O czym chcesz poczytać na blogach?

Język niemiecki

Przygotowanie do egzaminu maturalnego, egzaminów na studiach. Język angielski i niemiecki nauka.

Tagi
 • język angielski
 • matura ustna z angielskiego
 • szybka nauka
 • matura przygotowanie angielski
 • matura ustna z języka angielskiego
 • sytuacje sterowane niemiecki
 • matura ustna z języka niemieckiego
 • sytuację z życia po angielsku
 • sytuacje sterowane
 • Nauka języków
 • egzamin studia
 • jak szybko nauczyć się języka obcego
 • język angielski mp3
 • matura usta z języka niemieckiego
 • przygotowanie do matury

Język i Ty

Deutsch)  jest członkiem  grupy języków zachodniogermańskich, podobnie jak języki: angielski i niderlandzki. Niemiecki to język urzędowy w Austrii, Niemczech  i Lichtensteinie, można się tym także posługiwać w Szwajcarii oraz Luksemburgu. Język niemiecki jest podatny na naleciałości regionalne – wykazuje mocne zróżnicowania zależne od miejsca i społeczności która go używa. Niektóre powstałe w ten sposób dialekty są trudne do opanowania nawet przez rodowitych Niemców, dlatego klasyfikuje się je jako osobne języki.

Poszukiwania Radości Szczęścia Miłości w codziennym życiu...

I bankowość. Jednak gdzie je studiować do dziś nie wiem :(
Oczywiście pragnę studiować w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie co byłoby całkiem realne, gdyby wymagania nie były aż takie wysokie:
-matemtatyka rozeszerzona
-historia rozszerzona
-angielski (1 język) rozszerzony
-niemiecki (2 język) podstawowy
-test z przedsiębiorczości
Jedyne czego nie mogę przeboleć to NIEMIECKI...
Po dzisiejszej lekcji prywatnej mam wielkie wątpliwości i obawy, a widząc zwątpienie i strach w oczach i na twarzy mojego nauczyciela to sam się dziwię co ja tu robię.
>> Bowiem, jeśli myślę o maturze z niemieckiego, nawet na tym poziomie podstawowym to muszę.

Kawa u Nokturna

Z pięknymi renesansowymi freskami tylko wejdziemy do środka w celu sprawdzenia, czy kanalizacja działa, a tynk nie sypie się ze ścian. Z powrotem do głównego tematu jednak:

W każdym języku są zwroty nieprzetłumaczalne, do których zrozumienia potrzeba nam trochę więcej niż słownika. W tych zwrotach odbija się właśnie sposób myślenia całej narodowości. Dlatego po pierwsze: lingua.

Z Niemiec. Celem była kawa i konwersacja. Powiedziałem wówczas, że to wstyd, ale naprawdę jestem do tyłu z twórczością sąsiadów. Fakt: Na Rammsteinie i Tokio Hotel kończy się nasza wiedza.
Pamiętam, że puściłem jej Grechutę i tłumaczyłem „Tyle było dni” na niemiecki. Turnaua też przedstawiłem, ale nich ktoś inny tłumaczy „Po cichu idą sobie ku miastu na zwiadu” lub „Prosty temat światło cień. Implikacje i przenikanie”.
Pytałem więc o odpowiedniki u nich. O artystów tworzących na podstawie tekstów.

Oni powiedzieli...

Że ma powiedzieć to po polsku, że tak rozumiem, ale że chcę usłyszeć to samo po polsku. Ciężko. Najśmieszniejsze, że ruga Cudzoziemskiego, gdy ten coś po polsku powie, a mnie nie ruga, gdy ja mówię po niemiecku. Ok, w sumie język niemiecki jest mi tak bliski, jak polski, czuję ten język. I może ten mały drań to wyczuł?

A zawodowo to się porobiło, doprawdy...
Nie dość, że zawalona jestem ciągle zleceniami, to jeszcze trafiło się ślepej kurze... I dostałam pracę na moim starym uniwerku. Od tego semestru prowadzę ćwiczenia tłumaczeniowe i.Wkładu, inne mniej. Wśród klientów obowiązuje tendencja "A co tak drogo?". Znam język to przecież mogłabym zrobić za darmo, nie? Albo za 9 euro na godzinę.
Haha! No normalnie śmiech przez łzy.
Poza tym chciałam się wyrwać z domu, więc wymyśliłam sobie kursy niemieckiego i włoskiego. W roli nauczycielki. Wypełniłam internetowy formularz na stronie pewnej firmy takie kursy organizującej. Zgłosili się już na drugi dzień prosząc o spotkanie. Pojechałam.
Przyjemna rozmowa, takie bla,bla. Jakieś wypełnianie formularzy i pytania. I pod.

Blog anianowak94

Plan lekcji
Poniedziałek:
1. 
Przyroda
2. 
Informatyka
3.  
W-F
4.
 Matematyka
5  
Język polski
6. 
Język polski
7. 
Język rosyjski
8. 
SKS

Wtorek:
1. 
Matematyka
2. 
Historia
3. 
Język polski
4. 
G-W
5. 
Religia
6. 
W-F

Środa:
1. 
Język niemiecki
2.
Przyroda
3. 
Język polski
4. 
Muzyka
5. 
W-F
6. 
Religia
7. 
Język angielski

Czwartek:
1. 
Matematyka
2. 
Matematyka
3. 

gieschewald - Onet.pl Blog


22 maja 2011
spór wokół języka

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, co to takiego język śląski i wpisze te dwa słowa do Wikipedii, czeka go niespodzianka. Pod tym hasłem pojawiają się bowiem dwa dziwne na pozór pojęcia: etnolekt śląski i dialekt śląski języka niemieckiego. Pod hasłem etnolekt czytamy: „zespół gwar śląskich,być może łączących się w kilka