O czym chcesz poczytać na blogach?

Jobcentre

Jesiona strzępki

Wstalem o prawie 10. Budzilem sie chyba w miedzyczasie po to, by zrobic z dwoch spiworow kokon, taki az po kark (znow bylo zimno) i by wytarzac tesknice niczym chorobe sieroca.

Zza zasunietych zaslon wyzieral ponury [...]

Taki swietny dzien so far!

Napisawszy jakze gorzkie slowa, jakze okrutne i piersiobitne, uprasowalem koszulke w kratke (tak, wiem, juz niemodne), do torby koperty, notesik, dlugopis, torbe przez ramie i dalej w gore Madeley, do job centre. A wiosna byla od rana przecudna, cieplutko, ptaszeta swiergotaly i maszyny na High Street buczaly..

W jobcentre do maszyny. Najpierw ogloszenia z miesciny. Glownie [...]

mój blog

Blog.interia.pl Następny blog »
magdus102
magdus102.blog.interia.pl
Notki
drugi 2009-10-23
Przefarbowałam dzis moje włosy na ciemniejszy blond.Chciałam pozbyć się odrostów i dopasować te jasne farbowane do ciemnych naturalnych.Efekt?nie jest zle, ale spodziewałam się ciutkę ciemniejszych włosków.Następny raz za tydzień,choć Marysiowi nawet się podobam:)
Byliśmy walczyc do jobcentre po nasze zasiłki.Znowu.Tym razem kazali nam czekać miesiąc!na Income based coś tam, bo do Jobseeker się nie kwalifikujemy:)To już będzie prawie trzeci miesiąc…
I na koniec dnia 100przysiadów:)Mam nadzieję że coś mi to da oprócz małego zmęczenia:)Ciao

Praca za granicą

I 11,70 Ł na każde następne. W przypadku posiadania jednej pociechy twoje roczne dochody z tego tytułu wyniosą 840 Ł, co w przeliczeniu na polską walutę da ci kwotę prawie 5000 zł! Zasiłek co tydzień przelewem trafia na konto bankowe rodzica. Procedura ubiegania się o to świadczenie nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy wypełnić formularz Child Benefit Claim (całość w języku angielskim) i przesłać go na podany w dokumencie adres. W podaniu zobowiązany będziesz wpisać swoje dane personalne, stan cywilny, adres zamieszkania, informacje dotyczące dzieci oraz numer konta. Przy wypełnianiu wniosku możesz skorzystać z wsparcia Cititzen Advice Bureau. Pomocy nie odmówią także pracownicy Jobcentre. Podanie Child Benefit Claim wydrukujesz ze strony www.hmrc.gov.uk/menus/child_benefit.htm - odnośnik CH2. Wniosek możesz wypełnić i wysłać także on-line (www.esd.dwp.gov.uk/dwp/index.jsp - zakładka Claim Child Benefit). Do podania należy dołączyć akt urodzenia dziecka (plus tłumaczenie przysięgłe). Wszystkie dokumenty dołączone do wniosku urząd zwróci ci w ciągu czterech tygodni, a o podjętej decyzji poinformuje cię pisemnie. Prawo do zasiłku odnawiane jest co roku. Co istotne zachowujesz je także wtedy, gdy twoje dziecko nie mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest tu jednak jeden warunek. Musi ono uczęszczać do szkoły w jednym z krajów UE. Świadczenie można pobierać nawet.