O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Jonasz

Przyjazny blog księdza Karola

Środa – 24 lutego 2010

24 lut

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: To plemię jest plemieniem przewrotnym. żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.

(Łk 11,29-32)
Do kogo skierowany jest wyrzut Jezusa z powyższego fragmentu? Nie.

Wspólnota Jonasz :D - Onet.pl Blog

NAJSZCZERSZYCH życzeń. Dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj chcieli i przyszli na naszą Wspólnotową Wigilię. To dzięki Wam Kochani było super! Dziękuję Wam, że pomimo tych gorących przygotowań znaleźliście chwilę dla Wspólnoty... Pomimo, że nie było nas zbyt dużo, to i tak było przesympatycznie, bo jak to powiedział Adi: "Liczy się jakość, a nie ilość!" i dobrze!! :)
Kochani, życzę Wam wszystkim raz jeszcze najlepszego na te święta, by Nowonarodzony zamieszkał w Waszych sercach i Waszych Rodzinach, a Nowy 2008 Rok niech będzie pełen wiary, nadziei i miłości!
Gosia G. (11:33)
4 komentarze

23 sierpnia 2007
A ja tak na chwilkę ;-)

 

                                                            JONASZKI!

      Lipiec i Sierpień, (który właśnie biegnie ku końcowi) to czas.

bababababababababNo bo był, oglądałam  15, 16 lat temu bajkę i pamiętam jak Pinokio był w ciemnej dupie (brzuchu) i tylko pomoc starego mogła ocalić chłopaka z drewna. Przyszedł GEPETTO, poczciwy, kochający naiwny gość, zamiast wystrugać nowego, poszedł ratować tę głupią, nieposłuszną, krnąbrną brzozę (powiedzmy, że gepetto był z brzozy). Ale nie w tym sęk.


Bo profesor od semiotyki tekstów kulutry nie chodziło o GEPETTA, tak, nie udało mi się zabłysnąć dobrą znajomością bajek disneya.


"Noo ... (tutaj brwi wykonały kilka szybkich dziwnych ruchów) też, ale to Jonasz był" odrzekła zmarszczona twarz, jakby lekko dumna z wyczynu tego gościa.
143424234 !!


  Któżby inny jak nie jakiś pasterz z biblii (sezon pierwszy), a nie sorry, on był prorokem - pisał lewą, jadł prawą, malował stopą. 3234324 !
Jonasz. Historia wojaka jest taka, że chłop miał głosić słowo boże, ale nie bardzo było mu na rękę, więc dawaj przez wodę, w pierony popłynie, kto wie gdzie, dziwki, śledzie, beczki z solą - takie to życie na wodzie. Ale nie popłynął chłopak za daleko, bo była burza, potanowił się utopić, ale i to mu.

read me

Tagi: osobiste bardzo; z serca wyrwane.

#119


najpiękniej.
wykreślam już druga pozycję z listy książek, smakuję nowej muzyki i wchłaniam ciebie. teraz już tylko bateryjki i klisza do aparatu, trochę poezji i wio! jak dobrze jest mieć cię obok, chrupać ulubioną czekoladę, którą mi znów przyniosłeś(!) i dzięki obietnicom szeptanym do ucha rozumieć: oto jest miłość. i jestem już spokojna, w lepsze ręce naprawdę trafić nie mogłam. i zamykam oczy, czując cię na skórze, powtarzam jak modlitwę: jonasz jonasz mój jonasz.

Tagi: osobiste bardzo; z serca wyrwane.

#120


nadchodzą miłe dni, nadchodzi także ciężka praca. chcę do ciebie.

i jaśminem pachną słowa twe.

Tagi: osad z duszy.

#121

leje się deszcz, po raz trzydziesty czytam twój list, leją się moje łzy. nie czytam twoich słów, a czytam moje myśli. to naprawdę niesamowite, jakby nasze umysły razem.

My baby - Onet.pl Blog

27 lipca 2007
kochane bobeczki

Jestesmy dzisiaj bardzo szczesliwi - a najbardziej to chyba cieszy sie Natanek. Ostatnio Natus nie narzeka na brak towarzystwa bo jest z nim caly czas kuzynka Julia, ktora bawi sie z nim i zapewnia mu rozmaite atrakcje. Ale dzisiaj stalo sie cos jeszcze .... -

PRZYJECHALY KOCHANE BOBECZKI

czyli Wujek Marek Ciocia Grazynka i dwaj kuzyni Szymon i Jonasz. Tatus z Julia poszli po nich na przstanek autobusowy. Mamusia z Natankiem zostala w domu. Natus w tym czasie smacznie spal a mamusia chodzila od okna do okna..... ale wreszcie przyjechali.

Przy radosnych okrzykach powitalnych Nato od razu sie obudzil i troszke byl taki w szoku ale szybko rozpoznal swoich kochanych wujaszkow   Szybciutko sie zaklimatyzowal i widac ze gdzies tam odszukal ich w swoich szufladkach w glowce   

Ciocia z Wujkiem przywiezli ze soba mnostwo torb z pysznosciami i do tego jeszcze cudowne.

Jonasz kofta

Takie tam pierdoły....:)

2006-11-21 Nie ma o czym pisać… Ten wiersz powinien wyrazic chyba to co czuję w tej chwili?
Co to jest miłość
Kofta Jonasz

Witaj Wędrowcze w krainie Białej Wilczycy

Mnie mi jak szyte na miarę)

Kiedy się dziwić przestanę...


(Kofta Jonasz)
 

Kiedy się dziwić przestanę

ziomecka.blog

I nie ma końca...


Kochać to odnajdywać własną duszę przez duszę ukochanego.Edgar Lee Masters


skomentuj (0)

Kofta Jonasz 2003-06-21 17:47:00

Co to jest miłość
Nie wiem
Ale to miłe
Że chcę go mieć
Dla siebie
Na nie wiem
Ile

Gdzie mieszka miłość
Nie wiem
Może w.

Jestem świrem kropka pl - Onet.pl Blog

Jonasz Kofta "Staczać się trzeba powoli"

Kiedy codzienność zmęczy ci oczy
A skrzydeł nie masz, by odfrunąć
Narasta w.