O czym chcesz poczytać na blogach?

Kabel hdmi

GTPL_FokkrDR1

Jakiś odległy czas temu kilka osób pytało się czym nagrywam powtórki z przejazdów, które potem wrzucam na kanał YouTube. Skoro pojawiła się tutaj kolejna powtórka, to wypadałoby może poruszyć ten temat.

Do nagrywania używam tego urządzonka, programu MAGIX, komputera, konsoli oraz kina w Gran Turismo 5. Każda konsola powinna być wyposażona w kabel Composite, a jeśli takowego brak, zawsze można wziąć ten od PlayStation 2 bądź znaleźć go tanio na allegro. Żółty chinch od kabla Composite wpinam do urządzonka, a chinche audio od Composite wpinam do takiego adaptera, którego mini jack ląduje w wejściu na mikrofon/Line-In w komputerze.

Kiedy już wiem, którą dokładnie powtórkę chcę nagrać, przełączam konsolę z obrazu HDMI na S-Video, potem uruchamiam komputer, podpinam wszystko co trzeba, otwieram program, ustawiam w nim co trzeba, i zaczynam nagrywać strumień S-Video, który wychodzi z konsoli.

Jest to trochę nieporęczna metoda nagrywania powtórek, ale jeśli popatrzę na stosunek jakości do ceny, to cały ten zachód wydaje się być całkiem opłacalny. Urządzonko kosztuje.

Blog Poczty WP - o poczcie - bloog.pl

Samochód się nie lubią.

 

Zacznę od akumulatora. Akumulator jest solidnej, niemieckiej roboty (jak całe moje autko) jednak najlepsze lata ma już za sobą. Akumulator nie radził sobie dobrze z kolejnymi, systematycznymi atakami mrozu. W pewnym momencie było mu tak źle, że wymusił na mnie kupno prostownika oraz kabli rozruchowych. I chociaż na początku traktowałem to jako zabawę, to w miarę wzrostu liczby wykręceń akumulatora malał mój entuzjazm i wiara w to że akumulator przeżyje bieżący sezon. Na szczęście udało się (puk puk - proszę, niech już nie będzie mrozów).

 

Kolejnym uniedogodnieniem jest.

Miniaturyzacja ma się całkiem dobrze. W telefonach komórkowych systematycznie dodawane są ciekawe ulepszenia, takie jak na przykład wyjście HDMI (w takie wyjście wyposażony jest na przykład telefon Nokia E7), które pozwala na podłączenie telefonu do telewizora! Możesz korzystać ze swoich mobilnych aplikacji i wyświetlać je na normalnym telewizorze, a telewizor ma przecież duuużo większą powierzchnię, nie wspominając o dużo większej rozdzielczości, jaką jest w stanie wyświetlić. Kolejnym.

I chuj, i foch

Kilka godzin – we dwóch gapiliśmy się na świecącą komunikatami płytę główną, na możliwości graficzne, na jedną z najbardziej zaawansowanych kart dźwiękowych, na całą konfigurację…

I on, i ja nie mogliśmy się napatrzeć na wiązki kabli w specjalnych oplotach, chociaż dla mnie to była nowość całkowita, a dla niego… w tym wykonaniu w sumie też "coś" warte uwagi.

Dobrałem odpowiednie kable, przejściówki, wróciłem do domciu, odczekałem do wolnego dnia.

 

Z najważniejszymi „rzeczami” (zintegrowanie w całość z resztą kina domowego) czekałem na … chwilę odwagi i desperacji, bo jakoś „mgliście” to widziałem :P

 

Najpierw pojawił się obraz…

Full HD, pierdolnięcie takie, że wszelkie monitory komputerowe siadają, wszystko na HDMI, po prostu ŻYLETA. 

Sprzęcik

Jest technologią zdolną do przesłania nieskompresowanej wiązki sygnału oraz dźwięku w formacie 7.1. Sygnał jest przesyłany w formie cyfrowej, więc różnego typu zakłócenia nie wpływają na jakość sygnału. Obsługuje sygnały video o standardowej, zwiększonej oraz dużej rozdzielczości, jak również standardowe i wielokanałowe sygnały audio. Zalety interfejsu HDMI to nieskompresowany cyfrowy sygnał video, przepustowość do 5 gigabajtów, pojedyncze złącze (zamiast kilku gniazd) oraz komunikacja pomiędzy źródłem obrazu, a telewizorem cyfrowym. HDMI-HDCP, Wcześniejsze standardy HDMI nie zawierały szyfrowania, utworzono zatem.RGB. Poprzez wykorzystanie tego typu gniazd możliwe jest przesyłanie sygnału z jak najmniejszymi stratami. W tym wypadku mamy do czynienia z trzema niezależnymi kanałami, rozdzielającymi zarówno sygnał luminacji każdej ze składowych koloru jak i samą kolorowość, czyli Y, Y-R, Y-B. Dodatkowo informacje dla każdego ze składowych koloru przesyłane są w oddzielnych kablach, dzięki czemu nie występują interferencje (nakładanie się fal) pomiędzy kanałami. W rezultacie otrzymujemy obraz w najczystszej postaci, bez zakłóceń, wyjątkowo szczegółowy. Do tej pory tego rodzaju rozwiązania były stosowane tylko w sprzęcie profesjonalnym wykorzystywanym w telewizji.