O czym chcesz poczytać na blogach?

Kafle

I love you not only who you are you but for who I am when I'm with you - Lily i James

Się wyjść i popatrzeć. Zapowiadał się legendarny mecz i nikt nie chciał go przegapić.
Lily pomachała do przepychających się między uczniami Huncwotów.
- Zajęłyśmy wam miejsce – powiedziała, przepuszczając Syriusza.
- Myślałem, że będziesz w szatni życzyć szczęścia lubemu – zdziwił się Black. Lauren zachichotała.
- Była, ale omal nie wydłubała paznokciami oczu Taylora gdy im przerwał. Gdybyś ją widział… Nie bez powodu jest w domu Lwa.
- Irytujący dzieciak – mruknęła – Powinien kuć do Sumów, zamiast uganiać się za tłuczkiem.
- Kaflem – poprawił ją szybko Remus.
- Wiem…
Lily nigdy dotąd nie chodziła na mecze. Nie znała się na dużych, nie potrafiła odróżnić znicza od kafla. James próbował jej kiedyś wpoić główne zasady gry – zrezygnował po godzinie, stwierdzając, że Evans jest zbyt oporna na tą wiedzę.
Teraz, miała okazję zobaczyć mecz Quidditcha po raz pierwszy w swoim życiu.

- Witam wszystkich na trzecim w tym roku szkolnym meczu! Gryfoni kontra Ślizgoni, dwie, zdaniem wielu, najlepsze drużyny w Hogwarcie, z najlepszymi składami od wielu, wielu lat! Nie można się nie.

pogotowie

Jakimś śrubokrętem lub czymś podobnym. Do pewności jeszcze raz przemywamy ściany wodą z płynem.


Gdy  wszystko mamy posprzątane  możemy w czystym pojemniku rozrobić z wodą fugę,  korzystamy z fug już rozrobionych, co jest nawet korzystniejsze, gdyż rozrabiając fugę samemu zawsze ryzykujemy, że rozrabiając kolejną porcję dodamy inną ilość wody .

 

W przypadku fugowania  zaraz za sobą musimy  zmywać kafle, aby fuga nie przyschła gdyż po przyschnięciu jej zmycie staje się nie lada wyzwaniem .

Fugę nakładamy szpachelką  w szczeliny pomiędzy kaflami a następnie  przecieramy szmatką w kierunku prostopadłym do fugi i zostawiamy na parę minut . W tym czasie fugujemy kolejne miejsca na ścianie.

Po kilku minutach wracamy  tym razem dokładniej wycieramy kafle tak, aby już nie pozostawiać na nich  zabrudzeń.

Podręcznik do ale quidditch'a - Onet.pl BlogQUIDDSPELLS - zaklęcie wywołujące różne efekty (zależy to od tego na którą piłke je rzucimy)
- Kafel jest zaczarowany tak, żeby spadał na ziemię wolniej, niż fizycznie powinien.
- Złoty Znicz jest zaczarowany tak, żeby nie wylatywał za obręb boiska i żeby jak najdłużej \'starał się\' nie dać się złapać
- Tłuczki są zaczarowane w ten sposób, żeby starać się zwalić jak największą ilość zawodników z miotły

GRIPPINDO - Zaklęcie pozwalające łatwiej złapać jakiś przedmiot. Zaklęcie uchwytu zostało wynalezione w 1875 roku. Jest ono rzucane na kafle, żeby ścigającym łatwiej było je łapać jedną ręką

ZATOS-przydaję się gdy zawodnik traci kontrolę
nad miotłą.Po użyciu ZATOS miotła automatycznie
ląduje na ziemi.

Rozdział6
Zasady
Jeśli chcesz grać w Quidditcha lub gdy chcesz być
kibicem musisz znać zasady Quidditcha przeczytaj
ten rozdział uważnie.

GOL-gdy strzeli się gola grę wznawia obrońca drużyny
która straciła w tej chwili gola.NP:przed golem 140:
140.Po golu:150:140 grę rozpoczyna obrońca drużyny
z dorobkiem 140 pkt.

ROZPOCZĘCIE MECZU-sędzia rzuca kaflem w.

Her history, history of Voldemort's Daughter.History of Anna

Z tyłu, to mogłabym spokojnie do niej podąć” pomyślałam, lecz niestety byłam zdana na siebie. Doleciałam do obręczy i zatrzymałam miotłę tuż przed Tarą. Patrzyłyśmy się cały czas w swoje oczy, a te jej niebieskoszare tęczówki doprowadzały mnie do szału. Na pierwszy rzut oka wyglądała jak typowa Barbie i wcale nie była dobra w Quiditcha, po prostu dzięki grze chłopaków, zdobyliśmy tyle, a nie więcej punktów.
- ANNA TUTAJ!!! – usłyszałam krzyk murzynki. Była wolna, a w moją stronę zbliżali się chłopaki. Więc wiele się nie zastanawiałam tylko cisnęłam kaflem w stronę Baker. A gdy Blond poleciała w jej stronę, a męska część tej drużyny byłą jeszcze na tyle daleko by nam nie przeszkodzić, rzuciła piłkę w moim kierunku, ja odbiłam ją końcem miotły i kafel wylądowała w obręczy. Po kilkunastu minutach zremisowałyśmy z chłopakami. Punktacje wynosiła 70-70, a ja i Kath byłyśmy już wykończone.
- Kath musimy zdobyć jeszcze te trzy gole, bo padniemy na pysk – podleciałam do murzynki – I to z kretesem – dodałam po chwili, gdy nagle zobaczyłam lecącego w stronę naszych obręczy chłopaka, kurczowo trzymał pod.

Szczecin on line

Samoobrony na prezydenta Szczecina, zrezygnował z udziału w wyborach. Poinformował o tym podczas trwającej konferencji prasowej, w której uczestniczył też lider Samoobrony Andrzej Lepper. Piskorski przekazał swoje poparcie kandydatce PiS na prezydenta Teresie Lubińskiej. Wcześniej Piskorski mówił, że zrobi to, jeśli jako prezydent Szczecina będzie realizowała także program Samoobrony. Teresa Lubińska podkreśliła, że to dla niej wielki dowód zaufania. Wcześniej swoje głosy kandydatce PiS przekazał Adam Pik z UPR, który również wycofał sie z wyścigu do prezydenckiego fotela./Anna Kafel Radio Szczecin
18:01, szczecin_on_line
Link Dodaj komentarz »
Szczecin: Kumpel Schwarzeneggera i papieża podłożył podejrzaną torbę
Najpierw pozostawienie torby z nieznaną zawartością w szczecińskim klubie Elite, potem chwalenie się wiedzą o światowej mafii, i prośba o rozmowę z ‘kimś’ z Warszawy - w taki sposób 32 letni.

Quidditch

Wykorzystano wszystkie siedemdziesiąt dotychczas spisanych rodzajów fauli, z których większość dziś nie jest już możliwa, ponieważ wiążą się one z użyciem różdżki.

Komentarzy: 0 Gracze i Sprzęt do Quidditcha 2009-08-26

Gracze

* Ścigający (ang. Chasers) – podają sobie kafla i starają się przerzucić go przez jedną z trzech pętli, za co dostaje się dziesięć punktów.
* Obrońca (ang. Keeper) – broni trzech pętli, żeby ścigający nie trafili do środka.
* Pałkarze (ang. Beaters) – odbijają tłuczki, aby nie trafiły one zawodników z ich drużyny. Używają do tego pałek trochę mniejszych od tych, których używa się w baseballu.
* Szukający (ang. Seeker) – ma za zadanie złapać znicza, który jest bardzo szybki i strasznie trudno go zobaczyć. Za jego złapanie drużyna dostaje sto pięćdziesiąt.

Grypa666's Blog

Może się udać, ale tylko wtedy, gdy robione jest to w konspiracji. Masz pomysł, zrealizuj go i podpowiedz sąsiadowi lub znajomemu. Zaufanemu. Skoro sprawa jest nagłaśniana w internecie, to ci ludzie już są namierzeni. Ponieważ energetyka jest jednym z kluczowych “kółek zębatych” gospodarki, którą kontroluje światowa sitwa, to ludzie propagujący takie pomysły sami wystawiają się na odstrzał.Z tego co wiem, to już nie jednego wynalazcę zgnoili, a nawet ubili. A wynalazek sobie przywłaszczyli i trzymają na potem – po Armagedonie.

Roman Kafel: Nie tedy droga. Energii jest wokrug; nieskonczonosc. Tesla nie produkowal energii, on ja pobieral:-))) jak polapal sie Morgan zabral kase bo wiedzial ze nie bedzie mial zadnego z tego zysku. Nie znam sie na tyle na matematyce, zeby zajac sie rownaniami Maxwella. Slowianie mieli pojecie TWOR…sam sie zastanawiam skad o tym wiedzial Tesla… Nalezy tylko miec receptor Tesli… i masz wszystko free… Albo takie cos.

  • Projekt Ziemia – nadzieja dla ludzkości

AS: Jeśli te generatory działają – dlaczego nie zgłoszą się z.