O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Joyce

Miłość jest pierwsza wśród rzeczy nieśmiertelnych. - Onet.pl Blog

Studia, człowieku! Ja nie mam na nie ani czasu ani ochoty, ani możliwo...
- Ciiii... Nie krzycz.
Ukucnął obok niej i położył jej na ustach dłoń. Była tak wściekła, że miała ochotę go ugryźć.
- Skarbie, posłuchaj- zaczął, a gdy pokręciła głową w niemym geście zaprzeczenia, chwycił mocno jej dłonie. - Bądź rozsądna. Potrzebujesz pieniędzy. Pomyśl o mamie, o lekach, których nie masz za co kupić. Gdybyś tylko pozwoliła, najchętniej położyłbym ci na stół sporą sumkę, ale wiem, że się na to absolutnie nie zgodzisz- mówił, a jego głos znów zaczynał działać na Joyce jak płynny balsam. - Niczego nie załatwiałem. Porozmawiałem z szefową, to wszystko. Jeśli ty się nie nadajesz do tej pracy, to...
- Co ja miałabym właściwie robić?- przerwała mu. - I gdzie?
Spojrzał jej uważnie w oczy.
- Jeśli ci się powiedzie i cię przyjmą... Zostaniesz zatrudniona w kancelarii adwokackiej.
Nawet nie miała czasu, by się zdziwić.
- Zwariowałeś- stwierdziła słabym głosem. - I ja mam w to uwierzyć? To chyba jakieś żarty!- podniosła znów głos. -Przecież ja się na tym nie znam. I w ogóle jako kto...
- Tego już nie wiem. Wiem tylko, że.

`Ain't nobody do it like i do it`! - Onet.pl Blog


21 stycznia 2009
IV odcinek Do it?
`Do it like you do it to me just open up
Don't you know how much I want you`

Nie wiem dlaczego ale dzięki Joyce wzrosło moje zainteresowanie Ryanem i ogólnie chłopakami. Odkąd zerwałam z Maxem byłam całkowicie zrażona do płci przeciwnej. W sumie Ryan to całkiem fajny chłopak. Starszy ode mnie o rok, przystojny i ma psa tej samej rasy co ja ;) Może powinnam do niego zagadać? A może poczekać aż on znów cos do mnie powie i poczynić jakieś kroki? Zresztą co ja gadam? On ma dziewczynę... Jestem pełna watpliwości... Co powinnam zrobić? Rozsypka...
Z takimi beznadziejnymi rozmysleniami Chels siedziała i zamulała na matmie. To była jej przedostatnia lekcja, został jeszcze w-f. Chelsea jako.

but you'll always be my hero.

Ile czasu minęło od kiedy, mimo usilnych protestów Michaela, usiadła w tej wannie i postanowiła w niej umrzeć. W tej małej namiastce ich świata, jej i Gerarda, do którego nie miał wstępu nikt, nawet Mikey, choć bardzo tego chciał. Nie pamiętała, ile razy mama próbowała ją przekonać, by coś zjadła, ile razy przychodziła Mia, próbując ją namówić na zakupy, czy kino, ile razy obok niej, na podłodze siadał Frank i łapał ją za rękę, jakby to miało pomóc jej to wszystko przetrwać. Ale oni nie wiedzieli, nie mieli pojęcia co czuła, nie byli w stanie ukoić żalu, który ją niszczył. Joyce Way miała wrażenie, że nie pozostało jej już nic, prócz cierpienia, odbitego w jej pustym spojrzeniu. W oczach, które krzyczały:

Nie żyję naprawdę, umieram powoli…

- Joyce? – Smutna twarz mamy pojawiła się w uchylonych drzwiach – Masz gościa, skarbie.
Nie zareagowała. Ileż to ludzi przychodziło do niej z wyrazami głębokiego współczucia, udających, że rozumieją co to znaczy stracić brata, uśmiechających się idiotycznie, widząc, że ona tak naprawdę nie słucha, że jej oczy są zupełnie suche, i że nawet nie ma zamiaru.

When you dance I can really love...

Osoby sportretowanej. Poza malowidłami można było się natknąć również na zaśniedziałe zbroje broniące dostępu już tylko do licznych schowków i niezagospodarowanych sal oraz dumne popiersia odzwierciedlające sławne czarownice i czarowników. W przeciwieństwie do obrazów, popiersia odzywały się rzadko kiedy, dlatego wiele osób, w tym również sam Syriusz, zaczęło uważać, że pomniki w niczym nie różnią się od tych mugolskich.
- O co ci właściwie chodzi, Black? - zapytał nagle James. - Zazdrość cię bierze, że komuś się podoba Lunatyk, a nie ty? A może nie układa ci się z Joyce i ta Krukonka jest twoim nowym obiektem westchnień?
- Oberwiesz Niewybaczalnym...
- A, czyli jednak ci się nie układa.
- To nie ma nic do rzeczy, nie rób ze mnie cholernego amanta, którym nie jestem - parsknął gniewnie Syriusz. - Czy ty nie widzisz, że Remus jest nieostrożny? Zapatrzony w Aislinn pokazał
jej przejście do Wrzeszczącej Chaty. Do Wrzeszczącej Chaty! Czy ty naprawdę nie pojmujesz, co to znaczy? A co jeśli podczas pełni zamarzy jej się pójście do Hogsmeade? Narazi nie tylko siebie na niebezpieczeństwo, ale też nas wszystkich!
Rogacz podrapał się.

Poszukując, można stać się poszukiwanym... - Onet.pl Blog

W ciemności. - Wyjdzie z tego, niech się pani nie martwi. Kilka dni i będzie dobrze. Na razie utrzymujemy go w śpiączce farmakologicznej, ponieważ normalnie odczuwałby dotkliwy ból. Jeszcze raz powtarzam, proszę się nie martwić. Jest środek nocy, proszę niech państwo opuszczą salę i szpital. Wrócicie tu rano. On - wskazał głową na pacjenta. - słyszy was, więc dajcie mu odpocząć.

     Posłusznie opuścili szpital. Rene wziął Ellen na ręce. Kobieta nie opierała się, jej oczy raz po raz zamykały się na dłużej. Joyce zostawiła ich samych i usiadła na korytarzu.

     Będzie się obwiniać o Martina, taka jest Ellen, pomyślała. Miała to przyjaciółce za złe. Joyce bała się wracać sama do domu. Morderca był wszędzie.

- Pani Febo - głos lekarza wyrwał ją z zamyślenia. - proszę iść do domu.

- Zostanę chwilę.

- Pani Febo?

Joy znaczy radość - Onet.pl Blog

            Siedziała w taksówce, która wolno jechała przez Londyn pod wskazany przez Cesca adres. W duchu dziękowała za to, że przyszli. W ciągu trzech godzin spakowali jej wszystkie rzeczy. Nie wiedziała jakby sobie bez nich poradziła.

            Była spóźniona, a Joyce bardzo nie lubiła się spóźniać.Wpadła do restauracji. Spodobało jej się wnętrze, jasna, duża sala, beżowa tapeta w jakiś wzorek, drewniane, wygodne meble, obrazy w grubych, drewnianych ramach. Czuła jakby przeniosła się w osiemnasty wiek.

- Rezerwacja na Fabregas, tak mi się wydaje – powiedziała niepewnie.

Joyce carol oates

Blog Sygrydy Dumnej

Kraju wielkich mozliwosci, a skoncentrowal sie na odslanianiu slabosci i niedociagniec. Pisarz, którego powiesci mialy wplyw na twórczosc Joan Didion, Tennessee Wiliamsa, Kurta Vonneguta, Raymonda Carvera i Joyce Carol Oates.

 

 

Dla mnie decydujacy wplyw miala czysta przyjemnosc czytania – znowu okazalo sie, ze Yates zapewnia mi intensywnosc doznan. Jeden z pisarzy, którzy moga wcisnac.

Czytanie z pasją!

Powieściopisarka z Algerii Assia Djebara, przy decyzjach liczyć się będzie z pewnością Juana Goytisolo z Hiszpanii. Poza podium znaleźli się przedstawiciele USA Philip Roth oraz Joyce Carol Oates. Nie zapominajmy, że często zdarzają się niespodzianki. W ubiegłym roku, szanse ostatecznego laureata nagrody J.-M.G. Le Clézio oceniane były jak 14 do 1. Z Polski napewno brany.

Joyce jonathan

dag-ny

Się ku mostowi K-mu. ("Zbrodnia i kara" Fiodor Dostojewski)

Stateczny, pulchny Buck Mulligan wynurzył się z wylotu schodów, niosąc mydlaną pianę w miseczce, na której leżały skrzyżowane lusterko i brzytwa. ("Ulisses" James Joyce)

Wszystko to zdarzyło się mniej więcej naprawdę. ("Rzeźnia numer pięć" Kurt Vonnegut)

Kiedy zachodziło właśnie gorące wiosenne słońce, na Patriaszych Prudach zjawiło się dwu obywateli. ("Mistrz i Małgorzata".

2011
Listopad 2011
Zakładki:
Zaprzyjaźnione blogi
Zadumana Viola
Tagi
 • anarchia
 • Bliski Wschód
 • Booker Prize
 • brodka
 • Brubeck
 • cegła
 • Jonathan Fenby
 • Joseph Heller
 • Julian Barnes
 • Juniper Books

Widzialna Ciemność

Krukiem na polskim rynku księgarskim i praktycznie nie można go zdobyć. Książka ta wydawana była tylko dwa razy. Jest jednak zbyt długą i może zbyt trudną lekturą dla przeciętnego intelektualisty. Musil, choć uważany za pisarza równie ważnego co Proust i Joyce, pozostaje tutaj nieznany.
Więcej »

19:50, pawelmichal68
Link Dodaj komentarz »
Ostatnie wpisy
 • Przygoda Frajdaczka
 • "Gottland" Szczygła
 • Trzeci Conrad Festival
 • Un bol de pré
 • Pascal Quignard "Le nom sur ...
 • Jonathan Franzen "Freedom"
 • De hominis dignitae, 1486
 • Polskie tłumaczenia Giacomo ...
 • Położyłem rękę na klamce i ...
 • Stoję w samym środku świata