O czym chcesz poczytać na blogach?

Kantor

Trzos opolski | Ślask Opolski, zabytki, historia, architektura, sztuka, ekologia

Studiów w roku 1966 Leszek został przyjęty przez kierownika Zakładu Języków Obcych panią Mazurek na stanowisko lektora języka rosyjskiego, bez obowiązku doktoryzowania się. Po przepracowaniu jednego roku Leszek Kantor obejmuje stanowisko kierownika Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Opolu i na tym etatowym stanowisku zatrudniony jest na pełnym etacie. Warto zaznaczyć ,że stanowisko to należało wówczas do tak zwanych stanowisk objętych nomenklaturą i zatrudniano na nich osoby zatwierdzone przez komitet wojewódzki PZPR. Decyzję o zatrudnieniu i awansie Leszka podjął jeden z sekretarzy partii, współplemieniec Kantora tow.Kaw… . Na uczelnię również Leszka przyjmowało wpływowe grono swoich ludzi nie za wybitne osiągnięcia w nauce. Był studentem przeciętnym, żeby nie powiedzieć słabym. Tak więc w nieszczęsnym roku gomułkowej czystki Leo Kantor nie należał do kadry naukowej i nie był zatrudniony na pełnym etacie na WSP. Czemu więc tak upierdliwie i nie zgodnie a prawdą wmawia wszem i wobec że relegowano go z uczelni. Leszku drogi, kłamiesz i wiesz, że my o tym wiemy. Tu jest ten pies pogrzebany. Na uczelnię na zajęcia ze studentami zjawiałeś się jak gość proszony, olewając swoje obowiązki na całego. Tak.

Ania-blogus - bloog.pl

15 października 2011 5:56

Wybierając się do obcego kraju konieczne jest posiadanie środków płatniczych funkcjonujących w danym kraju. Gros turystów decyduję się na zakup obcej waluty w przygranicznych punktach, jednakże są i tacy, który odpowiednią ilość gotówki wolą mieć w kieszeni już w momencie wyjazdu, dlatego korzystają z miejscowych rozwiązań. Jednym z punktów tego typu jest kantor krakow, posiadający walutę większości krajów odwiedzanych przez turystów.
Rzecz jasna największym zainteresowaniem cieszą się państwa wchodzące w skład Unii Europejskiej, gdzie często obowiązuje taka sama waluta. Wyjazdy do krajów unijnych mają charakter stricte turystyczny, jak i zarobkowy, wielu ludzi wyjeżdża bowiem do pracy. Może się jednak zdarzyć, że turysta wybiera się do odległego i mniej uczęszczanego państwa. W tej sytuacji kantor krakow potrafi znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie, czyli zakup waluty, którą bez problemu można wymienić w docelowym państwie lub sprowadzenie.

Darek Lewandowski - LifeGallery - Fotograf Portfolio Fotoblog Photos Blog Travel Gallery

Hosteliku, w ktorym nie mozna nawet kupic piwa i popijamy przemycony rum z cola na lodzie (1,5l coli, 0,5l rumu i 5kg lodu - w 7eleven za 8zl:) Wspominamy mijajacy dzien z towarzyszacym nam od poczatku wyjazdu stwierdzeniem "masz przygody albo nie masz przygod".
Wstawalo nam sie ciezko, poniewaz ostatniego wieczora poszlismy spac o 4.00 rano po owocnym w informacje spotkaniu z Mackiem, ktory mieszka w Manili od 10lat. Z samego rana ruszylismy na zwiedzanie miasta lecz deszcz pokrzyzowal nam plany. Zdazylismy zjesc sniadanie, zerknac do netu i wymienic dolary na peso. Zmoczeni wrocilismy do hostelu, w ktorym okazalo sie, ze w kantorze oszukali nas. Maciek stracil okolo 200zl, a ja okolo 300zl, poniewaz wymienialem wiecej dolarow. Uswiadomilismy sobie, ze czasie liczenia kasjerka mogla zwinac kilka banknotow. Wkurzeni zadzwonilismy do Macka, ktory powiedzial nam, ze slyszal juz o takich przypadkach i ze musimy pogodzic sie z utrata gotowki. Nie mielismy rachunku, a kantory tego typu jednego dnia sa a drugiego znikaja. Stwierdzilismy, ze nic nie jest w stanie popsuc nam wyjazdu i pojechalismy zwiedzic chinski cmentarz. Miejsce to zrobilo na nas duze wrazenie. Spacerujac moglismy odpoczac od chalasu i gwaru miasta. Cmentarz ten ma 45 hektarow powierzchni, a groby.

Rzeszów Zezem - Onet.pl Blog

Pani sprzedawczyni zieleniny na rynku poinformowala mnie, że po pierwszych chłodach następuje koniec ery koperkowej. Adios koperkos.

Derek
wstaw komentarz lub poleć na Facebook`a

16 września 2011

  Grotowski - Kantor - Szajna, cz. II

       Dzień dobry. Witam Was bardzo ukulturalniona, gdyż zaliczyłam dwa spektakle z, odbywającego się w Rzeszowie, festiwalu Grotowski - Kantor - Szajna. Dzisiaj jest jeszcze jeden spektakl, na który mam ochotę, ale chyba zostawię sobie tą przyjemność ( mam nadzieję, że będzie to przyjemność) na przyszły tydzień.

Pierwszy spektakl, który obejrzałam ( nie wiem, czy 30 minut obecności można uznać za "obejrzenie") był to Teatr Brama  i ich "Uczucie dźwięku". Cieszyłam się cały dzień, że będzie.

Judaica.fotografie 5772 Bajit Chadasz 2011 'Ma chovato b'olamo'

Pt. Żółty szalik, reż. Janusz. Morgenstern, scen. Jerzy Pilch, zdj. Witold Adamek

 • Romowie – Historia i Pamięć – spotkanie z Dr. Adamem Bartoszem, Dyrektorem Muzeum Okręgowego w Tarnowie
 • Małopolski Szlak Martyrologii Romów – wernisaż wystawy dokumentacyjnej wspólnie zorganizowanej z Muzeum Okręgowym w Tarnowie
 • Koncert pamięci Profesora Józefa A. Gierowskiego
 • Józef Andrzej Gierowski – Dziennik 1 września 1981 – 13 grudnia 1981, promocja publikacji pod redakcją Dr. Andrzeja Kobosa, wydanej przez Polską Akademię Umiejętności 2011r.
 • Wernisaż wystawy malarstwa Dominika Rostworowskiego
 • Tadeusz Kantor i jego Teatr – spotkanie z dr. Krzysztofem Miklaszewskim oraz promocja książki.

 • Blog farmeros666

  Siemano^^ 2006-10-31 Welcome ,  właśnie słucham Satyricona:Filthgrinder!!! Satyr i frost poprostu rozpierdalają.Niesamowite połączenie szybkiej , mocnej perkusji z demonicznymi riffami i satanistycznym wokalem Satyra!!! Ahh , poprostu masakra;]Mały request;] Zna ktoś może jakiś Black Metalowy zespół
  którego wokal to mroczny i demoniczny kobiecy głos?? Coś na wzór fragmentu "Black Lava" w którym śpiewa ta polka(niepamietam jak ona sie zowie;). Dzisiaj zostałem Opierdolony przez Kantora , rzekomo nie ujęłem go w swoim blogu... Powiem jedno: Kurwa , gdzie moje filmy??:D
  To tyle o kantorze(tyyy:D).Ahh , ktoś ma może jakieś linki do płyt Windira?? Bo niechce mi sie szukać po necie ;P Ah , ostatnio usłyszałem że pisze smętne notki;P Opowiadałem wam jak kiedyś najebałem się 3 piwami , i do domu wracałem zygzakiem?? Nie?? to może kiedyś wam opowiem:D Teraz standardowe smuty;D Ah , jeszcze jedno. Skomentujcie coś , bo mnie tu chuj strzela! 0 komentarzy wszędzie! A wiem że mam czytelników!
  Fast pozdro: Kikut , Kantor , Krzycho(paua) , Wyglak , Mister Matkoski(gejek gejek gejek!).

  mutancik | przemyślenia, przeżycia, emocje

  Ponoć pozostałość po teatrze (bo amfiteatr, jak się dowiedziałam w Chorwacji, powinien być okrągły, a ten nie jest nawet półokrągły). Z parku można przejść koło fabryki alkoholu Wyborowa SA nad Maltę i tamtędy wrócić do ul. Jana Pawła II, podziwiając gmach centrum handlowego naprzeciwko, a przed sobą stację kolejki Maltanka, w sezonie letnim dowożącej chętnych do zoo.

  Wódkę Wyborową jako pierwszy wyprodukował w pierwszej połowie XIX wieku żydowski przedsiębiorca Hartwig Kantorowicz. Ślady ostatniej siedziby jego firmy możemy znaleźć na Garbarach przy ul. Grochowe Łąki w postaci szyldu na ścianie i nazwy oraz symbolu firmy nad nią. Wizerunki domów widniejące po obu stronach napisu ukazują starą (z ul. Wronieckiej – rzeźba po prawej stronie) i nową siedzibę firmy. Podczas drugiej wojny światowej firma przeszła w ręce niemieckie, a po wojnie została przejęta przez państwo polskie i funkcjonowała do roku 1968. Więcej o historii firmy można przeczytać