O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Kadry

Zabula13 - bloog.pl

Szkolić. Prędzej czy później taka kadra będzie nam przynosiła same zyski. Ludzie szybko się uczą, a później oddają swoją wiedzę dalej. Nauczyciel jak zaczyna uczyć też nie wiele wie. Może od strony teoretycznej wie, co i jak, ale od praktycznie nie wiele.
Nie jest łatwo przekazać komuś to, co się wie. Dlatego dzisiaj kadra nauczycielska jest bardzo biedna. Prawdziwych nauczycieli jest jak na lekarstwo i ten problem się pogłębia. Nawet jak ucznia coś nie interesuje, a nauczyciel jest dobry i wie jak to przekazać to go zainteresuje każdym zagadnieniem. Jeśli ktoś szuka od razy wyszkolonej kadry to musi się liczyć ze sporymi kosztami. Jak ktoś ma wiedze i doświadczenie to nie będzie tani? Za jakość trzeba dużo zapłacić. Portale internetowe z pracą mają wiele ofert pracy dla kadr. Wystarczy dobrze przejrzeć wszystkie oferty i może znajdziemy coś dla siebie czy pod siebie. Jeśli sami chcemy być dobrze wyszkoleni to na własną rękę warto szukać szkoleń. W naszym CV na pewno ładnie będą wyglądać kolejne dopiski o doświadczeniu i odbytych kursach. Dla pracodawcy to na pewno znak, że jesteśmy kompetentni. Kursy nie są może tanie, ale to taka inwestycja we własną.

Blog Przemysława Iwańczyka

Siatkarzy, którym nie na rękę będzie ten czy inny trener (pokażą wówczas, na czym naprawdę im zależy, kadra nie przestanie przecież istnieć). Obawiam się - coraz bardziej - ludzi, którzy polską siatkówką rządzą, którzy kolejny raz (pierwszy akt obejrzeliśmy przy okazji wyboru Daniela Castellaniego) robią z siatkówki cyrk, czyniąc z siebie i wszystkich wkoło mało wiarygodnymi. Że najpierw pochopnie zwalniają, a później jeszcze pochopniej - zmieniając zdanie co 24 godziny - nowego trenera zatrudniają. Że ulegają szantażom, jeśli rzeczywiście takowe (rezygnacje czołowych siatkarzy z kadry) ich zdanie zmieniły w mig...

W czwartek wieczorem, po kolejnych negocjacjach w Bełchatowie, usłyszałem od prominentnych działaczy PZPS, że w grę wcale nie muszą wchodzić - jak zapewniali na łamach czwartkowej „Gazety Wyborczej” - dwa rozwiązania. Może być i trzecie, o którym mówić nie chcą. Trzecie, czyli zdecydowane ustępstwa od warunków, które sami wcześniej narzucili - ALBO KADRA, ALBO SKRA.

W piątek rano - jak zapewnił mnie Artur Popko - kibice dowiedzą się, co postanowił PZPS (zrelacjonujemy to w sobotniej Gazecie Wyborczej). Dowiedzą się również,.

Z kielcekiej perspektywy

Arsenalu, zaś kapitan kadry nie wykorzystał rzutu karnego. Wychowanek Rakowa Częstochowa zrehabilitował się w meczu z Węgrami. Pytanie, które jednak nasuwa się to o stabilność formy, bo zdarzają się Kubie momenty kapitalnej gry jak i wyłączenia się z gry. Napastnik Borussi Dortmund był z tej trójki najaktywniejszy, ale też nie rozegrał olśniewającego meczu w piątek. W Poznaniu przyczynił się znacząco do samobójczej bramki Vilmosa Vanczáka, ale też miał dwie okazje do zdobycia bramki.

Niestety nic nowego nie można powiedzieć o grze obronnej polskiej kadry. Ciągłe straty, które zaowocowały pierwszą bramkę są nadal zmorą podopiecznych trenera Smudy. Damien Perqius, który miał być ostają defensywy wraz z Arkadiuszem Głowackim popełnia błędy. Jakub Wawrzyniak w meczach jesiennych Legii jak i reprezentacji potwierdza opinie, że jest w gorszej dyspozycji jesienią. Zresztą lewa strona to jest od dłuższego czasu problem kadry. Ostatni raz dobrze funkcjonowała, gdy na pozycji obrońcy wicelidera T- Mobile Ekstraklasy grał Boenisch. Od tego czasu zawodnik, Werderu Brema jest kontuzjowany. Według zapowiedzi zawodnika na boisko.

Polski Związek Płetwonurkowania - jak? po co? i dla kogo??? bo na pewno nie dla zawodników... Wyraź swoją opinię!!! - Onet.pl Blog

Jak wszyscy wiemy polski związek "preferuje" krótkie baseny. No może z wyjątkiem osób startujących na Pucharach Świata, a nie wszyscy mają takie możliwości.

Za informacje o zawodach w Jastrzębiu dziękujemy "flow".

anty-fan (17:04)
14 komentarzy

13 kwietnia 2010
Limity ciąg dalszy...
Właśnie trafiliśmy na kolejne ciekawe dokumenty uchwalone przez PZP-n. Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi fragmentami:

Tabela „Minima Kwalifikacyjne dla Seniorów i Juniorów do Kadry Narodowej oraz Reprezentacji Polski.

Tysiące serc, jedno bicie. Siatkówka - miłość na całe życie - Onet.pl Blog

Europy, ale to była jednorazowa wpadka. Drugie takie zawody już nam się nie przydarzą. Teraz piłkarze zrewanżują się Belgom za naszą porażkę.

Skąd u siatkarza zainteresowanie futbolem?

- Od najmłodszych lat przepadałem za piłką i kibicowałem piłkarskim zespołom. Pochodzę znad morza, więc najczęściej chodziłem na mecze w tamtym regionie. Bywałem m.in. na spotkaniach Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lechii Gdańsk. Odwiedzałem też stadion Legii Warszawa, Wisły Kraków, GKS-u Bełchatów. Byłem też w Chorzowie....

Akurat trenujecie na zgrupowaniu kadry. Są okazje, żeby pogadać o piłce?

- Na gadanie nie ma zbyt wiele czasu, ale znalazło się go trochę, by w nogę... pograć. Trener Lozano w piątek pozwolił nam zagrać ośmiominutowy mecz.

Trener Raul Lozano wybiera się na Stadion Śląski, by osobiście kibicować polskim piłkarzom...

- To mnie nie zaskakuje. To Argentyńczyk, byłoby dziwne, gdyby nie był piłkarskim kibicem. Zazdroszczę mu, że na żywo zobaczy taki mecz.

A jaki Pan dotąd oglądał najlepszy mecz w wykonaniu polskich piłkarzy?

- Niewątpliwie.

Małgorzata Glinka-Mogentale - Onet.pl Blog

Kadry siatkarek.
Serdecznie zapraszam!

29 czerwca 2011
Gosia nie planuje powrotu do kadry
Zdaniem Andrzeja Niemczyka, który z żeńską reprezentacją Polski w siatkówce wywalczył dwa złote medale mistrzostw Europy, najlepszym kandydatem na następcę Jerzego Matlaka na stanowisku selekcjonera kadry byłby Alojzy Świderek. We wtorek nieoczekiwanie Polski Związek Piłki Siatkowej zwolnił dotychczasowego trenera. - Odradzałbym sprowadzania zagranicznego trenera, tak jak odradzałem Marco Bonittę. W żeńskim zespole trzeba dużo rozmów z podopiecznymi w cztery oczy, zawodniczka czasem musi się wypłakać. Dla obcokrajowca, który nie zna języka polskiego, jest to nie do przejścia. Uważam, że najlepszym kandydatem byłby Alojzy Świderek, który doskonale zna tę drużynę. Przed nami bardzo ważny sezon, w którym można sporo przegrać, w tym kwalifikację olimpijską - powiedział Andrzej.

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka

Alarmy o strasznych skutkach słabego zasilania obecnych struktur akademickich uprawnionych do finansowania z kieszeni podatnika.  

Nie da się oderwać tego problemu od uwarunkowań historycznych, tak bardzo nielubianych przez etatowych (często wieloetatowych) beneficjentów systemu – od odpowiedzi na pytanie: skąd się wzięły obecne kadry akademickie ? i uwarunkowań teraźniejszych – od odpowiedzi na pytanie: jak są reprodukowane obecne kadry ?. Istotne jest też postawienie pytania: dlaczego, raczej biedny polski podatnik, ma w pełni (a nie w części) finansować te kadry i ich etaty ?

To, że na naukę winny być przeznaczane większe niż obecnie środki finansowe nie ulega wątpliwości , ale wątpliwości budzić może przeznaczenie większych środków na kadry, których.

Kadry i płace

Praca za granicą

Jednak, że liczenie na pełną ochronę miejsc pracy przez związki zawodowe, to iluzja. Każda organizacja związkowa gwarantuje zatrudnienie w zakładzie zaledwie kilku swoim działaczom. I to tylko do momentu bankructwa.
andrzej 2009-04-03 11:40:03
skomentuj (0)


Koncern Lenovo zrezygnuje z fabryki na Dolnym Śląsku?
Ważą się losy.Swoim menedżerom 165 mln dol. bonusów, mimo że firma korzysta z rządowej pomocy. Władze USA szukają teraz prawnych sposobów, by zablokować wypłatę premii w AIG. Ograniczyły już płace prezesów firm wspartych rządowym pakietem do 500 tys. dol. rocznie. Zasady wynagradzania menedżerów zaostrzył także rząd Niemiec. To jednak nie wystarcza. Należy ustanowić nowe reguły wynagradzania kadry kierowniczej koncernów. Błędem było włączanie tam opcji na akcje firmy. Miała to być zachęta do doraźnych działań obliczonych na zwyżkę kursu.

Guenter.

AVE CHRYPA - czyli, jak zarządzać współczesną firmą

Rozwojem produkcji i kultury masowej pojęcie to, coraz bardziej zmieniało swoje znaczenie.
Na początku był to sklep, w którym można było samodzielnie chodzić pomiędzy półkami i wybierać towary. Z czasem przerodziło się to w budowanie tzw. małych miast, gdzie pojawiły się imitowane śródmieścia z rynkami, pasażami i alejkami.

Nienależny się bać, iż coś nagle zmieni swoją kolejność.
Po to robimy stosowny plan, aby zapobiec nerwom.

Inni spece z tak zwanej kadry zarządczej stosują hierarchię ABC.

Koncentracja i zdecydowanie lepsze efekty.

15:55, tomasz_ch , ave ja!
Link Dodaj komentarz »
Rada Pracownicza, chciałaby uzyskać wgląd w płace pracowników

rybinski blog

Ja chciałbym być dziadkiem, bo dziadek nic nie robi i ma pieniądze. To jest dokładnie ten sam cel, który mają nasi posłowie.

Chcieliby być dziadkami. Nic nie robić i mieć pieniądze.

Ja ten pomysł emerytur dla posłów popieram z całego serca. Już za samą ustawę 203, która może doprowadzić do zasekwestrowania całego Sejmu i.Innymi wokół głoszenia haseł egalitaryzmu, sprawiedliwości społecznej i równego dostępu wszystkich do wszystkiego. Jest też współodpowiedzialny za stan służby zdrowia, za niskie płace, za złą organizację i za niedostatek łóżek rehabilitacyjnych. Skupia na sobie niechęć poddawanych konwulsjom reform lekarzy i podejrzliwość egalitarystycznie wychowanego.Osobę ani dokonania następnego prezydenta i będziesz mógł umyć ręce.


rybinski 2005-06-29 09:10:43
skomentuj (0)


Najważniejsze są kadry


Dzięki sprawnej kampanii promocyjnej Cimoszewicz schodzi jak proszek z wybielaczem bez chloru. Już ma prawie 40 procent poparcia i jak tak dalej pójdzie,.