważa się za stworzenia bardziej.

..: Dziwny Ogród Margot :..

Jak bardzo mi do niego daleko i nie po drodze. Pokręcisz głową ze słabym odblaskiem uśmiechu, zastanowisz się chwilę, zaczniesz opowiadać o słowach, które najważniejsze, o przeznaczeniu (w tym miejscu wytknę Ci „Anegdoty...” Karen Blixen). Wścieknę się ponownie, teraz już z pasją, powiem że jestem „kaleką słów”, w których brakuje dziwek, mięsa i gnoju, a to takie trendy. Pokroję bułki, ułożę na talerzu w jakąś kompozycję, żeby mieć chociaż.

aleina blog

Wywarły na nim większego wrażenia; sądził widocznie, iż z chwilą zbudzenia mnie skończyła się jego misja.
- Niech będzie, może tak jest- oświadczył.- Ale myślałem, że powinnaś wstać na wypadek przyjścia Boga."

Karen Blixen

P.S. Mamy niezbyt mila szefową. Przypomina mi Fanfan, a to niedobrze :)

by aleina | 2006-07-20 21:00:40 | skomentuj! (0)


Liban- Izrael
Giną cywile. Czytam, ze do Polszy.

Recenzje książek - Onet.pl Blog

Książka wywarła na mnie duże wrażenie, aż nie do wiary, z jakim stykali się oni okrucieństwem, jak bardzo nie mieli nadziei... Książka jest naprawdę bardzo dobra, ale równocześnie przerażająca.

2. "Pożegnanie z Afryką" Karen Blixen - właściwie jest to w jakimś sensie autobiografia autorki, opisująca jej przeżycia, gdy mieszkała w Afryce. Niesamowita lektura, myślę, że warto ją przeczytać...

3. "Przed świtem" Stephanie Mayer - cóż... chyba Wam.

SunnyGirl is back!

Portfel, opakowanie od marsa (bo jest na nim konkursowy kod), chusteczki (także te zuzyte.. =D), pomadka ochronna Nivea Lip care strawberry.. Po prawej stronie znajduje sie stos ksiązek i papierów (m.in. Twój Styl z Maja, "Pożegnanie z Afryką" Karen Blixen, Cogito z zeszłego miesiąca, dodatek do Angory, Paszport maturzysty z jezyka angielskiego, koszulka z moimi wypracowaniami, repetytorium z angielskiego (czemu to wszystko nie jest w szafie?!) i jeszcze coś, ale już nawet nie wnikam co...

inutilee.blogZrobilam sie bardzo nieufna w stosunku do ludzi, ktorzyt teraz mnie otaczaja. Nie wierze... chcialoby sie napisac skurwysynom,a jednak nie mozna.

Skora na twarzy piecze mnie od nadmiaru czegokolwiek.

slowa karen blixen na koniec:
slon majac ogon z tylu i przodu tworzy doskonala calosc.

Świetna, rewelacyjna jest ksiazka od mojego misia.

A on jest w ogole niewyobrazalnie piekny i madry i ukochany sobie przeze mnie. I moge o.