O czym chcesz poczytać na blogach?

Język rosyjski

Język Rosyjski BLOG

Zwykle bywa, „historia lubi się powtarzać”. Tak jest też z nauką języków obcych, na które raz przychodzi moda, raz zapotrzebowanie, a raz danego języka uczy się jedynie niewielki odsetek społeczeństwa. Kilkadziesiąt lat temu uczono tylko języka rosyjskiego, nauka innych języków nie była wymaga, więc tylko jednostki uczyły się na przykład angielskiego. W tamtych czasach nie spotykało się jednak sloganów „kursy języka rosyjskiego Warszawa”, Rosyjski Warszawa , lekcje rosyjskiego Warszawa” – a dziś, mimo że komunistyczna Rosja już nie ma wpływu na naukę w szkołach, mimo że stosunki między krajami są zupełnie inne niż wtedy, to właśnie teraz na każdym kroku spotykamy „intensywny.

Basia poznaje Rosję

Daje mi dużo satysfakcji i bardzo ją lubię, nie ma jednak nic wspólnego z Rosją. Wróciłam do starych przyjaciół. Czym różni się ta Basia od tej sprzed wolontariatu w Rosji? Rosja jest we mnie. Od powrotu nie przestaję tęsknić za wszystkim, co tam zostawiłam. Ćwiczę język. Jestem w permanentnym kontakcie z przyjaciółmi zostawionymi w Rosji, czytam rosyjskie gazety. Rozpoczęłam nowy, dorosły etap życia, jedna Rosja jest nadal jego częścią.

Odblokowanie tego bloga pozwoli mi przeżyć Rosję jeszcze raz. Posty, które będę na nim umieszczała były pisane na bieżąca, bezpośrednio po wydarzeniach, których.

elwroobello

RSS
piątek, 13 listopada 2009
1 000 powodów dla których język rosyjski jest zjebany.

Powód 374: operowanie językiem rosyjskim dla Polaka jest równoznaczne z obłędem i jedynym w swoim rodzaju irracjonalnym i pozbawionym braku logiki przeżyciem.

Dlaczego?

Weźmy na przykład rzeczy.

Prawosławny Partyzant

Że jest „prawosławnym”, choć sam za takiego się nie uważa. Czasami przed kamerami pokrzyczy na USA i UE, swych podwładnych, co wszystko nadaje mu wspaniały image.

Podczas obecnych wyborów, mogliśmy zobaczyć, że naród rosyjski nie jest w stanie już dłużej wytrzymać takiej sytuacji jaką zgotował im Putin w Federacji Rosyjskiej. Pięćset tysięcy ludzi wyszło na ulicę, powtórzę 500 000 tysięcy (pół miliona) w samej tylko Moskwie! Tylko osoby bezrozumne mogą twierdzić, że ci ludzie w.


.

To zdjęcie nazwano: "4 marca 2012 r. Wojna Ojczyźniana. Parada zwycięzców"

.

Podczas wczorajszego mitingu Putin przed kamerami zapłakał.

Przypatrzmy się bliżej jego łezce:

Ze szkoły Czekista: wąchamy i płaczemy

Znającym język rosyjski polecam tekst pt.: Сергей Лунинъ. Я голосую за.

Wychowanie i nauczanie

 • rozszerzenie programu nauczania
 • Uniwersytet w Warszawie funkcjonuje pod nazwa „Szkola Glowna” z czterema wydziałami:  Fizyko-Matematyczny, Filozoficzno-Historyczny, Lekarski oraz Prawny
 • 1864 – rozpoczęcie intensywnej rusyfikacji
  • język rosyjski językiem wykładowym
  • język polski jako przedmiot nadobowiązkowy uczony po rosyjsku (po polsku uczono jedynie religii)
  • Szkoła Główna, zamknięta w 1869 roku, w jej miejsce powołano uniwersytet warszawski z 4 wydziałami: fizyko-matematyczny,.

 • cholmy.blog

  Proszę przesyłać na adres biuro@wroslaw.pl.  Festiwal jest przedsięwzięciem non-profit – nie przewiduje się zwrotu kosztów podróży. Nasze stowarzyszenie jest jednak w trakcie rozmów ze sponsorami gotowymi sfinansować przejazd. Zainteresowani, znające język rosyjski, mogą się zgłaszać bezpośrednio pod adres  http://www.holmi.ru/about/current/application/ . Gorąco zachęcamy.

  głowna strona festiwalu - www.holmi.ru

  Wizy na podstawie zaproszenia organizatorów.

  poliidiota blog

  Się tam spodoba...


  poliidiota 2009-07-01 22:35:26
  skomentuj (0)
  XXIII

  Ze Sztokholmu wczoraj wróciłem. Byłem tam krótko - pięć dni raptem. Urzekło mnie to miasto. Miasto ładne, ludzie przyjaźni, komunikacja miejska sprawna. Język szwedzki koszmarnie trudny jest ale za to WSZYSCY Szwedzi mówią po angielsku. Lepiej lub gorzej ale mówią. Jak mi wytłumaczył jeden miły pan w sklepie, Szwecja ma 9 mln. mieszkańców. Trudno więc wymagać, żeby inni uczyli się ich języka. Więc oni uczą się.

  Etc., etc.

  Dla mnie osobiście atrakcją była też mnogość języków słyszanych w podróży i w Sztokholmie. W samolocie rozmawiałem z przemiłymi paniami z Ostravy, w Sztokholmie zamieniłem kilka zdań ze Słowaczkami, słyszałem też dość często język rosyjski. Zresztą z rosyjskiego tekstu korzystałem w Junibacken i na statku.

  Chcę tam jeszcze kiedyś pojechać.

  ***************

  Sztokholm pozwolił mi na zapomnienie na chwilę o kłopotach w pracy. Dał mi też taką furtkę, że jak tutaj.