O czym chcesz poczytać na blogach?

Kapitalizm

Coś strasznego dzieje się w tym kraju

Z lewicą.

Komentarzy: 3 Niebezpieczne tendencje 2012-01-19 Kapitalizm jest, póki co przynajmniej, totalitaryzmem ukrytym. Wkrótce jednak może być jawnym, bowiem dają się zaobserwować pewne bardzo groźne tendencje zmierzające do opanowania mózgów wszystkich obywateli przez kapitalistyczną ideologię, a z drugiej strony coraz to bardziej otwarcie dyskredytuje się ludzi myślących inaczej, niż chcieliby guru kapitalizmu. Niedługo będzie się do nich, w tym i do mnie, strzelać.
Przede wszystkim, trwa atak na wszystkich o poglądach lewicowych. W mediach coraz rzadziej używa się sformułowań "lewica", "lewicowiec", zamiast tego coraz powszechniejsze stają się "lewactwo" i "lewak", mające znaczenie ściśle pejoratywne i odnoszące się do lewicy całkowicie skrajnej. Rozciąganie ich na cała lewicę i wszystkich lewicowców jest nie tylko błędem, ale i próbą dyskredytacji. Atakuje się bohaterów lewicy, takich jak Che Guevara (media podają, że był on radykalnym komunistą, torturującym więźniów, zapominając, że leczył - był lekarzem z zawodu - nawet.

zielinski blogstrona główna
2011-02-05 01:08:10
Akwedukt
AKWEDUKT:

Tagi: grafika, szkic
skomentuj (0)

2011-02-11 10:57:26
Naturalność kapitalizmu, czyli kłamstwo wierutne

Sprawiłem sobie pierwszy numer nowego tygodnika opinii "Uważam Rze". Nie licząc fatalnego papieru, na którym ten tygodnik jest drukowany (gatunkowo coś a'la papier, na którym w latach 90-tych drukowano ulotki reklamowe), wszystko jest bardzo okej. Dobre artykuły, ciekawe tematy, bieżąca polityka, trochę kultury i sztuki. Zapowiada się interesujący.

blog polski

Ręce.
Niech sobie Tymiński sprawdzi, ile śródków produkcji było w żydowskich rękach w latach 1800, 1900 i 2012. Tej tendencji nie sposób nie zauważyć.
Wystarczy zresztą przeczytać uważnie Protokoły Mędrców Syjonu – tam jest to dokładnie opisane – jak przejmą żydowscy banksterzy-globaliści majątek Gojów na własność.

Tymiński wspomniał o Giertychu i o Korwinie Mikke.
Giertych to cieńkosz, katolak, obecnie prawnie reprezentuje m.in Radka Sikorsky’ego. Zwykły szaba-goj.

A JKM to żydowski prorok prywatyzacji.
Osoba tego nie dostrzegająca jest ślepcem a nie politykiem.

Tymiński nie zauważa przekrętu z kapitalizmem. Wmówienie Gojom, że kapitalizm i wolna konkurencja są dobre było podstępem. Ideologia kapitalizmu – wolna konkurencja, walka każdego z każdym – rozbiła poczucie wspólnoty interesów Gojów. Zamiast razem grać w jednej drużynie dla wspólnego dobra kraju i dobra każdego pojedynczego Polaka, tresuje się nas w walce każdy przeciwko każdemu.

.

Jest prawdą, że gospodarka kapitalistyczna funkcjonuje na ogół wydajniej. Ale korzyści z tego ma wąska garstka kapitalistów. Ogół do tego dopłaca.
Zachód walczył z blokiem wschodnim z jednego głównie powodu – na Wschodzie banki były państwowe, a banksterzy nie mieli monopolu na emisję pieniędzy jako długu. No i.

Lektury

Mieszkać z nami, obserwując codzienne czynności? Te i inne praktyki opisuje bowiem Makarenko w swojej książce. Nie jest to gra o sumie zerowej, jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Producenci wysyłają do nas swoje “tajne służby” nie po to, aby nas upokorzyć, skompromitować, prześwietlić do końca. Robią to przecież po to, abyśmy mogli dostać od nich dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujemy.

To doskonale napisana książka. Wszyscy dziennikarze-reportażyści prasowi powinni potraktować ją jako lekturę obowiązkową. Każdy rozdział to kunsztownie skonstruowany kryminał. I, wbrew tytułowi, książka spodoba się na pewno nie tylko tym, którzy widzą w kapitalizmie wroga, ale również wszystkim tym, którzy dostrzegają jasne strony wolnego rynku.

.

Skonka Leszek - Onet.pl Blog

Że to, co ma, ma dlatego, że 
jest w mafii. Bo jest i drugi sposób reagowania na społeczne 
nierówności: żeby każdemu było tak źle, jak mnie. I wszystko zależy od 
tego, który sposób reagowania na społeczne nierówności dominuje w 
społeczeństwie. Jeśli pierwszy - to dobrze, to społeczeństwo jako 
całość pnie sie w górę; jedni szybciej, inni wolniej, każdy według 
swoich umiejętności i możliwości. Jeśli drugi - to śmierć. Dlatego to 
jest takie ważne. Również i to, żeby nie propagować haseł 
egalitarnych. Tymczasem problemem u nas nie jest rozwarstwienie - bo 
powiadam - ono może być inspirujące. Problemem jest kapitalizm 
kompradorski, to znaczy taki gdzie o dostępie do rynku i możliwości 
funkcjonowania na rynku decydują nie właściwości człowieka, tylko 
przynależność do sitwy - której najtwardszym jądrem są u nas tajne 
służby z komunistycznym rodowodem. To one we własnym interesie 
sprawiają, że kapitalizm kompradorski wyrzuca poza główny nurt życia 
gospodarczego być może nawet większość społeczeństwa - by uchronić 
przywilej sitwy, kontrolującej kluczowe segmenty gospodarki z sektorem 
finansowym na czele. W rezultacie narodowy potencjał ekonomiczny jest 
wykorzystywany zaledwie w niewielkim stopniu - bo inaczej przywilej.

Blog Igiego

Jest jednak granica jego akumulacji, bo ludzkie możliwości są ograniczone. Wzrost wydajności nie będzie trwał w nieskończoność.„

Otóż gdyby ktoś nie dostrzegł dowcipu – Kapitalizm nie opiera się na niesprawiedliwości, jest wręcz odwrotnie. W kapitalizmie każdy człowiek jest kowalem swojego losu, i jeżeli potrafi może zarobić pieniądze i zostać milionerem. Jeżeli ktoś nie potrafi to będzie „wyzyskiwany” – czyli jego pracodawca będzie chciał mu zapłacić jak najmniej za jego pracę, a on będzie chciał za nią otrzymać jak najwięcej. W pewnym momencie staną na płacy akceptowalnej dla jednej i drugiej strony. I w kapitalizmie taki „wyzyskiwany ludź będzie płacił malutki podatek, jego pracodawca również. I obydwoje będą mogli wydać pieniądze na tanie towary. W socjalizmie – ludź będzie otrzymywał wynagrodzenie obłożone masą podatków – żeby z tych pieniędzy dodatkowo np. utrzymać niepracującego sąsiada – pijaka, jego szef zapłaci jeszcze większe podatki, więc część dochodów ukryje i wytransferuje do normalnego kraju, straty odbije sobie na wysokich cenach produktów, wskutek czego inny ludź będzie ze swojej wyższej pensji płacił wyższą cenę za wszystko w sklepach. I ta prosta zależność dla każdego z podstawową ekonomiczną wiedzą jest oczywista, dla pana Foltyna jako upośledzonego socjalisty jak.