O czym chcesz poczytać na blogach?

Kamica nerkowa

cukrzyca

Liści jeżyny, kwiatów bzu czarnego, rumianku i lipy, ziela dziurawca (po 2 czubate łyżki każdego składnika); 1 łyżkę mieszanki zalewa się szklanką wrzątku, kiedy ziółka ostygną, trzeba je przecedzić i wypić duszkiem (wieczorem) 2 filiżanki.

Kamica nerkowa, kamica moczowodów i pęcherza moczowego. o Większość naparów z mieszanek ziołowych, zalecanych w tych chorobach, przygotowuje się identycznie: 1 łyżkę stołową dobrze wymieszanych ziół zalewa się 1 szklanką wrzątku, odstawia pod przykryciem do ostygnięcia.

Blog o chorobach, opisy i porady

Znacznie wzrosła liczba przypadków kamicy nerkowej i również coraz częściej powstają duże kamienie. Lekarze urolodzy nawet żartują, że wkraczamy w nową „epokę kamienia”, tyle że tym razem nie jest to kamień łupany, a nerkowy. Dolegliwości związane z tworzeniem się kamieni nerkowych są bardzo powszechne – obliczono, że około.

Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy kamienie w pęcherzyku żółciowym.

Na kamicę nerkową częściej cierpią mężczyźni niż kobiety, mawia się nawet, że kolka nerkowa to męski poród, ponieważ jest to tak silny ból, porównywalny z bólami porodowymi u kobiet, tylko bez tej wspaniałej nagrody, jaką są narodziny dziecka. Kamienie.

    Chmurka tagów

    angina angina ropna bóle miesiączkowe cellulit glista ludzka hemoroidy jama ustna kamica nerkowa kamienie nerkowe lamblia miesiączka owsiki prostata przerost gruczołu krokowego płukanie jamy ustnej trądzik zapalenie jamy ustnej zapalenie krtani

Urolog Andrzej C.Krajewski

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Written by ack

Styczeń 11, 2011 @ 12:10

Napisane w Bez kategorii

Tagi: ESWL, kamica moczowa

Tagi

Aktualności ankieta badania kliniczne biopsja prostaty BPH brachyterapia daVinci digital elastografia ESWL gleason score kalkulatory kamica moczowa laser Nomogram przepisy przerost prostaty PSA PSAD PSADT PSAV PubMed radioterapia Rak nerki Rak prostaty rak pęcherza szkolenie torbiel nerki TRUS TURP zabawne zaburzenia erekcji zakrzepica

Kategorie

  • digital (1)
  • ED (2)

WCZORAJSZE FOTOGRAFIE

To przekładanie jej ciała w najróżniejsze pozycje. Zniosła nawet golenie futra na brzuchu na potrzeby badania usg. Wiem, wiem, badanie usg nie boli. Mnie jednak jakoś tak boleśnie się kojarzy – taka asocjacja mi w głowie powstała – usg równa się kamica nerkowa, a kamica nerkowa równa się ból. Krzywiłem się zatem przy badaniu Muchy, jakbym to ja miał za chwilę wydzielić z organizmu jakiś efektowny, kolczaście szczawianowy kamyk.

Po wyjściu z gabinetu natychmiast sięgnąłem po telefon aby rodzina nie czekała.

• i t ' s m y l i f e'•

Poniedziałek godzina 20:00 - dzik rozmawia z koleżanką, oczywiście w tym wieku to juz tylko o chorobach i innych przypadłościach.
Dzik: Słuchaj dla takiego lekarza jak miała moja mama od nerek to z chęcią bym sie nabawiła kamicy nerkowej...

Godzina 3:10 w nocy Dzik wylądował z atakiem kamienia nerkowego na oddziale urologicznym... szczęscie tylko takie że zajął sie mną właśnie TEN pan doktor :)

ale już jest w domku... i przygotowuje sie do porodu... cóż....