O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Język polski

Moje życie jest smutne...bo ciągle jedno i to samo :(( - Onet.pl Blog

Ten wywiadto pzryszła grupka ludzi i poprosili o autograf podpisał i sieskończyło ta nasza historia w nasej klasie. i dlatego historii nie bylobo pani kamerowała).
5. Język angielski (miała być klasówka alenam się upiekło i nie było my to mamy szcveście klas II "b" jestnajleosza z gimnazjum mamy największą śrenią w gimnazjum w tej klasieII mielismy średnią na 2 miejscu bo na pierwszym jakaś klasa miała,.Poszłam bo wstałam troche później z Emilka żeby sobie pospała i żeby mi nie marudziła)
2. Chemia
3. Matematyka (Ooo...Boże...)
4. Język polski (sprawdzian z lektury "Niemcy" Leona Kruczkowskiego)

Oceny Fanfiction: tu się zarzyna... Znaczy ocenia.

Oceniającej, hihi).

- marysueizm 5/5pkt
Jakby się tak dobrze zastanowić, to... chyba nie? Nie ma żadnych ogromnych tragedii, rozstań, powrotów, et cetera.

- akcja 7/10pkt
Płynie sobie, niczym Wisła po polskiej krainie. Niestety akcja ta jest troszkę poszatkowana przez krótkie zdania i pewne niedopowiedzenia i nieciągłości.

5. Dopieszczenie tekstu 18.5/30pkt

- błędy ortograficzne 3/4pkt
“Po za tym”.

- literówki 1.5/3pkt
Zdarzały się jakieś drobne wpadki typu “zarywając” zamiast “zakrywając”, co – w gruncie rzeczy – bardzo zabawnie zmieniało kontekst. Niestety, co błąd, to błąd.

- język 1.5/3pkt
Twój język jest dość poprawny, choć mogłabyś popracować nad długością zdań. Te, które tworzysz są nieco krótkie i wprowadzają przez to nieciągłość. Oprócz tego zwróć uwagę na wyżej wspomniane powtórzenia i.

Dziennik Andrzeja Dębkowskiego - Zapiski na skrawku... komputera - bloog.pl

Zwrócił się do papieża Piusa XI z prośbą o ostateczną decyzję w spornej kwestii. Wówczas Kongregacja dla Nadzwyczajnych Spraw Kościoła dekretem z 5 lutego 1925 roku znalazła rozwiązanie salomonowe, zatwierdzając arcybiskupowi Gniezna tytuł Prymasa Polski, a kard. Kakowskiemu dożwotnio - Prymasa Królestwa Polskiego oraz potwierdziła obu hierarchom prawo do noszenia szat purpurowych. Przy okazji jednak zniosła jurysdykcję prymasowską wobec innych polskich diecezji.

Polszczyzna łączyła w przeszłości i łączy dziś wszystkich Polaków, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek, poglądy polityczne i wszelkie inne różnice czy odrębności. Nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich, jak język ojczysty. Po polsku rozmawiamy, przekazujemy swoje uczucia, uczymy mówić nasze dzieci, wyznajemy wiarę, piszemy wiersze. Możemy mieć różne poglądy, zajmować różne stanowiska w wielu kwestiach, możemy się spierać, dyskutować, ale zawsze.

STUDIA/MATURA/LICEUM/TECHNIKUM/GIMNAZJUM - bloog.pl

(pokolenie Kolumbów jest pokoleniem zgubionym)
Jerzy Andrzejewski Popiół i diament (byłych żołnierzy Armii Krajowej czeka zguba w rodzącej się socjalistycznej rzeczywistości Polski Rzeczpospolitej Ludowej)



Podziel się:
Tagi: język polski, motyw, zguba, motyw zguby, literatura
Trackback: http://bloog.pl/id,330489025,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Gry Ukryte obiekty dla Windows PC

Przeklęte Ziemie: Bezsenność. Edycja Kolekcjonerska
Gra: Przeklęte Ziemie: Bezsenność. Edycja Kolekcjonerska - Kolejny etap opowieści o Przeklętych Ziemiach!
Język: Polski
System operacyjny: Windows PC
Gatunek: Ukryte obiekty
Autor: Alawar
Pobierz grę Przeklęte Ziemie: Bezsenność. Edycja Kolekcjonerska dla Windows PC.
.

Zręcznościowe gry dla Windows PC


Link Dodaj komentarz »
Rock frenzy

Gra: Rock frenzy
Język: Polski
System operacyjny: Windows PC
Gatunek: Zręcznościowe
Gra od Alawar Entertainment
Pobierz grę Rock frenzy dla Windows PC.
Niesamowicie dynamiczna gra.

Witam w moim piekle - sedzinapilkarska

Czego życzę sobie i Innym: miejsca w ostatnich ławkach, wstrzelenia się w tematy, użycia ściąg i wyrozumiałej komisji:)
POWODZENIA MATURZYŚCI!!!!

sedzinapilkarska 2002-05-08 08:39:52


po maturze------>z polskiego
Już mniej więcej wiem jak to wygląda. Wylosowałam miejsce w ostatniej ławce :) na małej sali z super komisją. Wszystko byłoby super, gdyby nie to,że spośród 480 ściąg jakie miałam nie trafiłam w żaden temat..Cię!!! Dziękuję za tą NIESPODZIANKĘ!!!O szczegółach później, bo idę na wyniki pisemnej matury.Cmok cmok :)*

sedzinapilkarska 2002-05-17 09:08:52

wyniki matury
To moje wyniki:
język polski : 4
historia : 4

sedzinapilkarska 2002-05-17 15:37:22

teraz ustna...
Poniedziałek 12.00
język polski jako 7 osoba

Środa 8.00
język niemiecki.

Język polski matura

Za RoGiEm BeLtOn SzEpCzE uKrAdKiEm,WiĘc PsSsSsSsSsS - Onet.pl Blog

Napisz do mnie


29 stycznia 2007
Marcin ...

Po maturze chciał zdawać na AWF, marzył o karierze sportowca. Lubił imprezy i muzykę.

Czego pragnie student na 5 minut przez sesją? Odpoczynku, ciszy, snu, wariackiego wieczoru i paru chwil 'nic nie robienia'. Zamieni sie ze mna ktoś? hehe Prasoznastwo wykańcza skutecznie, public relation dobija, a polski system polityczny to gwóźdź do trumny, o reszcie nie wspominając! Ale dam rade! w koncu Paszporty... czekają na mnie w przyszłym roku:)

Koncert 'pojednania' o dziwo wypadł całkiem całkiem:) Miałam taka bombe, że z.

Na rozmowie z nim zapamietam na bardzo długo:) Rzecz jasna wieczór był wyjątkowy również ze względu na towarzystwo - Piotrek i cała reszta, ach! dobrze jest poznawac nowych ludzi, jeszcze lepiej, gdy umie sie znalezc z nimi wspolny język:) Thanks :*

 

'Kiedys przychodziłam do Wojtka, siadałam na huśtawce w ogrodzie, on przynosił lody waniliowe z marcepanem, którego nie znosiłam... Patrzeliśmy w chmury, śmialiśmy się z niczego. Świat.

Dissection of...



Wczorajszy dzień przyniósł troche spokoju.. dzień zaczął się bardzo pozytywnie :) Później w szkole wszystko byłoby cacy gdyby nie Dzidek i mój nie wyparzony język. Zdarza się :P Cały dzień przespany..

Dzisiajnic specjalnie nie zaprzątało mi głowy (no dobra, jedna myśl, ale powoli zaczynam sobie radzić*)
Z góry uprzedzam, nie warto tego czytać:

Różne rzeczy można usłyszeć o wyższych uczelniach.. Pewnie niejedno opowiadanie, którym straszy się nas - biednych maturzystów - jest prawdziwe, ale..

Dzisiaj, nie pierwszy już raz z rzędu, miałem okazje poobcować troche z pracownikami uniwersytetu.. I zasadniczo zdecydowanie.Życiu, a jemu wcale się to życie nie podobało"

(Kurt Vonnegut jr. - "Slaughterhouse five")

Billy...?


komentarze [0]

Matura..

>> czwartek, 12 stycznia 2006 16:42:34

...próbna.

Polski podstawa 71%
Matma podstawa 74%; rozszerzenie 44%
Angielski podstawa 95%; rozszerzenie 90%

Niby wyniki całkiem przyzwoite...

Ale.

blog do blogowania

Jedzenia jest?? Pisałem o tym czymś co mnie jakimś zimnym dotyka. Już wiem co to jest. To jest pies. Dzisiaj leżałem sobie obok mamy a ten pies przyszedł i mnie znowu dotknął w sam nos. Mokre to było jak moja pieluszka czasem. Język to był podobno. Mam była trochę zła, że tak zrobił i myła mnie od razu, czego ja bardzo nie lubię. Szczególnie jak mi się twarz myje. A dzisiaj wyjątkowo to buzię miałem mytą dwa razy bo raz to ten pies a drugi.Powiało. 
Mysliłbyś, ze to matma trwa jeszcze, a to echo grało.
Jasne, złote słonko stanęło nad szkołą. Widzi trzecią klasę, o jak tu wesoło. 
Tak minęło lat 4, jak przydługa chwilka. I przyszła matura z lekkością motylka. 
Pomimo starań krowy wszyscy jednak zdali. Jej rozmyte kształty giną gdzieś w oddali. 
A po dwóch tygodniach niespodzianka miła. Krowie wielką paczkę poczta.Wynik meczu. Ciekawe ilu kibiców dzisiaj nie pamięta czy piło z radości czy z rozpaczy. Ja tam już nie będę syna prosic o zasnięcie na mecz bo chyba, mam takie wrażenie, nie będzie co oglądac w poniedziałek. Znowu, po polsku, zjechali sprawę nasi panowie od piłki kopanej. I niech tam. Najważniejsze, że jest co pooglądac od czasu do czasu. Nawet jeśli chrzanią. A sędziego jesli coś zrobił nie tak...hmmm...co z nim zrobic?? Wygwizdac. 

Któż nas może odłączyć od Miłości?...

Dzisiaj byłam na szkole animatora na rocha. Już nie było takiej pełnej radości. Wierzę, że wszystko się poukłada. Że po każdej burzy wychodzi słońce. Czekam na nie, czekam na wiosnę. Na nowe życie.

Odliczam do matury, do wakacji. Planuję już tyle rzeczy, tyle miejsc chcę odwiedzić! Mam nadzieję, że wszystko się ułoży, że maj nie rozsypie tych planów - że ja ich nie rozsypię.
Dziękuję wszystkim za obecność, uśmiech..
mieć rodzinę- żonę dzieci- dom
zapuścić ciepłe korzenie
i słuchać jak zegar spełnienia
liczy szczęśliwe godziny.

Daj mi Panie
z pokorą dźwigać mój krzyż
przegryźć zębami język faryzeusza
i w cieniu Twego Krzyża postawić własny
na Golgocie nadziei wyszeptać:

Oto jestem-
Syn marnotrawny
Doctor philosophus
Omnibus optimus

- Stary i szczerbaty Pan.Jej na lżejszą wiosenną. Dzisiaj nadszedł kryzys mojego dobrego samopoczucia, na szczęście dzięki Przyjaciołom z tego wybrnęłam.

Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić refleksją, która naszła mnie na języku polskim. Wiara i Bóg w perspektywie właśnie tych lekcji. Omawiamy różne epoki, różnych autorów, dzieła. Przeraża mnie czasami to, co kiedyś ludzie myśleli. Boga nie ma. Bóg zapomniał o ludziach. Bóg jest jedynie sędzią,.