O czym chcesz poczytać na blogach?

Kadencja

Blog Stanisława Kalemby - posła z Wielkopolski - Onet.pl Blog

Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Sejmie IV kadencji.
2001-2005 Członek Sejmowej Komisji Europejskiej obecnie po zmianie nazwy Sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej w Sejmie IV kadencji.
2001-2005 Poseł na Sejm RP IV kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego,
okręg nr 38 (Piła).
1997-2001 Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Integracji Europejskiej w Sejmie III kadencji.
1997-2001 Członek Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Sejmie III kadencji.
1997-2001 Poseł na Sejm RP III kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
1995-1997 Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Sejmie II kadencji.
1995-1997 Członek Sejmowej Komisji Integracji Europejskiej w Sejmie II kadencji.
1995-1997 Poseł na Sejm RP II kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
1991-1995 Członek Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego w Sejmie I kadencji.
1991-1995 Poseł na Sejm RP I kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego Sojusz Programowy, okręg nr 18 (Poznań).
1982-1993 Prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Paczkowie.
1974-1982 Zastępca Dyrektora Spółdzielni Kółek Rolniczych w Stęszewie i w Swarzędzu.
1970-1974 Starszy inspektor w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Stęszewie.
Polityka
2004-2005 Sekretarz Naczelnego.

grenkazimierz - Onet.pl Blog


     Wszyscy ostatnio wręcz napadają na panią minister Muchę, a ja chciałem o niej szepnąć (skrobnąć) dobre słowo. Skłania mnie do tego Jej decyzja w sprawie tegorocznych wyborów w PZPN, ale po kolei.
     Wybory do władz PZPN odbyły się 30 października 2008 i tego właśnie dnia i miesiąca w tym roku mija statutowa czteroletnia kadencja obecnych władz. Ktoś władny wpadł na genialny pomysł i zdecydował o samowolnym przedłużeniu kadencji o sześć tygodni, do 14 grudnia. Parafowano ten zamiar na spotkaniu Zarządu 24 stycznia, co pociągnęło za sobą wysłanie pism do związków wojewódzkich z prośbą, o dostosowanie terminu wyborów w województwach do tego wyimaginowanego terminu.
     Pozwoliłem sobie zadzwonić pod oficjalną nieobecność Kręciny, do pana Wacha. Wprawdzie niechętnie, ale przyznał mi rację, że bez zgody Walnego Zgromadzenia to jawne bezprawie.  Na Walnym Zgromadzeniu 25 listopada 2011 roku, ten temat nie był poruszany.  Jedyną furtkę jaką.

Przemysław Górski - Onet.pl Blog

Skomentuj

10 listopada 2010
KONIEC III KADENCJI RADY POWIATU BRODNICKIEGO

Dzisiaj odbyła się ostatnia przed wyborami Sesja Rady Powiatu Brodnickiego. Dobrze pamiętam pierwszą sesję, w której uczestniczyłem – jakby to było wczoraj! A dzisiaj przyszło pożegnać się z koleżankami i kolegami Radnymi. Były przemówienia, podziękowania trochę statystyk i podsumowań. Podczas III kadencji obradowaliśmy 47 razy.

Kończąca się 12 listopada 2010 r. III kadencja Rady Powiatu była bardzo pracowita i dość skuteczna.

VOTUM SEPARATUM - Onet.pl Blog

Politycznej pomiędzy partie prawicowe - PO i PiS. Po drugie główny winowajca producent filmowy Lew Rywin znalazł się za kratkami. Jako, że w latach dziewięćdziesiątych wszelkie przekręty i afery finansowe uchodziły ojcom polskiej transformacji na sucho, był to absolutny przełom w walce z korupcją. I wreszcie po trzecie członkowie ówczesnej komisji zrobili gigantyczne kariery medialne. Zbigniew Ziobro z mało znanego, młodego posła stał się graczem pierwszoligowym, Jan Maria Rokita z politycznego niebytu powrócił do parlamentarnej ekstraklasy, Tomasza Nałęcza do dziś stawia się za wzór obiektywizmu i bezstronności. Nic więc dziwnego, że posłowie w kolejnych kadencjach palili się aby powtórzyć sukces komisji Rywina. Jeszcze w IV kadencji mogliśmy śledzić prace komisji śledczej w sprawie PKN ORLEN. I choć nie powtórzyła ona sukcesu swojej słynnej poprzedniczki, to nie brakowało w niej spektakularnych wydarzeń, jak choćby pamiętna ucieczka Cimoszewicza oraz głośny wniosek posła Andrzeja Grzesika o przesłuchanie Jolanty Kwaśniewskiej. Gwiazdą komisji orlenowskiej był niewątpliwie Roman Giertych. Z każdą kolejną komisją zainteresowanie mediów i opinii publicznej było coraz mniejsze. W Sejmie IV kadencji powołano jeszcze komisje śledczą ds. prywatyzacji PZU. W V kadencji działała komisja ds. banków i nadzoru.

piotrsmolana.blog

W Sejmie rozpoczyna pracę komisja śledcza w sprawie tzw. Afery RywinaRyszard Kalisz

FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI


(SLD) Do 1997 r. praktykujący adwokat. Wtedy został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Kwaśniewskiego. Reprezentował go w Komisji Zgromadzenia Narodowego, które przygotowywało obecną konstytucję. Przez półtora roku pełnił obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta, potem kierował kampanią wyborczą Kwaśniewskiego. Ta kadencja Sejmu jest jego pierwszą.