O czym chcesz poczytać na blogach?

Kaczyńska

Blog Radosława Graba.

Że naród nasz był/jest bardziej antysemicki niżeli Niemcy w czasie okupacji? Jeśli co mam nadzieję że nie, to jego słowa są i tak dość chybione. Owszem, Polacy donosili na Żydów podczas drugiej wojny światowej. Co z tego? To o niczym nie świadczy. Polacy nie są bardziej donosicielskim, ani bardziej opętanym przez zło, pragnienie czynienia źle bliźnim innych narodowości, niżeli jakikolwiek inny naród. Proszę wyobrazić sobie sytuację podczas wojny: wszechogarniająca groza, możliwość zsyłki do obozu w każdej chwili przy ulicznej łapance. I okazja uratowania się, gdy złoży się donos. Panie profesorze, proszę nie obwiniać Polaków. Proszę obwiniać ludzką naturę, strach rządzący człowiekiem w czasach zagłady. To dotyczy każdego narodu, panie profesorze! Nie twierdzę w żadnym razie, że donosili wszyscy Polacy, że wszyscy dali się zwyciężyć przez strach. Wielu walczyło i wygrywało, stąd zaszczytne miejsce naszego narodu na liście Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Kto więc przegrywał ze strachem? Ludzie maluczcy, ubodzy duchem, bylejacy, można powiedzieć że źli. Takich ich małość usprawiedliwia, że krzywdzili bliźnich. Tym bardziej dlatego mi przykro. Bo co usprawiedliwia pana, profesorze, że wypowiada pan lekkomyślnie ciężkie słowa, nie zwracając zupełnie uwagi na całokształt?
Tagi: antysemityzm autorytet Bartoszewski donosy II wojna światowa Kaczyńska Żydzi
22:07,

Blog KTDabrowski

Notki
Apokalipsa - czyli Bóg gra z nami w kulki 2007-01-15 Roku pańskiego 2012 dnia grudnia dwunastego był piękny zimowy ranek,oczywiście nie dla tych co w piątek zabalowali.
No dworze było bezwietrznie. Słońce przyjemnie muskało a przed blokiem nie było ani jednego nawalonego dresa. Brrr na myśl o tych ogolonych na łyso przypadkach, potwierdzacjących prawdziwość teorii Darwina, aż wzdrygnęła się z obrzydzenia.

W tak pięknych okolicznościach przyrody niemalże siedemdziesięcioletnia Stefania Kaczyńska postanowiła wyjść z pieskiem na spacer. Niestety, chodnik przypominał lodowisko. Mało brakowało a przypłaciłaby ten fakt bolesnym upadkiem.

- Znowu ten gnój Wierzejski pochlał i zapomniał posypać chodnik.
Psina, sporych rozmiarów buldog, szczeknął ochryple przyznając jej rację. Odpięła smycz by bidulek mógł opróżnić kiszki na trawnik, tudzież chodnik.

W tym samym czasie Eulalia raźnym krokiem maszerowała do sklepu; Al dziarsko dokazywał ze swą studentką Miguellą a profesor Miyagi prowadził doświadczenie mające doprowadzić do polepszenia galaretowatości galarety. Nikt nie zdawał sobie sprawy z tego że już wkrótce...

Świat blondynki

Świat blondynki
Archiwum
Marzec 2008
Maj 2008
Lipiec 2008
Sierpień 2009
Październik 2009
Kwiecień 2010
Czerwiec 2010
Zakładki:
Ulubione
Szuflada z robótkami
Tagi
  • Kaczyńska
  • małżeństwo
  • pogrzeb
  • wspomnienie
  • zdrada
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
sobota, 08 marca 2008

ZAUFAJ - Onet.pl Blog

Moje zapiski nieuczesane...


14 kwietnia 2010
Brak tytułu


11 kwietnia 2010r.


Ziemio Katyńska! Skąd w tobie tyle upodobania do Dzieci Polskiej Ziemi?”

Autor nieznany


Wczoraj tragicznie zginął prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz wiele innych wspaniałych ludzi, elita III RP, politycy, większość dowództwa.

. - bloog.pl

Ale niech będzie czymś bez czego nie można i nie warto żyć.

Wesołego Alleluja!

PS. No i żeby w końcu wiosna zaczęła się do nas uśmiechać przez słoneczne promienie :)Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3106216,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zmiany!

sobota, 08 marca 2008 16:58

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany! Mamy kilka nowych animatorek:

  • grupa niebieska: Ewa Bik i Renia Jędrysik
  • grupa zielona: Magda Prońska i Agata Oliwa
  • grupa różowa: bez zmian :)

Gazetką będą zajmować się: Agnieszka Kołodziej, Ewelina Moskal, Ania Glińska i Iwona Leśniewska.

 

Blogiem: Milena Kaczyńska (czyt. ja) i jeśli macie jakieś zdjęcia z naszych spotkań, wyjazdów to.

dwgm.blog

Odszedł nasz najwiekszy rodak - papiez Jan Paweł II. Niech więc  ta katastrofa bedzie dla nas pewną refleksją. Pojmijmy, ze życie ludzkie jest bardzo kruche i nietrwałe i w kazdej chwili moze zgasnąć. Przeciez oni jeszcze wczoraj nie wiedzieli, że juz dzisiaj ich nie bedzie wśród nas. To samo może dotyczyc każdego z nas. W ty starsznym dla nas momencie poza para prezydencką straciliśmy dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych, szefów IPN, NBP, posłów , senatorów, działaczy narodowych i wielu innych zasłużonych Polaków. Ponizej przedstawiam pełną listę ofiar dzisiejszej tragedii:

Lech Kaczyński Maria Kaczyńska

Ryszard Kaczorowski

Jerzy Szmajdziński

Aleksander Szczygło

Władysław Stasiak

Paweł Wypych

Mariusz Handzlik

Andrzej Kremer

Franciszek Gągor

Andrzej Przewoźnik

Grzegorz Dolniak

Przemysław Gosiewski

Zbigniew Wassermann

Janusz Kochanowski

Sławomir Skrzypek

Janusz Kurtyka

Krzysztof Putra

Ks. bp. gen. dyw. Tadeusz Płoski

Krystyna.