O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Jimi hendrix

Tribute Jimi Hendrix Blog - Onet.pl Blog

Wielki i nowoczesny instrument. Wszystko co można nazwać elektroniką w dzisiejszej muzyce zarówno jazzowej, jak i popularnej, pochodzi od tego wyjątkowego, niekonwencjonalnego artysty." - Świat Wiedzy

"Wszyscy gitarzyści przed Hendrixem tworzyli tak jakby szkic, Hendrix stworzył z niego niesamowite arcydzieło. Pokazał dusze gitary, że potrafi ona płakać, kochać, czuć. Jest to unikat jedyny w swoim rodzaju." - Darek Kozakiewicz (Perfect)

"On brzmiał jak nikt. Był Charlie'm Parkerem w swoim sposobie gry. Był osobą, która wzniecała fale. Gdy usłyszałeś Jimi'ego Hendrixa wiedziałeś, że to Jimi Hendrix, gdyż on przedstawiał się swoim instrumentem" - B.B. King

"Jimi Hendrix jest bogiem gitary, Joe Satriani jest jego prorokiem" - Kirk Hammet (Metallica)

"Potrzebuję kogoś, w.

nasz wyimaginowany świat - Onet.pl Blog


02 marca 2008
Jimi Hendrix

  

James Marshall Hendrix, znany jako Jimi Hendrix (ur. 27 listopada 1942 w Seattle w USA, zm. 18 września 1970 w Londynie w Anglii) – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor rockowy najczęściej wiązany ze stylami acid rock, psychodeliczny rock, blues rock i jazz rock..

Mr Malfoy`s Mysteries

Wezwanie zwierzchnika.
Trzeba czekać, westchnął w duchu. A na czekanie najlepsze jest wino skrzatów. Właśnie sięgnął po karafkę i kieliszek, kiedy w obskurnym pokoju rozległo się echo natarczywego pukania o drzwi.

Jimi Hendrix byłby durniem, gdyby pozwolił młodemu arystokracie uciec, kiedy ten dobrowolnie zjawił się na jego terenie. Błyskawicznie wyjął różdżkę.
- Colloportus! - krzyknął, aby zablokować drzwi. Malfoy odwrócił się powoli,.

Posmak

W odmienne stany świadomości za pomocą środków narkotycznych. Rodzi to trudne pytanie z cyklu “co było pierwsze, jajko czy kura?”, np. niektórzy muzycy i “miłośnicy kwasu” uważają, że specyficzne brzmienie gitary Jimi’ego Hendrix’a, szczególnie zaś riff rozpoczynający Voodoo Chile, musi być skonstruowane po doświadczeniach gitarzysty z LSD. Dylemat ten oczywiście jest nie do rozwiązania

Sex,

Muzyka

4 marca 2006 roku Gwyn Ashton i Leszek Cichoński (pomysłodawca i organizator Gitarowego Rekordu Guinessa) wystąpili ze swoimi zespołami w wyjątkowym miejscu - w klubie Salle Cuvelier w Loison Sous Lens, w którym w 5 marca 1967 roku Jimi Hendrix zaczął swoją trasę we Francji. Koncert był hołdem dla Jimiego Hendriksa i Rory'ego Gallaghera. Po koncercie odbyło się wspólne jam session. Dziennikarze określili ten występ później jako "spotkanie na szczycie".

Bloog poświęcony Freddie'mu oraz super zespołowi Queen... - News - bloog.pl

Miejsce trafił David Gilmour z solówką w utworze "Comfortably Numb" Pink Floyd. Na podium zmieścili się również Brian May z Queen ("Killer Queen") oraz ex equo Jimmy Page z Led Zeppelin ("Stairway To Heaven") i Jimi Hendrix ("Purple Haze").
Pewną ciekawostką może być fakt, że w czołowej dziesiątce znaleźli się aż dwaj muzycy, którzy swoje solo zagrali gościnnie u innych wykonawców: Eddie Van Halen z grupy Van Halen w "Beat.

Mysli bez adresu - Onet.pl Blog

- Adamski & Seal, "Papa was a Rolling Stone" - The Temptations) - super klip.

http://www.youtube.com/watch?v=hPNXezDPmIU

Dalej mamy Nirvanę z
"The Man Who Sold The World", "Word Up" grupy Gun (rewelacja!), The Beatles, Jimi Hendrix....
Żeby było śmieszniej w 2004 roku ten sam ranking (wg "Daily Telegraph") wyglądał tak:
01. All Along The Watchtower - Jimi Hendrix Experience1968, org. Bob Dylan 1967

Jimi hendrix hey joe

Zeep's World

Okolicach przez 2 tygodnie żyjąc w miejscach w których dawniej żył D.A.F de Sade.

Doskonale się ta czuła. My też zresztą.
Johny więc pomyślał ze dobrze zrobi jej ponowne zaglądniecie w strony tamtejsze . Liczy na to że może to trochę ją rozweseli. A i ja.Nas wszystkich:
A śpiewalim tak :
 
„ wszyscy mamy źle w głowach najebane, hej hej , la la la la , hej hej hey …”
(oj mamy mamy )


Aaaa jak już pisze o tym o czym.
Manowar ~~pozostałe~~ . Bzzzyk Kurde Apocalypse cartoons ( POLECAM ) Znaczenie imion Kabarety Joe monster . . KONTAKT :. Led zeppelin Pink Floyd Pink Floyd* Janis Joplin Jimi Hendrix Queen Queen* The Doors Bob Marley Ziggy.

Blues & Jazz - bloog.pl

Się.Podziel się:
Tagi: blues, gitara
Trackback: http://bloog.pl/id,328372556,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Artur Dutkiewicz - ” Hendrix Piano”.

środa,

Bloogu

blues, jazz, recenzje płyt, informacje o muzykach

Księga Gości

  • czytaj Księgę Gości
  • wpisz się do Księgi

Ostatni wpis w księdze:

  • data: 27.04.2011 16:15:10
  • autor: sam
  • treść: Thanks Jimi Festival...

Głosuj na.

6. Angel  ( Hendrix )  7:09

7. Crostown Traffic ( Hendrix )  3:45

8. Hey Joe  ( W.Roberts)  7:43

9. Changes  ( B. Miles )  5:02