O czym chcesz poczytać na blogach?

Karczma rzym

dzia blog

Tam mieszkałam, później piwo w "ŚWINIARNI".
To było moje zycie, wspomnienia wróciły, wróciły osoby, które tam ze mną, wróciły sytuacje...
Wróciło wszystko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A na kolację do Suchej Beskidzkiej do karczmy RZYM !!!
Dzień, który mógłby się nie kończyć !!!
dzia 2002-07-15 09:47:37
skomentuj (1)


przykro mi potwornie !
sypnęło się wszystko ....

zaczął się etap podejrzeń,.

Blog EarthAbke

Udawania, że wiem o co biega. Nie no...nie wiedziałem, bo to nie moja awaria, ale dobry stres z rana potrafi ustawić cały dzień. Czy mnie ustawił ? Starałem się żeby tak nie było...

..co potem ? Potem - "ta karczma Rzym się nazywa"...hehe, odwiedziłem sławetny przybytek z czasów poprzedniego systemu lub jeszcze starszy i... ehh, no cóż. Sucha Beskidzka mogłaby się chwalić lepszymi miejscami. W środku straszny zapach starego drewna..

WRR… czyli Warszawskie Radio “Rozsądek”

Została przygotowana wspaniała premierowa płyta “Najstarszy zawód świata“. Pierwszy koncert promocyjny odbędzie się 16 maja w Karczmie “Rzym” przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie u Jacka Eysymonda o godzinie 19.00. Niestety, jest to impreza ściśle prywatna i zamknięta (co wiąże się z 64..

Historia magistra vitae

Sięgają czasów przedchrześcijańskich. Przed narodzinami Chrystusa, bowiem, w okresie przesilenia zimowego, poganie obchodzili szereg świąt z okazji narodzin, sprawujących nad nimi pieczę, bogów. I tak dla przykładu w Starożytnym Rzymie, od 17 do 24 grudnia hucznie świętowano przyjście na świat bóstwa rolnictwa i zasiewów – Saturna, w Persji natomiast 25 grudnia radowano się ku czci Mitry, szlachetnego opiekuna słońca i światłości.
W 1811 brzeski mistrz garbarski Engelhard Friedrich Wilhelm Moll założył przy ówczesnej Oppelnerstrasse garbarnię. Interes szedł mu tak znakomicie, że już w 1815 r. wykupił teren położonej u brzegów Odry karczmy „Pod złotym mieczem” (Zum goldenen Schwert).
Więcej »

21:51,

The Sombre Rider - Onet.pl Blog

Tawerny lśniło żółte światło. Ludzie wewnątrz śpiewali radosne pieśni. Dzień chylił się ku końcowi.

-Wiesz coś o tej babie?- mruknąłem pod nosem, tak żeby tylko Gula mógł mnie usłyszeć. Paru pijaków wyczołgało się z karczmy. Zahaczyli się o swoje nogi i wywinęli orła. Gruchnęli na ziemię.

Po przybyciu Ponurych, jak opowiadał mistrz Sirius, Bóg chrześcijan stał się boczną odnogą nowych kultów. Co prawda, inkwizytorzy ostro i w miarę skutecznie rozprawiali się z nimi- w końcu działali z rozkazu papieża… przecież Rzym wypowiedział wojnę wszelkim odstępom od wiary.

My Magic

analityczne podsumowanie jak na inżyniera przystało

na tak: było super, naładowałam akumulatory, jestem zadowolona, połaziłam po górach, całe dnie na powietrzu, wieczory w karczmie a noce... w pokoiku, Tatry sa wspaniałe, piękne i dumne, śnieg na szczytach, zielona trawa, ....bajka, co się tu rozpisywać każdy kto był to wie.

a teraz pesymistycznie: pogoda do ... zimno, zimno, zimno i na dodatek.

Strzelec 23 listopada - 21 grudnia
Strzelec wielbi ruch i zmiany!
Wciąż jest strasznie zalatany -
Meksyk, Chiny, Rzym, Hawaje,
Tokio, Kaukaz, Himalaje...
Szybko, szybko, byle prędzej!’

szepty-platynowych-nici blog

Słodka, szalona
Piekielna miłość
Grzeszna
To moja miłość
Wskroś potępiona
Przegrana
Co tu kryć
To moja miłość
Trochę wstydliwa
W dodatku
Niebezpieczna
Ta karczma, miły
Rzym się nazywa
I będzie, co ma być


Chociaż czekają na mnie w piekle
Choć ze mnie drwi twoja zona...
Dziurką od klucza nie ucieknę
Będę cię kusiła wciąż
A gdy już będę.