O czym chcesz poczytać na blogach?

Język francuski

Kraj Basków

Perfidni, niewierni, lubieżni, pijacy, agresywni, dzicy i niecywilizowani, nielitościwi i okrutni, bezbożni i nieczyści, wojowniczy i awanturnicy, pełni zła i oddający się występkom i zbrodni, podobni w tym do Gotów i saracenów, śmiertelnych wrogów naszego plemienia galijskiego. Za kilka dukatów Bask lub Nawarczyk zabije Francuza jeśli tylko może”. Ameryc podaje całkiem trafnie kilka słow baskijskich ale dodaje: “I gdy słyszysz jak mówią, to tak jakbyś słyszał szczekanie psa, tak barbarzyński jest ich językCo za wstrętny typ, ten Ameryc. Hau, hau!

Języka hiszpańskiego i nie jest do niego podobny. Jest za to jedynym żywym do dziś językiem Europy, który przeżył inwazje indoeuropejczyków (4 tys lat przed nasza era) (do rodziny języków indoeuropejskich należy większość obecnych języków Europy: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, szwedzki, polski, litewski, rosyjski... itp. itd.). A skąd przyszli Baskowie zanim przyszli indoeuropejczycy? Nie wiadomo. Istnieje sporo teorii, ale jeśli w jakiejś książce przeczytasz, że wykazuje on podobieństwo wskazujące na pokrewieństwo z językiem Berberów, językami.

Klub Mamy i Malucha | Szczęśliwe mamy wychowują szczęśliwe dzieci

    Poziom podstawowy i średniozaawansowany
  • zajęcia fitness – TBC, PILATES, ABT,
  • zajęcia fitness dla kobiet z dziećmi do 1 roku,W tym czasie dzieci od 1 roku do 3 lat mogą bawić się w mini-przedszkolu pod fachową opieką.
    Więcej informacji jest na stronie OFERTA – Języki Obce , Fitness
  • Zgłoszenie proszę przysłać mailem na adres email: klub@mamaimaluch.pl lub telefonicznie 0 600 091 131

Warszawa Praga Południe

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Obmierzły

Boga swego – Rzekła wówczas żona Kijopa, widząc ciało jego owrzodziałe.
- Czyś oszalała, kobieto? – Odrzekł dumnie Kijop. – Czy po to trzymam cię w domu i jeść pozwalam, czy po to dzieci twoich bękartami nie nazwałem, czy po to bić cię przestałem, iżbyś przeciwko mnie język swój strzępiła? Dobro przyjęliśmy od Boga, więc i zła się nie wyrzekniemy. – Słysząc swe własne słowa, Kijop zastanowił się chwilę nad ich sensem, po czym udał się do lekarza, albowiem postęp medycyny dawał nadzieję na zwalczenie woli boskiej i szatańskiej. Tym.

Siłę, żeby się schylić i to podnieść. A samo się nie podniesie nie tylko dlatego, że wiosny jeszcze nie ma.

W ramach bezmyślnego wrzucania linków do dziwacznych utworów dzisiaj utwory umieszczam dwa a nawet dodaję do nich nieśmiały komentarz. Tarmac to kapela grająca rock francuski, czyli coś, co nie istnieje w naszych mediach zdominowanych przez Anglosasów i zapatrzone w ich rodzime popierdółki. A szkoda. Tarmac powstał w roku 2001 po rozpadzie kapeli Louise Attaque, która odniosła we Francji tak zaskakujący sukces komercyjny, że jej – za przeproszeniem.

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI W GABONIE - bloog.pl

  

Od sierpnia jestem tu we Fryburgu by poprawić mój język francuski a mianowicie budowa zdań i używanie rodzajników. Uczęszczam na kurs do szkoły językowej aż do końca września a następny miesiąc będę furtianem i dorywczo pomoc ogrodnika. Wspólnota jest bardzo przyjemna i otwarta na nas czyli obcokrajowców bo oprócz familii stałej jest.

Zostaje włączony telewizor powodując mocne przygaśnięcie żarówek, podłączam się ja też żeby naładować baterie małej kamery. Cały wieczór leci film na VCD, oczywiście karate albo strzelanina, ewentualnie coś o wampirach. Film jest po francusku choć mało kto tu rozumie ten język, ale komu to przeszkadza?

Nie wytrzymujemy do końca filmu i razem z ojcem Darkiem Jagodzińskim, który zabrał mnie na tę wyprawę idziemy do swoich pokoików. W moim nie ma nic oprócz dużego łóżka z.

....:::Ona Ma Siłę Nie Wiesz Jak Wielką Umierała Długo Teraz Rodzi Się Lekko:::.... - Onet.pl Blog

GRZECZNIEi spac ,a rano zacznij działac- powiedziałam i jeszcze raz szybko musnęłam jegopoliczek i zniknęłam… po mimo że trwała 6 godzin to w ogóle nei zauważylam gdyżwzięłam się za odpisywanie na e-maile od fanów. Odpisywałam tylko na te wjęzyku angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim i włoskim gdyż tylkote języki umiałam. Na inne odpisuję od czasu do czasu z tłumaczem. Jeden listmną wstrząsnął i byłam zaskoczona ale to mile był w języku francuskim. Oto on:

Kalafiorro czyli południowe warzywa…

Na te wykłady, choćby po to, żeby osłuchać się z akcentem profesora (egzaminy są ustne).

Jeśli chodzi o poziom egzaminów, nie mogę jeszcze napisać niczego na podstawie własnego doświadczenia, ale ludzie, którzy jedną sesję już tu przeżyli, mówią że obcokrajowców, z językiem narodowym innym niż francuski, traktuje się tu bardzo ulgowo. Na pewno egzaminy wiążą się z długimi przygotowaniami, bo trzeba wszystko zdać po francusku (może poza anglais, który zdaje się po angielsku), ale też nie ma tragedii.

Jeśli chodzi o język francuski, to dostępny tutaj jest kurs: 50e za.

awish.blog

dwujęzyczność 2009-06-30 02:20:55

Chyba jeszcze nie pisałam o ważnej "cesze" Karola, wyssanej z mlekiem matki, a raczej z przebywania z tatą. Karoludek jest dwujęzyczny. Jego drugim językiem, który rozumie coraz lepiej, a właściwie podejrzewam, że w takim stopniu, jak polski, jest język francuski. W związku z tym często mają miejsce zabawne sytuacje, gdzie Karolek miesza obydwa języki bądź radzi sobie na wszelkie sposoby, aby się porozumieć z rozmówcą.

Niektóre francuskie słowa oznaczają zupełnie co innego po polsku. Np. "papa" - to tata, a w.