O czym chcesz poczytać na blogach?

Junkers

NET PC - testy API

I powodując, że samolot bez interwencji pilota może lecieć w linii prostej bez zmiany poziomu lotu. Takie rozwiązanie jest bardzo proste, ale ma kilka poważnych wad. Umieszczenie usterzenia na końcu ogona oznacza, że samolot jest dłuższy niż "musi", przez co staje się cięższy. Ponadto, przedłużony kadłub samolotu musi być pusty i nie może być wykorzystany do przewożenia ładunku, aby nie przesunąć środka ciężkości. Największym problemem jest jednak to, że usterzenie stwarza dodatkowy opór powietrza zmniejszając w ten sposób osiągi samolotu. Badania nad konstrukcjami "latających skrzydeł" rozpoczęły się już w 1919 roku w firmie Junkers. Zaprojektowany przez tę firmę samolot "Giant" JG1 został jednak zniszczony w roku 1921 przez komisję aliantów ds. awiacji, gdyż jego rozmiary przekraczały maksymalne dozwolone rozmiary samolotów jakie wolno było budować w Niemczech według ustaleń po zakończeniu I wojny światowej. W Junkersie powstało wówczas wiele futurystycznych projektów tego typu samolotów, między innymi gigantyczne latające skrzydła będące w stanie przewozić 1000 pasażerów. W 1931 firma ta zbudowała Junkers G-38, 34-miejscowy samolot pasażerski, który był w momencie powstania największym samolotem na świecie. "Latający Hotel" wszedł do służby w linii.

Świat według Contessy

Nie jest zła. Cieszenia się nią, znajdywania w niej źródła osobistej dumy. I skoro zawsze miałam jakieś ciągoty do majsterkowania, to tym łatwiej taka postawa mi przychodzi. A że z lubością wtulę się w męskie ramiona Księciunia, gdy będą one walczyć z popsutą lodówką (...może nie tak bezpośrednio w momencie walki, bo raczej bym zawadzała walczącym ramionom) - to zupełnie insza inszość ;). Ergo: wydaje mi się, że proporcjum znam, mocium panie. W każdym razie nie polecę zaraz z kluczem francuskim pod kościół mariacki nawoływać kobiety do samodzielności pełnej i "precz z mężczyzną w domu" ;).

Btw - junkers już nie wybucha, przeczyszczenie wylotka mu pomogło :)
21:10, vankina
Link Komentarze (1) »
Strażakiem być nie chciałam
Lubię być niezależną, samodzielną kobietą, mieszkającą sobie w małym miłym mieszkanku, będącą panią samej siebie, która może się szarogęsić na swojo-wynajętym metrażu do woli. Bardzo lubię. Ale przychodzą momenty, kiedy jakaś atawistyczna część mnie odzywa.

let-it-be

Mama martwi się o druga babcię, ja też.

Boże dziękuję Ci za to doświadczenie duchowego cierpienia z umierającym. Dziękuję za tą nadzieję , która dajesz mimo beznadzieji. I prosze pozwól cierpiącym odejść w pokoju i bez cierpienia, błagam Cię Boże. Śmierć zaczyna być "żywą" częścia mojego życia...

skomentuj (0)Ciepła woda!!! 2005-04-09 21:57:01


Mimo wszystkiego co się dzieje staramy się żyć normalnie, i cieszyć każda chwilą. Teraz dużo bardziej docenia się wszystkie chwile spędzone razem z bliskimi.
Tak więc jeśli chodzi o takie przyziemne sprawy, to mamy nowy junkers! I ciepłą wodę! Moje Słoneczko właśnie się kąpie a ja chyba zaraz do iego dołączę. Mamy junkers ale nie mamy połowy kafelek w łazience bo odpadły przy montażu junkersa. Ale co tam, i tak szykujemy się do remontu łazienki a ściany bez kafelek nie przeszkadzają w myciu, w przeciweństwie do zimnej wody. Mamy naprawde orginalną łazienkę.

skomentuj (0)Tylko modlitwa... 2005-04-10 18:46:08


Pożegnałam się dziś z babcią, bo ona tego chciała... Ciężko znieśliśmy dzisiejszą wizytę, wszyscy łzy w oczach, babcia płakała i tylko prosiła o modlitwę.
A gdy stanęłam przed Bogiem.

Wygodny dom


Tagi: podłoga podłogi
15:21, tora102
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 grudnia 2011
Remonty mazowieckie
Remonty mazowieckie przeprowadzane przez sprawdzoną i rzetelną ekipę są gwarancją powodzenia. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretne usługi warto poprosić o przygotowanie wstępnego kosztorysu uwzględniającego również materiały budowlane. Wówczas zyskamy świadomość jakie kwoty bezpośrednio musimy wziąć pod uwagę zlecając remonty mazowieckie.
Więcej »

Tagi: remonty mazowieckie remonty warszawa
13:57, tora102 , Dom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 grudnia 2011
Junkers
Produkty marki Junkers charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania. Są one estetycznie zaprojektowane i.

Blog Burmistrza Trzebiatowa

To dużo więcej czasu, niż trzy dni, które wyznaczyli sobie nurkowie głównie na zlokalizowanie wraków.
- Znalazłem, znalazłem – cieszy się Aleksander Ostasz, który wypływa na powierzchnię z roześmianą twarzą. To on zorganizował to nurkowanie i ma teraz satysfakcję, że przynosi wyniki. – To prawdopodobnie tylna część kadłuba. Wpływałem swobodnie do środka.
Po bliższych badaniach okazuje się, że to wrak Dorniera Do-24. Na powierzchnię wydobyto kilka blach. Są na nich numery, po których będzie można zidentyfikować jednostkę i okoliczności, w której samolot spadł do wody.
Z pewnością nie jest to wrak Junkersa Ju-52, który został zestrzelony przez artylerię radziecką. Mówiono, że był to ostatni samolot, który wystartował z oblężonego Królewca. Maszyna lądowała na lotnisku przy jeziorze tylko w celu zatankowania paliwa. Rosjanie byli już bardzo blisko. Tuż po starcie maszyna dostał się pod ostrzał i runęła do jeziora. Niemcy mimo gęstego ostrzału ratowali załogę, co widzieli rosyjscy zwiadowcy.
Po zajęciu bazy przez Armię Czerwoną jej nurkowie zaczęli penetrację jeziora. Chciano sprawdzić, co było tak ważnego w tym samolocie. Z kabiny wydobyto ciało w generalskim mundurze. Był to prawdopodobnie wysokiej rangi.

nasze rutyny - Centrum Kultury eSTeDe - powiat Gniezno

11:55, estede , nasze rutyny
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 maja 2010
eSTeDe Studio - pierwsze nagrane dźwięki

eSTeDe Studio rusza już niedługo. Wczoraj mimo, że jeszcze trwa synchronizowanie sprzętu i i instalacja urządzeń nagrano pierwsze dźwięki. Realizatorzy eSTeDe Studio - Kajetan Święcichowski i Maciej Braciszewski testując sprzęt zarejestrowali pierwsze dźwięki. Jako materiał próbkowania posłużyła próba zespołu Królik.

 

 

15:37, estede , nasze rutyny
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 maja 2010
KOLEJNY KONCERT "POD LUPĄ" JUŻ 21 MAJA
21 MAJA O GODZINIE 19-TEJ W SALI WIDOWISKOWEJ ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNY KONCERT "POD LUPĄ". WYSTĄPIĄ THE JUNKERS ORAZ PRZESTAŃ PIĆ.
WSTĘP 15 ZŁ.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!