O czym chcesz poczytać na blogach?

Judo

.:A Jeszcze Nie Znasz Mocy Skrzydeł, Które Ja Ci Dam:.

Do biblioteki mając nadzieje żę zobaczymy tam Rona i Hremionę ale niestety tak niebyło.
***
Hary poszedł do Wielkiej Sali ,a jak skierowałam się w kierunku pokoju wspólnego Gryfindoru.Nie zastałam tam nikogo przyciągającego uwagi więc poszłam do dormitorium zastałam tam Hermione pogrążoną w myślach (coś ostatnio wszyscy chodzą tak zamyśleni Hary rozumiem ale Hermiona).Zagadałam do niej:
-Cześć......jak tam? nauczyłaś coś Rona?
-Niewiem-odpowiedziała
-A co spowodowało ta twoją zadumę?- i opowiedziała mi co sie stało.
- Judy, nie rozumiem go. Dlaczego zadał mi pytanie, na które sam znał odpowiedź?
- Pewnie chodziło mu o to, czy ty go lubisz... no wiesz...-nie zdziwiłam się słysząc tę nowinę bo od pewnego czasu Ron zdawał sie bardzo roztargniony gdy była w pobliżu Hermiona- ......w sposób szczególny.
- Rany, Chyba nigdy nie zrozumiem chłopaków.
po tych słowach obie parsknełyśmy śmiechem i niezdziwiła bym sie gdyby Snape usłyszał go w swoich lochach.
Jud.
dziwna-historia 2004-03-02 19:44:09 skomentuj (1)


Zielarstwo,.

In broken mirror...

W DNIU 26.03.2006.r
/niedziela/
na
VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ
JUDO DZIECI I MŁODZIKÓW

HALA OLIMPIA
UL.Piłsudzkiego 14
"GIEŁDA"
od godz. 11


judo-sensey 25/03/2006 08:37:01 [komentarzy 0] Komentuj

Judo

(z japońskiego ju - "miękkość, zwinność" + do - "droga, metoda") - japoński sport walki i sztuka walki, pozwalająca za pomocą chwytów i rzutów słabszemu fizycznie pokonać silniejszego przeciwnika bez użycia broni. Judo sportowe jest jedną z dyscyplin olimpijskich.

Twórcą judo był profesor dr Jigoro Kano, który na bazie ju-jitsu, z którego...
czytaj więcej

judo-sensey 21/03/2006 18:21:01 [komentarzy 1] Komentuj

Judo jest dla wszystkich nawet dla niewidomych

To, że nie powinniśmy polegać na naszym wzroku w czasie walki. Osoba, która jest niewidoma nie jest bezradna i może być świetnym sportowcem. Niemożność widzenia sprawia, że nauka jest o wiele bardziej trudna i osby niewidome potrzebują więcej werbalnych doznań oraz ręcznych demonstracji, by nauczyć się techniki. Większość niewidomych.

Błogosławieni i święci na każdy dzień !! - bloog.pl

(+ 604). Wiele narodów i państw ogłosiło św. Andrzeja za swojego szczególnego patrona. Tak uczyniły: Neapol, Niderlandy, Szkocja, Hiszpania, arcybiskupstwo Brunszwiku, księstwo Burgundii, Limburg, Luksemburg, Mantua i Szlezwig, a z innych krajów - Bitynia, Grecja, Holandia, Niemcy, Pont, Prusy, Rosja i Sycylia. Także bardzo wiele miast chlubi się patronatem św. Andrzeja: Agde, Aranches, Baeza, Bordeaux, Brescia, Bruggia, Hanower, Neapol, Orange, Pesaro, Rawenna, Rochester. Jest także patronem małżeństw, podróżujących, rybaków, rycerzy, woziwodów, rzeźników. Orędownik zakochanych, wspomaga w sprawach matrymonialnych i wypraszaniu potomstwa. Dużą czcią cieszył się św. Andrzej również w Polsce. Istniał u nas zwyczaj wróżb andrzejkowych. Dziewczęta lały wosk roztopiony na wodę i zgadywały z figur, jakie się tworzą, która będzie miała pierwsza wesele.

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2657048,trackback

komentarze (34) | dodaj komentarz

Św. Juda Tadeusz

piątek, 09.

akta specjalne

Lat, nie po kolei w głowie i nadopiekuńczego brata.
-Na pewno nie jest pierwszy.
Otworzyłam oczy by zobaczyć, że Wright się na mnie gapi. Już miałam zapytać, co ma na myśli, kiedy zmienił temat. Najwyraźniej nie miał ochoty odpowiadać na moje pytania.
-W każdym razie, co powiesz na to: za pilnowanie Tommy'ego dam ci wskazówkę do największej towarzyskiej tajemnicy Hogwartu. Oczywiście pod warunkiem, że jej nie zdradzisz.
Zależy mu na jej zachowaniu i jest to największa towarzyska tajemnica. Musi chodzić o Złotą Parę, związek Wrighta i Judy. Para, która jest razem od trzeciej klasy Cala i czwartej Judy. Bez żadnych spektakularnych kłótni, zerwań i powrotów. I skandali. W Slytherinie mówi się o nich Małżeństwo, a nie Złota Para.
Jak miałabym się powstrzymać? Zwłaszcza, że i tak zamierzałam mieć oko na Tommy'ego?
-Dobra- zgodziłam się. Calvin uśmiechnął się z zadowoleniem.
-Jestem teraz na randce z Judy, Walters- poinformował. Zeskoczył z parapetu i zaczął się oddalać. Gdy już miał zniknąć mi z widoku, obrócił się.
-A tak w ogóle , to jesteś w pierwszej.

W poszukiwaniu przygód... | Version 27| By: DHAYD - Onet.pl Blog

5 .

21 maja 2007
Poniedziałek, 21 maja
  

Siemka xD Na początku maja do naszej klasy dołączyła (na końcu roku - dziwne trochę...) Judy. Wyglądała na miłą dziewczynę i nieśmiałą.  Dzisiaj pokazała swoje prawdziwe oblicze! Judy dostała dzisiaj jedynkę z Fizyki, którą z łatwością można było by poprawić. (np. napisać w zeszycie coś mądrego z internetu xD). I wiecie co Judka zrobiła?! Nakrzyczała na panią, że poda ją do prokuratury za niesprawiedliwą ocene! (Co za debilka z tej dziewczyny...) Potem zaś wybiegła z klasy i tak płakała, tak wrzeszczała ze złości, że cała szkoła to słyszała. Każdy uczeń i nauczyciel wybiegł z klasy uspokoić tą wariatke, a ona wiecie co zrobiła?.

kadiska blog


a i jeszcze jedno anecia mam duzo wiersykow:) bo napisalam napisze pare wesolych oki juz sie nie rozpisuje pozdro kocham was!!!!!!>>są wyjątki ktorych nie kocham:P<<
skomentuj (1)
2004-03-05 21:42:22 >> aa i jeszcze jednoo

a i jeszcze.... jedno.. bym zapomnela...
milena przywiez mi i Anecie fajskiiee pamiatkiz gor bo przeciez masz jechac:))albo juz pojechalas;/ yyyyyy zapomnelam!! qrde skleroza jush mnie meczy..
no to zapamietaj cos fajjskiego ma byc takiego w kape... zapamietaj to se kupooo
i kajjteczka nam przywieź..
na judo ciebie nie bedzie..
ale bedziemy my z anetkommm ale bedzie fajsko hehehehehhehehe znow cosik odwalimy no tomylenko nie zapominij o tych prezentach dla mnie aaa wlasnie ja 20 marca mam imieninki mata mi coś ziommmmyyy dac chociaz zyczonko zlozyc by wypadalo chociaz jesli ktos chce mi wundnac prezenta no to prosze... prezenty i slodycze mileeee widziane hehe oki pozdroooo nie zapomnijta o imienikach a ty milene o tych pamietkach!!!nara
skomentuj (5)
2004-03-06 16:59:18 >> ello

nareszcie estemmm wrocilam!!! i znow bede wam przynudzala..
.