O czym chcesz poczytać na blogach?

Jive

●♣۞ Witaj w Tanecznym Świecie ●♣۞

Dzieki wielkie za 15 komentow!! I rady!! Zrobilam tak jak kazaliscie i wiecie co??Juz jest dobrze:)tanczymy razem nadal i wogule jest ok;)dziekuje wam wszystkim!!!:*Teraz fotki


A teraz za takie kofane komciki ..INSTRUKCJA JIVE-można cwiczyc;)

PN-prawa noga
LN-lewa noga

Jive
Tempo : 36 - 44 takty na minutę
Takt : 4/4
Cztery uderzenia w takcie, z których pierwsze i trzecie rozdzielone są na dwie części - odpowiadają im kroki szybkie. Krok Podstawowy, jak i większość figur trwa półtora taktu, co ma odbicie w rozliczeniu rytmicznym.

Rozliczenie rytmiczne :
Wolny Wolny Szybki Szybki Wolny Szybki Szybki Wolny

1 , 2 , 3 , i , 4 , 5 , i , 6

Wszystkie kroki stawiamy na podeszwach rozluźniając kolana.

Ciekawostki i nie tylko :) - Onet.pl Blog

Jive narodził się na początku XX w. i jest dzieckiem "rewolucji tanecznej" z 1910 roku. Prekursorem jiva był jitterbug - taniec pełen elementów akrobatycznych np.; przerzucania partnerek przez barki, tańczony przez czarnoskórą młodzież z Harlemu. Jitterbug został przywieziony do Europy w latach 40 - tych przez amerykańskich żołnierzy.
Kiedy pojawił się w londyńskich lokalach wywołał euforię, ale także przerażenie. Znani ze swego pragmatyzmu Anglicy zmodyfikowali jitterbug pozbawiając go wszelkich elementów akrobatycznych i tak narodził się jive. Współczesny jive zawiera elementy jitterbug'a, swingu i rock'n'roll'a.
Od tancerzy wymaga świetnej kondycji i sprawności, muszą pokazać zarówno elementy swingowe, oparte na podskokach, a także tzw.: kicks & flicks.

Superowy jive Rafała Mroczka i Anety Piotrowskiej


Taneczny Blog

Czy można tańczyć w trampkach

Kiedy zaczynasz uczyć się tańczyć w szkole tańca, to na początku nie jest tak ważne w jakich butach będziesz tańczyć. Ważne tylko aby mieć specjalną parę na zmianę.

Jeżeli po kilku lekcjach taniec spodobał Ci się i chcesz kontynuować naukę, to radzę Ci zaopatrzyć się w buty z miękką podeszwą. Mogą to być nawet trampki. Jednak to też tylko na początek.


Trampki najbardziej nadają się do takich tańców jak jive i rock’n'roll. Do innych tańców przede wszystkim nie pasują swoim wyglądem. Jednak to tych właśnie tańców mogą być bardzo dobre.

Co prawda na turniejach tańca jive tańczy się w tych samych butach co tańce latynoskie, w butach ze skóry (trampki jak wiadomo są z materiału i gumy). Jednak na pokazach często też tańczy sie w trampkach. Mieliśmy ostatnio okazję zobaczyć takiego jive’a w Tańcu z Gwiazdami w wykonaniu Łukasza Zagrobelnego i Anny Głogowskiej.

Ostatecznie proponuję więc trampki zostawić tylko do rock’n'rolla i.

Pomału do celu ...

Mi dobrze:) Wszystko wyjaśniło się i jest już w domu giciorsko:)Dzisiaj moja mamusia ma imieniny (WSZYSTKIEGO NAJ..NAJ..NAJLEPSZEGO MAMCIU)I wogóle jakoś tak fajnie jest hehs:) Nie wiem czy sama przd sobą ukrywam to, że przeżywam już jutrzejszy dzień i turniej czy naprawdę ja go wogóle nie przeżywam :)Może tak strasznie się tym nie martwie bo jestem nastawiona na to ostatnie miejsce- bo nie ma innej możliwości, aby zająć jakieś inne... Ale zamiaruję jutro jechać tam i zatańczyć na miare moich możliwości bez względu na to że będzie to ostatnie m-ce. Wogóle to my jive nie umiemy :)) Znamy tylko czyste kroki hehe.. Będziemy dopiero to tańczyć na próbie parkietu i miejmy nadzieję, że na turnieju jakos nam się to nie pomyrda:) Bądźmy zresztą dobrej myśli :)) Właśnie się dowiedziałam, że na tym turnieju będzie Asia (blondi) i że będziemy w jednej kat. tańczyć :)) Spoxik :))) Nio dobra juz styka tych narzekań przed turniejowych :) Lecę ..bay..:))
A kto wogóle będzie jutro na turnieju w Łodzi i ewentualnie będzie chciał sie ze mna spotkać i pogadać??:)-zapewniam że nie gryze :))
zulka14 2003-04-12 20:16:09.

Wszystko o tancu

Przyjmując pozy i wprowadzając nastrój, by ruszyć z pierwszym uderzeniem muzyki. Pasodoble wymaga od tancerzy sztuki pełnej wyrazu.

Takt: 2/4
Jive
Młody taniec powstały w okresie tzw. rewolucji tanecznej po 1910 roku w wyniku stylizacji swingowych i jazzowych, bogatych w wiele pomysłów ruchowych. Jako jitlerburg został przywieziony do Europy w roku 1940 przez amerykańskich żołnierzy. Później znany jako boigie-woogie. W anglii został udoskonalony. Od połowy lat siedemdziesiątych jest tańcem turniejowym. W tańcu tym dostrzec można wpływy afrykańskie. Jive ukazuje nam jaką wspaniałą radością jest życie. Podobny do rock and rolla, choć bez figur akrobatycznych. W obecnej wersji jest klasycznym tańcem jazzowym, wpływającym na powstanie nowych \"szaleństw tanecznych\". Wszystkie one są przelotnymi zjawiskami, jive jednak trwa i nadal się rozwija. Podobnie jak w quickstepie wymaga dobrej sprawności i kondycji, gdyż tańczony jest jako ostatni taniec.
19:45, hampa , Rodzaj tanca
.

Tańce latyno-amerykańskie i inne


Link Dodaj komentarz »
16:54, anka9042 , Techniki tańca
Link Dodaj komentarz »
Tańce latynoamerykańskie

To samba, rumba, mambo, cza-cza, jive. Samba jest bardzo przestrzenna, progresywna, sprężysta, skoczna i szybka; tancerze falują biodrami i przeginają ciała w różne strony. Rumba jest nieco rozwlekła, leniwa i statyczna; jest tańcem całego ciała, ale braki i głowa pozostają prawie bez ruchu, biodra poruszają się głównie na boki. Mambo - kubański taniec w takcie 2/4, w tempie żywym. Mambo, wylansowane przez P. Prado, zdobyło w latach czterdziestych popularność, która trwała przez lata pięćdziesiąte. Później, w salach tanecznych miejsce mamba zajęła jego spokojniejsza wersja.