O czym chcesz poczytać na blogach?

Kadafi

mielczaninek | Just another WordPress.com site

Być zryw Libijczyków i zbuntowanej armii mającej przynieść niepodległość terroryzowanemu przez Kadafiego państwu.

Reklama : pizzeria tychy

Dziwnym jednak trafem to zbuntowane rzekomo wojsko zaczęło robić porządki w regionach zajętych przez rewolucjonistów i dość szybko unieszkodliwiać ich działania. Widać ani to szumna prawda o rewolcie w armii, ani prawda o poparciu społecznym.

Ponieważ wojsko zaczęło skutecznie rewoltę demokratyczną dławić – przyszedł czas na sojuszniczą pomoc innych demokracji. Zamknięcie przestrzeni powietrznej było na tyle sensowne, że właśnie z powietrza Kadafi świetnie sobie radził z niepokornymi. Kolejnym krokiem była rezolucja ONZ o napaści (bo inaczej tego nazwać nie można) na Libię.

Po co?

Reklama : awaryjne otwieranie sejfów warszawa

Chyba nie ma człowieka na świecie, który uwierzy w amerykańską misję wprowadzania demokracji w krajach arabskich. Uwierzy za to, że dopóki jest tam ropa to kraje te, co jakiś czas będą na drogę demokracji siłą naprowadzane. Przypadek pozostałych krajów stojących u bram szczęśliwości demokratycznej pokazuje, że wiele do zmian nie trzeba, a ludziska spokojnie rozejdą się do swoich domostw z.

Algieria - instrukcja obsługi - Onet.pl Blog

Al-Gierczyk
62 komentarzy - to już prawie zamach stanu!

02 września 2011
L jak Libia (2)
Kilka dni temu władze algierskie ogłosiły, że wpuściły na swoje terytorium rodzinę Kadafiego - córkę, dwóch synów... W sumie trzydzieści osób. W komunikacie przekazanym do wiadomości publicznej podano, że jedynym i wyłącznym powodem były względy humanitarne. Nie ukrywam, że wiadomość ta, podobnie jak niemal dla całego świata, była dla mnie ogromnym szokiem. Nie mówię, że zaskoczeniem, ale właśnie szokiem.
Przez cały czas trwania rewolucji w Libii władze algierskie zachowywały "całkowitą neutralność". Oznaczało to nie tylko, że w oficjalnej prasie nie podawało się prawie wcale informacji o przebiegu wydarzeń u wschodnich sąsiadów - władze algierskie postanowiły w ramach polityki.

Krasnoludki i Gamonie - Onet.pl Blog

Wprawdzie w tym roku Prezydent Dutkiewicz obciął wydatki, ale na promocję (czytaj "autopromocję") wydatki podwoił do ponad dwudziestu milionów złotych. Warto w tym miejscu się zastanowić, ile do tej pory zostało wydane przez Magistrat na budowę wizerunku tego Oligarchy z Wrocławia. I co ma z tego biedny podatnik, że jego Prezydenta umieszcza się w kolorowych magazynach w pobliżu reklamy wody kolońskiej.

Można też dziś sobie zadać ogólne pytanie dotyczące świata. Czy tego typu ludzie jak Dutkiewicz i Kadafi muszą odejść do śmietnika politycznej historii? Czy Tyran i Filister jadą na tym samym koniu czy w sąsiednich zaprzęgach. Obydwaj robią, to co jest możliwe w warunkach dyktowanych przez miejsca, którymi zarządzają. Jeden i drugi zawłaszczają (acz różnymi środkami) wolność krytyki i debaty, dominują sferę publiczną dla siebie.

Na szczęście dla wrocławian, proces usunięcia Dutkiewicza winien być znacznie mniej bolesny niż ma to miejsce dziś w Libii w przypadku Kadafiego..

Myśl Polityczna - bloog.pl

Wypowiedz się

Mord jako akt założycielski państwa demokratycznego ?

sobota, 22 października 2011 20:39

Wczoraj do Internetu wyciekł film z egzekucji dokonanej na Muamarze Kadafim. Film bardzo brutalny ale obrazujący mentalność i postępowanie zwycięzców względem pokonanych. Zwycięscy z reguły nie mają skrupuł względem pokonanych. Tylko bezwzględny upust krwi jest w stanie nasycić tłuszczę. W historii takich upustów było bardzo wiele ale ich mentalny obszar oddziaływania był znacznie mniejszy niż w czasach globalnego dostępu do Internetu. W takim starożytnym Rzymie gdy tyran znęcał się nad narodem, kończył poprzez dekapitacje i haniebne wrzucenie ciała do Tybru, które to zaciągane było do wody za pomocą haka wbitego pod pachę. Średniowiecze przyniosło w tej.