O czym chcesz poczytać na blogach?

Joy division

Ambiwalencja w każdym calu - Onet.pl Blog

Rozprawa 109

Tak bym chciała... Żeby mi ktoś zrobił prezent na urodziny i... kupił mi jakiegoś winyla Joy Division...

Tzn. "Unknown pleasures" albo "Closer".

 

Byłabym w siódmym niebie! Potem kupiłabym sobie gramofon... i pełnia szczęścia.

 

12 dni i stara dupa ze mnie będzie. No jeszcze nie taka.

podjudzacz metafor site

Płakali,
Mieli łzy w oczach
Łzy w ich oczach,
Łzy w ich oczach,
Łzy w ich oczach.

Tłumaczenie pochodzi z książki: Deborah Curtis, Przejmujący z oddali (Touching from a Distance. Ian Curtis and Joy Division), przeł. Krzysztof Obłucki, Wydawnictwo „Iskry", Warszawa 1997.

Polska strona o Joy Division: http://free.of.pl/a/adampawlowski/joydiv/index.html

Joy Division - teledysk "She's lost.

cynamonowe-mysli blog

Od strony faktycznej... Omijając już te zagadnienia stwierdzam, że znajduję się tam na brytyjskiej uliczce, gdzie spacerował kilkunastoletni Ian ze swoją świeżo poślubioną Debbie. Wszystko jest czarno-białe, wokół pobrzmiewa muzyka Joy Division z niezwykle ostarzającym Iana wokalem. Wyczuwalna z jednej strony jest permanentna obecność obaw, niepewności, jakby niekończącej się wizyty konfliktu artysta – człowiek, zarazem jednak jest to na tyle fascynujące, że.

dropsy szkodzą zdrowiu zębów - Onet.pl Blog

Tam, nie czasem. Zawsze jest fajnie! :>
Dzisiaj postanowiłam ugryźć Control.
Film biograficzny i muzyczny, bo o zespole Joy Division. a właściwie głównie o jego wokaliście, Ianie Curtisie. Nakręcony w 2007 roku. Do polskich kin wszedł w marcu 2008.
Joy Division to  zespół legenda. Dzisiaj takie granie nie ma.

The Cure Blog

“World In My Eyes” z repertuaru Depeche Mode. Wreszcie w 2000 roku dane było światu poznać pół-oficjalne nagranie z próby sprzed jednego z koncertów zawierające surowe, niemal garażowe “Love Will Tear Us Apart” Joy Division.

Ograniczę się na razie tylko do tego ostatniego utworu. Stelmach kiedyś powiedział w Trójce, że nikt nie jest bardziej godny wykonywania słynnego “hicioru” Joy Division niż Robert Smith. I ja również.

Kulturą sycąc głód prawdziwego życia...

Deborah Curtis

Joy Division i Ian Curtis. Przejmujący z oddali

Wydawnictwo Iskry, Warszawa 2008

   Pamiętam do tej pory jakie wrażenie zrobił na mnie film „Control” w reżyserii Antona Corbijna. Od tamtego czasu Joy Division wszedł na stałe do mojej playlisty. Dlatego też, gdy zobaczyłem tę książkę, nie wahałem się ani chwili przy jej zakupie.
   Przede.

mutancik | przemyślenia, przeżycia, emocje

No i czasem tak charakterystycznie trzeszczał. W 1987 bodaj roku udało mi się kupić gramofon „Artur” i rozpoczęłam zbieranie płyt. Jednymi z pierwszych zagranicznych nabytków były Black Celebration Depeche Mode i singiel Joy Division Love Will Tear Us Apart, a później także płyta Unknown Pleasures. Na drugiej stronie singla było She’s Lost Control, lecz niestety z powodu jakiejś wady w pewnym miejscu płyta po prostu się.