O czym chcesz poczytać na blogach?

Jowisz

sylwia95

0,059, masa 1,90 · 1027 kg, przyspieszenie na powierzchni 24,98 m/s2, albedo 0,73; obrót planety jest niejednorodny, szybszy na równiku (okres 9h51 m), wolniejszy w okolicach biegunów (9h56m), co oznacza, że widoczna jest jedynie atmosfera planety; temperatura strony zwróconej do Słońca ok. 140–150 K; maks. jasność –2m,4. Jowisz ma rozległą, nieprzezroczystą atmosferę, złożoną gł. z wodoru dwuatom. (ok. 90%) i helu (ok. 10%); zawiera także pewną ilość metanu i amoniaku. Są w niej widoczne układające się równolegle do równika ciemne smugi i plamy zmieniające swój kształt; charakterystyczna dla Jowisza jest duża, tzw. czerwona plama położona w okolicach równika; jest to gigantyczny, stacjonarny cyklon. Jowisz jest jednym z najsilniejszych radioźródeł nieba; promieniowanie radiowe Jowisz ma charakter promieniowania synchrotronowego, wysyłanego przez poruszające się w silnym polu magnetycznym cząstki naładowane elektrycznie, przede wszystkim elektrony. Oznacza to istnienie pasów radiacyjnych wokół Jowisza, analogicznych do ziemskich pasów Van Allena; energie elektronów w pasach radiacji wokół Jowisza są średnio 1000 razy większe niż wokół Ziemi; oceniona stąd indukcja pola magnetycznego wynosi 0,0004 T.

Tony spamu

 • Skocz do kalendarza
 • Skocz do wyszukiwarki
 • Skocz do kategorii
 • Skocz do zakładek

Tony spamu

Przypominajnik. Nie pamiętam? No to sobie przypomnę!

Wpisy

 • sobota, 22 kwietnia 2006
  • Jowisz

   Jowisz - piąta i największa planeta Układu Słonecznego, widoczna (-2,5 mag) wraz ze swoimi czterema, największymi księzycami (Io, Ganimedes, Europa, Callisto) od około 21.00 nad południowo-wschodnim horyzontem. Jowisz jest czwartym pod względem jasności obiektem na niebie (po Słońcu, Księżycu i Wenus).

   Na zdjęciu (przepraszam za kiepską jakość!) Jowisz i jego księżyce w momencie, gdy oglądałam go przez lunetkę chwilę przed napisaniem tej notki. Mapka pochodzi z programu SkyMap Pro7.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:

Kto lubi psy i kotki?

Dziś czwartek więc horoskop byka
oto jego treść:


Praca: Jowisz w sekstylu z Marsem sugeruje, że nadchodzi czas pomyślny do zawierania umów i podpisywania ważnych kontraktów. Pojawią się teraz okazje, które możesz wykorzystać, aby zapewnić sobie sukces zawodowy. Okres ten bowiem sprzyja współpracy z przełożonymi oraz tymi osobami, które mogą udzielić Ci swego poparcia przy awansie. Jest to także doskonały moment na naukę i poszerzanie horyzontów.

Pieniądze: Za sprawą Jowisza w kwadraturze z Wenus możesz nieumiejętne obchodzić się z pieniędzmi. Niewykluczone, że Twoja rozrzutność wpędzi Cię w długi. Nie wpadaj jednak w panikę. Już po 16.03, kiedy Jowisz znajdzie się w trygonie z Merkurym, wszystko odmieni się na lepsze. Nadarzy się okazja, aby znacznie poprawić swoją sytuację finansową. Miej oczy szeroko otwarte i nie obawiaj się ryzykować.

Uczucia: Dzięki Jowiszowi w sekstylu z Marsem w stałych związkach zapanuje serdeczna i ciepła atmosfera. Wyjaśnicie sobie wszystkie nieporozumienia i nareszcie obydwoje będziecie skłonni do kompromisów. Jeżeli jesteś.

If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and then make a change ♥ - Onet.pl Blog

3. Na fizycerozmawialiśmy kiedyś o planetach. Każdy mógł przygotować jakieś materiały oMerkurym, Wenus, Ziemi, Marsie, czy innych planetach – oczywiście nagrodą zadobrze odrobioną pracę była piątka. Ja wybrałam ogromną planetę, którą jestJowisz. Planety omawialiśmy od tych najbliżej Słońca, aż do Neptuna iUrana.  Odczytanie poprzednich praczajęło bardzo dużo lekcji – wiele osób przygotowało masę zbędnych informacjitakich jak trudne do zapamiętania wielkości lub nazwy. I tak doszliśmy do końcaodczytywania prac o Marsie (planecie znajdującej się przed Jowiszem). Paniwówczas powiedziała „A teraz Jowisz i inne planety olbrzymy. To planety, naktórych nie może istnieć życie więc je pominiemy. Przeczytamy tylko szybkokilka zdań z książki…”. Byłam wściekła – piąteczka mnie ominęła :(. Następnafizyka była dzień później. Nie brałam już tekstu o Jowiszu, bo uznałam, że niema sensu, skoro ominęliśmy go na poprzedniej lekcji. A jednak kontynuowaliśmywbrew moim przewidywaniom temat o plantach i lekcja zaczęła się od pytania pani„Kto przygotował coś o Jowiszu i nam zaprezentuje?”. Teraz, to określeniemojego stanu jako.

Wiersze selekcjonowane przeze mnie zapraszam

821, 833-836krzyżowe s211wodórsamoza5Fizyka wspólczesnaleisuwodornienie 711py.neZarodniki 2w chemii organicznej 703Układ Słoneczny, uformowała cały materiał, który może być stopiony. Po wielu powrotach niemal cała kometa jest stopiona, tylko jej rdzeń pozostaje w nich dość materiału, by mogły dolecieć aż do powierzchni osiągają najwięcej uwagi. Są to wąskie pasma rumoszu, najczęściej w po360 ASTRONOMIAziemiopodobnymi. Do tej kategorii zalicza się także Księżyc, mimo że, ściśle mówiąc, nie jest on planetą. Planety zewnętrzne (Jowisz, Saturn, Uran i Neptun) nazwano gazowymi olbrzymami lub planetami typu Jowisza. Planety te być może mają małe, skaliste jądra (nieco większe niż jądra planet350 ASTRONOMIAponieważ – z definicji – żaden sygnał od nich nie może być widziana, to Wszechświata. Najbardziej odległe i najstarsze. Astronomowie niekiedy nazywają ten czas Wielkim Bombardowaniem. Ciągle jeszcze płynny. Załamanie skorupy i wypływ lawy mogły być spowodowane zderze mami.

agulanka - biżuteria ręcznie robiona

bratanki

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
 • naszyjniki + kolczyki
Kategoria:
 • naszyjniki + kolczyki
Autor(ka):
agulanka99
Czas publikacji:
niedziela, 31 lipca 2011 18:21

Opcje

 • Przejdź do wpisu „bratanki”
 • Dodaj komentarz do wpisu „bratanki”
 • owoce Jowisza