O czym chcesz poczytać na blogach?

Kakadu

Wszystko o papugach - bloog.pl

Szczebiotania i wysokich skrzeków po gwizdy i trele.

Długość życia: 10-15 lat.

Psychika: są towarzyskie, ciekawskie i aktywne. Nierozłączki Fishera to ptaki inteligentne, łatwo uczą się prostych sztuczek, choć ich zdolności naśladowania mowy są niewielkie. Wymagają dużo stymulacji i poświęcania uwagi przez właściciela, inaczej łatwo popadają w nudę i przejawiają działania destrukcyjne. Należy zapewnić im dużo zabawek i możliwości interakcji z otoczeniem. Uwielbiają „eksplorować” otoczenie dziobem, w związku z czym ważne jest, aby nie miały dostępu do substancji szkodliwych. Ich dewastacyjne skłonności lepiej przekierować na wszelkiego rodzaju gryzaki dla papug i świeże gałązki drzew i krzewów, które bardzo lubią obgryzać.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3612919,trackback

komentarze (5) | dodaj komentarz | Trackbacki (1)

Kakadu żółtoczuba!!!

… poprzez łąki

Się małżeństwo Szwajcarów. I mają szczęście, bo rankiem podpalają swoją kuchenkę. Po krótkich oględzinach placka stopionego plastiku odkrywamy, że źle zamontowali zbiornik z gazem i zawór przeciekał. Kuchenka ląduje w koszu, a my pożyczamy im naszą z instrukcją obsługi jak montować pojemnik z gazem. Ja idę pod prysznic, a Małżonka po kilkunastu minutach zostaje poproszona o pomoc, bo znowu źle zamontowali. Jak oni te zegarki robią to nie mam pojęcia

Z powodu wydłużonej pory mokrej/deszczowej duża część szlaków pieszych jest zamknięta. Tak samo jak dolny staw zespołu naturalnych parków wodnych Kakadu (krokodyle podobno tam mogą chcieć się kiedyś pojawić). Ale już górna część 200m wyżej jest w pełni bezpieczna i jak się okazało na górze bajecznie położona.

Trzeba było wykorzystać przyjające warunki do mini sesji

Żeby nie było, że nie robię Małżonce ładnych zdjęć

A tu widok na dolny basen

I meandry skalne przy górnym

Plus efekty skakania po mokrych kamieniach

To akurat mokry kostium, a nie nadmiar wrażeń

Następny kemping jest spod znaku Szalonego Rangera. Słychać go praktycznie z każdego końca.

Nasi mali przyjaciele - Onet.pl Blog

2 kilka futerkowców zajrzało

04 lutego 2010
Megi

      We wtorek byłam po klatkę dla Megi. Jest dość spora, żeby starczyła jej już na całe życie. Ledwie co donisołyśmy ją z siostrą do domu (niosłyśmy na zmianę..:)) . Zrobiłam jej zdjęcie:

Dzisiaj byłam w kakadu po akcesoria do klatki. Na targówku jest naprawdę świetny sklep. Większy od hipermarketu, ogromny wybór. Kupiłam śliczny domek, kuwetę, poidełko i kulę na siano w którą na razie wkładam marchewkę..:) Króliczka ma teraz wszystko nowe...:) Moja siostra wczoraj szyła dla swoich świnek hamaczek, wyszedł jej ładnie, ale na razie Uśka z Lisą się go trochę boją...;P

Tutaj urocze zdjęcie mojej Megi (z dzisiaj):

Marchewka to jej przysmak, nawet jak się najje to nigdy nie odmówi tego smakołyku..:)

Na dzisiaj to będzie tyle, wiem że notki trochę nudne, ale jak już ochłonę z.

Moje cudowne zwierzątka - Onet.pl Blog

WITAM PO DŁUGIEJ PRZERWIE BLOGOWEJ/BĘDĘ MIAŁA PSA/białe zwierzęta:*
Hejka!!!
witam po długiej przerwie blogowej !! chcę  wam powiedzieć że będę miała psa!!! berneńskiego psa pasterskiego o imieniuu.....saba!! tak wyglądają szczeniaczki:
 
słodkie!!
Nadzwyczajtolerancyjne są dla dzieci i innych zwierząt. Myślę, że za swójnieporadny wdzięk, te piękne i łagodne olbrzymy są kochane na całymświecie.więcej imformacji na http://sosnowezacisze.pila.pl/

jak obiecałam są też białe zwierzęta:
1. dzikie koty i koty domowe
2. papugi (kakadu)
3.psowate
4.bydło
1. tygrys,lew i kot
  2.kakadu   

Kocham Zakupy

200 w innych spozywczych, 500 gotówka

Boze, jak mam przestac? 

22:19, kocham.zakupy
Link Dodaj komentarz »
początek

nie bedę sie rozpisywać tytułem wstępu

krótko i na temat: szaleję z zakupami i gdzieś muszę to napisać. mam jakieś życie i całe mnóstwo ludzi wokół siebie, mam też współtowarzyszkę niedoli, ktora tak jak ja wywala całe tysiące na swoje małe przyjemności i czasem wyprowadzamy się ze sklepu za rękę, zeby tylko czegoś nie kupić. patrzę jej w oczy i obiecuje, ze nie a potem po cichu sama wracam.

lista z dziś:

1. kolczyki apart - 39 zl (okazja)

2. pierscionek apart - 32 zl (wyprz)

3. kakadu - 59 zł (dla psa)

4. szczepienie.