O czym chcesz poczytać na blogach?

Kalwaria zebrzydowska

Strona Stowarzyszenia Papaboys w Polsce | Pamięć o Janie Pawle II w pomoc Papiezowi Benedyktowi XVI

Tu odebrałem z prośbą o stałą pamięć”.
Jan Paweł II
Dla Kalwarii był to dzień wyjątkowy. Jan Paweł II wyniósł kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej do godności  Bazyliki Mniejszej. Nadając ten tytuł dał świadectwo jej szczególnego znaczenia w Kościele Powszechnym. Od tej chwili nawet w  polskiej prasie, radiu i telewizji   mówiono o tym miejscu Kalwaria Papieska.

Do nabycia w Kiosku klasztornym oraz w Galerii
Klasztor OO. Bernardynów
ul. Bernardyńska 46
34-130 Kalwaria Zebrzydowska

- _My Voice Within_

To kolejna fale spekulacji,

ze zegna sie z ojczyzna  i szykuje

do ustapienia z Tronu sw, Piotra.KILKA NIEOCZEKIWANYCH POSTOJOW..
Kalwaria Zebrzydowska

"Najczesciej przebywalem tutaj sam,

tak zeby nikt nie wiedzial,

nawet kunstosz  klasztoru.

Kalwaria ma to do siebie,

ze sie mozna latwo ukryc ".

- powiedzial juz jako Jan Pawel II
jak i Katedra na Wawelukiniaaaa blog

.. ale to czas pokaze co dalej.. :) a dzisiaj poszlam z Misia do carefoura.. i zjadlysmy 2 paczki cipsow litre lodow.. wisniowo - waniliowy i jeszcze zjadlysmy 300g herbatki granulkowej.. i brzuszek mnie boli.. ale bylo fajnie.. dla takich chwil jak te warto zyc:)...dziekuje:*

skomentuj (1)
2005-08-22 16:36:00 >> 17- 21 VIII Kalwaria Zebrzydowska

wrocilam.. szkoda ze musialam..

skomentuj (3)
2005-08-25 11:56:56 >>

jaki dobry ranek na ten dzien.. dostalam roze .. nawet dwie.. sztuczne ale to nic.. takie czerwone.. chociaz chcialabym dostac zywe.. Natan taki 7-letni chlopiec.. mieszka w moim bloku.

codzienność

Dominikanie
Fajne
Godziny dnia
I like you
Jan Paweł II
JP II - beatyfikacja
JP II - dokumenty
Kalwaria Zebrzydowska
Katolik
Maliński
Miasto szczególne
Miasto szczególne cz.2
Młodzi
Muzyka z duchem
Norwid

secret-of-garden.blog

I jej dzieci. Synek w końcu miał dziecięce towarzystwo, choć nie obyło się bez sprzeczek o zabawki. Teściowa po dwóch dniach wyjechała do swoich ukochanych Niemiec i wtedy o dziwo zachmurzyło się nie tylko niebo nad górską wioską ale i ludzkie dusze. Najbardziej w tym wszystkim zadziwia ,że ludzie mieszkający w tak religijnej osadzie ( cos a'la Kalwaria Zebrzydowska), potrafią być wobec siebie, jak wilki.
Gdybym wtedy przeczuła,że moja kolejna wizyta u kyzynki skończy się tak a nie inaczej, ale ...przeczucie zawiodło. Ojciec mojego dziecka tradycyjnie poza zasięgiem lokum, czyli z kolegami na piwie. "-Będę na rynku-usłyszałam- jak mały wstanie to przyjdż po mnie, pójdziemy do nich..

Fire Fly

Wielki powrót.
Mam ostatnio spore kłopoty z netem, więc troszkę zpauściłam mojego blogaska... I'm sorry, very sorry, really sorry...
So... 17-19 maja byłam na wycieczce. Plan po krótce był taki: Chorzów(planetarium), Bochnia(nocleg w kopalni), Kraków(6 i pół godziny zwiedzania), Lanckorona==> głupia nazwa(nocleg w schronisku, ognisko), Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice(kremówka off kors) i Oświęcim(punkt kulminacyjny... po 3 dniach wycieczki mocny akcent... ja, twardziel, płakałam tam jak nigdy wcześniej).
A więc, 3 dni głodu, zmęczenia i braku snu, co nasza klasa (1a=>aniołki) zniosła z uśmiechem na twarzach, ciesząc się np. balonikami za złotówkę (no bez skojarzeń). A kalsa.

I`m only one of many milions of people...

Sobie, że skoro macie zwiedzać Wawel, to tam podejdę i potem pokażę wam jakąś fajną knajpkę ^0^"). Coby się nie rozpisywać na temat dnia: naleśniki rządzą!
Noc jak wiadomo była baardzo ciekawa :] O tym może w następnej notce, jak mi się będzie chciało xD

Dzień drugi: Oświęcim (Auschwitz + Brzezinka), Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska (rz czy ż?? przyjmijmy, że rz =P). Nyo tu już mniej rozrywek było, przynajmniej w pierwszej części dnia. Wszyscy chyba wiedzą, dlaczego. Pozostałości po beznadziejnym przywódcy, który chciał objąć swoją władzą cały świat i wybić wszystkich przedstawicieli narodu, z którego pochodził jeden z jego rodziców - pozostałości.