O czym chcesz poczytać na blogach?

Kaliber 44

Blog Kaliber44Itd

Komentarzy: 0 HIstoria......... 2007-05-21 Kaliber 44 to niewątpliwie najbardziej znany polski zespół hip-hopowy, i zaraz po Liryou [:-(], właśnie on jest najbardziej kojarzony z tą muzyką w kręgach ludzi nie związanych z nią bezpośrednio. Grupa powstała w 94r. w Katowicach, w składzie Magik, Joka, Dab i Feel-X. Zaczynali w czasach kiedy polski hip-hop praktycznie nie istniał. "Gdy zapytałem kiedyś w.Składały się zarówno mroczne podkłady, jak elementu typu jęki i krzyki w tle. Do tego rymowali strasznie niewyraźnie, jakby "wypluwając" z siebie słowa. To był ich styl, wielu osobom się nie spodobał, jednak płyta to dziś już swego rodzaju klasyk, który w całej Polsce rozszedł się w nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy. Po wydaniu albumu Kaliber stał się popularny, także za spraąwą dużej ilości koncertów jakie zaczęli grać w całej Polsce. Otrzymali dwie nominacje do Fryderyków za rok 1996 w kategoriach: fonograficzny debiut roku oraz album roku - muzyka alternatywna. Nakręcili również teledyski do takich utworów jak "Plus i minus" oraz "Moja obawa". W 97r..

Polski Hip-Hop

Zespół Salem z płytą Skate, następnie zespół Bad Master C. Jednak pierwszą bardziej znaną produkcją okazała się wydana w 1995 płyta Wzgórza Ya-Pa-3. W 1995 wydany został Alboom Liroya z Kielc, nazywanego twórcą polskiej odmiany gangsta rapu. Płyta ta osiągnęła do dziś półmilionowy nakład. W 1996 z własną płytą zadebiutował Kaliber 44 z Katowic. W tym samym roku album-składankę wydała S.P. Records – wytwórnia, znana z płyt Kultu i Kazika, który ze swoim zespołem już w 1989 roku nagrał hiphopowy utwór "45-89", a w latach 90. Spalam się, Spalaj się! i Oddalenie – pierwsze polskie płyty rapowe.

Z początkiem 1993 muzyka hip-hopowa po raz pierwszy.

Kaliber44 - Tajemnica MaGika

Magika, dwie wywołane wpływem marihuany "pieśni" czyli - "Psychoza" & "Psychodela", oraz "hymn" Kalibra czyli "Do Boju Zakon Marii". Nie tylko teksty utrzymane są w kontekście tajemniczości, również podkłady przesycone są oryginalnymi dźwiękami (pioruny, krzyki ludzi) oraz mocnym, ostrym i bardzo prostym bitem. Kaliber o pierwszej płycie: "Zrobilibyśmy to, co zrobiliśmy i cieszymy się, że ludzie tak to przyjęli. Sam uważam, ze Księga Tajemna była wydarzeniem na polskiej scenie. Po prostu nagrywaliśmy płytę taką, jaka nam się podobała. To co stało się później zaskoczyło mnie."

"Na materiał z księgi duży wpływ miała nasza fascynacja.O nazwie "W 63 minuty Dookoła Świata". Na krążku znajduje się 18 kawałków, zrobionych w zupełnie innym klimacie aniżeli "(...)Prolog ", płytę promuje utwór "Film".

Płyta ta osiągnęła wielki sukces wydawniczy, otrzymała miano najlepiej sprzedającej się Hip-Hopowej płyty w Polsce, co pozwoliło odebrać Kalibrowi 44 swoją pierwszą Złotą Płytę. Po wydaniu tego CD ze squadu odchodzi Mag Magik, pierwsza postać zespołu, która miał największy wpływ na sukces K44. Jego niepowtarzalny głos, umiejętność akcentowania słów by przykuć uwagę słuchacza i styl który tworzył swymi tajemniczymi rymami był niepowtarzalny i jego brak można odczuć na trzeciej płycie.

Myślę, nie przeszkadzaj! Wstęp wzbroniony nauczycielom i policji (i ludziom z paszportem Polsatu)

Wakacje mijają miło. Nie jakoś fascynująco, bo wczoraj ukochana wyjechała i czuję się, jakby ktoś zabrał mi część mnie :( Ale przeżyję, muszę.

Piłka i komp nie zastąpią miłośći, choć miałem nadzieję, że nie będę tęsknił. A tęsknię, kotku.

Nagrałem wyjebaną płytę :)
1. Don Guralesko - Drewnianej małpy rock
2. Kaliber 44 & Thinkadelic - Ja jadę
3. PFK - ToNieMy
4. Afro Kolektyw - Czytaj z ruchu moich ust
5. Małolat Ajron, Eis - One
6. Warszafski Deszcz - Gram w zielone
7. Kaliber 44 - Sexu era
8. PFK - Ja to ja
9. Pokahontaz - Sum-A-Sum-A-Rum
10. Zeto - Pod wiatr
11. ??? - Nie pozwól o sobie zapomnieć
12. Pokahontaz - Te wydatki

bahama mama!


skomentuj (3)
2005-02-26 20:08:23 >> KALIBER 44 najlepsi z najlepszych

Wczorajszy koncert byl zajebisty tak inaczej tego nie mozna okreslic.Wpadlam jakos kolo 21. Jak zawsze w kresce swietna organizacja :)( "idz do tego w sraczkowatym swetrze"). JEzeli ktos by byl zdolny to mogl sie wkrecic za darmo;> Najpierw muze zapodawal ZAJU co mu bardzo ladnie wychodzilo. Pozniej saport czyli OPTYMIKI. Okolo 23 weszedl KAlIBER.

dawid blog

2003-06-27 09:12:55
Uzależnienie

To Nie Dowiary Jestem Uzależniony Od Komputera Aż na 100%

Zobacz czy jesteś uzależniony od komputera - kliknij TUTAJTy Też Zobacz Czy Jest Z Tobą Aż Tak Źleskomentuj (0)


2003-06-27 16:28:48
Historia Kaliber 44

Kaliber 44 to niewątpliwie najbardziej znany polski zespół hip-hopowy, i zaraz po Liryou, właśnie on jest najbardziej kojarzony z tą muzyką w kręgach ludzi nie związanych z nią bezpośrednio. Grupa powstała w 94r. w Katowicach, w składzie Magik, Joka, Dab i Feel-X.
Zaczynali w czasach kiedy polski hip-hop praktycznie nie istniał. "Gdy zapytałem.