O czym chcesz poczytać na blogach?

Jimi hendrix hey joe

Tribute Jimi Hendrix Blog - Onet.pl Blog

Fale. Gdy usłyszałeś Jimi'ego Hendrixa wiedziałeś, że to Jimi Hendrix, gdyż on przedstawiał się swoim instrumentem" - B.B. King

"Jimi Hendrix jest bogiem gitary, Joe Satriani jest jego prorokiem" - Kirk Hammet (Metallica)

"Potrzebuję kogoś, w kogo mógłbym wierzyć. Nie wierzę w nikogo innego." - Jeff Beck

"Nawet Jimi.Na uznanie, nagrał on jego największe przeboje, w dość niekonwencjonalny sposób, który nie powiem, przypadły mi do gustu, oprócz takich utworów jak Purple Haze, Hey Joe, Foxy Lady czy wspaniałą ballade Little Wing nagrał także na swój sposób stworzony Voodoo Child, odbiegający od standardowej.
Cytaty sławnych ludzi dotyczące Jimiego Hendriksa:

"Wpływ, jaki wywarł na muzyków angielskich, nie tylko gitarzystów, był fenomenalny." - Eric Clapton

"Za każdym razem kiedy był wywiad z Keith Richardsem lub Erikiem Claptonem lub Townshendem lub Jeff Beckiem lub Jimmy Pageem, lub z kimkolwiek, kto pamięta te czasy, wszyscy oni byli pod wrażeniem Jimiego Hendrix'a, tego jakim był wspaniałym gitarzystą i tego, że nigdy nie widzieli takiej techniki i umiejętności gry na gitarze" - Keith Altham

"Muzyka Jimiego przekroczyła.

Klasa Zwycięzców - Onet.pl Blog


Miało być standardowo? W tym przypadku od 1:47. Wstęp delikatny, spokojny, raczej nie ''przebojowy'', że tak to ujmę. Ale za to od 1:47... pure Led Zeppelin!

Jimi Hendrix - Hey Joe

Jak grasz na gitarze, to musisz zahaczyć o Hendrix'a. Od niego się zaczęło. To, co słychać w tym kawałku, to kwintesencja harmonii człowieka i gitary. To właśnie.

Muzyka

Zaufanych muzyków z zespołu Santany, którzy w każdą nutę włożyli swoje serca.

Ostatni w dyskografii album Santany - 'Guitar Heaven...' pokrył się w Polsce platyną i przez 3 tygodnie z rzędu zajmował #1 oficjalnej listy sprzedaży płyt OLIS.

Carlos Santana.

Guinessa) wystąpili ze swoimi zespołami w wyjątkowym miejscu - w klubie Salle Cuvelier w Loison Sous Lens, w którym w 5 marca 1967 roku Jimi Hendrix zaczął swoją trasę we Francji. Koncert był hołdem dla Jimiego Hendriksa i Rory'ego Gallaghera. Po koncercie odbyło się wspólne jam.

Lipnicki i skrzypek rockowy - Michał Jelonek. Wszyscy goście wykonają razem z gitarzystami zgromadzonymi na wrocławskim Rynku "Hey Joe" Jimiego Hendriksa.

Bernie Mardsen, Stan Skibby oraz Gwyn Ashton będą także gośćmi specjalnymi Leszka Cichońskiego w Koncercie.

jacy.blog

Wiosenne porządki, kto je wymyślił. muszę dorwać drania!!!!

 

skomentuj (0)

poranek z hendrix`em 2009-04-18 10:53:52

 

pięknie świeci dzisiaj słońce, myślałem, że będzie padać (takie były prognozy) a tu - "no rain". jako wybudzenie zapuściłem sobie "the jimi hendrix experience - bbc sessions". dawno tego nie słuchałem i się stęskniłem za taką muzyką, ostrą gitarą, wybuchowym głosem, bluesem.... jak to wciąż brzmi.....

Lat się zestarzało (choć nie chciałbym), a on nie. właśnie się skończyła pierwsza płyta. miałem pójść porobić zdjęcia naszej ulicy ale nie oderwę się od purple haze, hey joe, foxy lady...

 

skomentuj (0)

nocne histerie 2009-04-21 04:51:51