O czym chcesz poczytać na blogach?

Jorge luis borges

Argentyna

Się tendencje do monumentalizmu. Widoczny jest jednak zwrot ku awangardzie i ruchom antytradycjonalistycznym. Wśród pisarzy argentyńskich międzynarodową sławę zdobyli Julio Cortazar, Jorge Luis Borges, Ernest Sábat, Manuel Puig, Osvald Soriano, a wśród filmowców – Luis Puenzo, Eliseo Subiel, Hector Babenco i Maria Luisa Bemberg. Warto także nadmienić, iż w Argentynie powstała spora część.

O literaturze, kobietach, szaleństwie, lenistwie i winie.

Problemy z Borgesem, narodem i zmiażdżonym winogronem. 2011-11-11 Od dwóch dni Jorge Luis Borges przekonuje mnie o nierealności świata na zewnątrz. Miedzy innymi dlatego więc postanowiłem 11 Listopada spędzić w domu, w świeżo wypranej pościeli, zajadając winogrona, który moja.

Oto byłem... eaR - Onet.pl Blog

Gdzie to wszystko się zaczęło, nagle mówimy sobie -TAK...

 

(...)

 

„Według Jorge Luisa Borgesa pojęcie Zahira wywodzi się z tradycji islamskiej i sięga XVIII wieku. Zahir w języku arabskim znaczy: widoczny, obecny, niemogący ujść uwagi. Może to być istota lub przedmiot. Gdy napotykamy go na.

Czytam

 
Zakładki:
Blogi też czytuję
ArtBlox
Nowojorskie gadanie
Jakieś strony też
Autorzy. Czytanie, w każdym razie, jest czynnością późniejszą niż pisanie: bardziej zrezygnowaną, bardziej kurtuazyjną, bardziej intelektualną. (Jorge Luis Borges)

Świat - widziany ludzkimi oczami - Onet.pl Blog

"Według Jorge Luisa Borgesa pojęcie Zahir wywodzi się z tradysji islamskiej i sięga XVIII wieku. Zahir w języku arabskim znaczy: widoczny, obecny, niemogący ujść uwagi. Może być to istota lub przedmiot. Gdy napotkamy go na.

angel-of-rain blog

Które mnie już nigdy nie zobaczy.
Są takie drzwi zamknięte aż po koniec świata.
Wśród książek w mojej bibliotece
Są takie drzwi, których nigdy już nie otworzę.


//Jorge Luis Borges

Zamknijcie za dobą szarość dnia, wyrzućcie z życia rutynę i cieszcie się, jak by ten dzień miał być ostatnim. Nie pamietajcie złego, co noc przed snem przypominajcie sobie radość z.