O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Język

Bo ja to czuję - Onet.pl Blog

MOOOOOOOOCNO!!
:)


ARE YOU READY FOR THE MOTHER FUCKER PARTY?!?!?!?!?! jiiiiiiiiiiha! ;D
Marla (20:50)
Brak komentarzy

22 kwietnia 2011
;oooo
matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski, język angielski, matematyka, język polski,.

Afrykańskie Maski

Afrykańskie Maski


Języki zagrożone w Afryce:
Marzec 14, 2008, 9:33 am
Filed under: Uncategorized
 • Język amba
 • Język argobba
 • Język bafia
 • Język bakwiri
 • Język balundu
 • Język banen
 • Język bangi
 • Język bende
 • Język bira
 • Język boa
 • Język bondei
 • Język bubi
 • Język dahalik
 • Język dahalo
 • Język duala
 • Język duma
 • Język dzindza
 • Język eton
 • Język fipa
 • Język harari
 • Język kagulu
 • Język kaka
 • Język kalanga
 • Język kela
 • Język kélé
 • Język kerebe
 • Język kiamu
 • Język kinga
 • Język kota
 • Język kusu
 • Język lalia

"Te wszystkie zabawne i szczęśliwe chwile... Nie będą trwać wiecznie"-Nagisa Furukawa - anime - bloog.pl

Najpierw Miku,potem Manga,później anime,a teraz Vocaloid:

Vocaloid

Vocaloid – syntezator śpiewu stworzony przez firmę Yamaha. Pozwala użytkownikowi na tworzenie przebiegów śpiewu przez wpisywanie tekstu, który ma zostać zaśpiewany, oraz melodii.

Opis 

Vocaloid to program przeznaczony na komputery osobiste. W nowatorski sposób zostały w nim połączone technologie syntezy mowy oraz syntezy dźwięku. Oferowany jest w wielu wersjach, różniących się barwą głosu oraz językiem. Doczekał się dwóch generacji, nazwanych kolejno "Vocaloid" oraz "Vocaloid 2"..

Jak pisać i zostać pisarzem

2. zaczynać zdania wielką literą, kończyć kropką, wykrzyknikiem, znakiem zapytania lub wielokropkiem;

3. komentarze narracyjne dawać po myślniku małą literą;

4. wypowiedzi kolejnych postaci umieszczać w odrębnych akapitach.

Style wypowiedzi bohaterów

Język ceremonialny – składa się z pewnych formuł magicznych, obrzędowych. Stosowany głownie w powieściach historycznych, fantasy.

Język formalny – w sytuacjach publicznych (powieść obyczajowa, sensacyjna).

Język konwersacyjny – płynny i poprawny, rożni się od języka zwykłych rozmów właśnie swoją gramatyczną i stylistyczną poprawnością.

.

Oceny Fanfiction: tu się zarzyna... Znaczy ocenia.

Dziewnym, złamac, reke, ramie, wygłada, jakos, dostac, isc, zauwazyłam, juz, okreslic, słonca, sa, mozna, przeciez, okreslic, robic, różdzke, Jestesmy (58 literówek w piątej notatce), Różdżke, sie, jekby, jakas, reka, sie, bedzie, sie, myslałam, ze, az, bedzie, jakos, dostałysmy, sie, lezała, powo, sie, obudzic, zauwarzyłam, ze, remie, sie, zaklecie, stukneła, juz, Mozesz, Wrócic, sie, juz, musiałao, byc, juz, byc, alepiej, zebym, wiliniałaej, Minełam, Zakret, juz, Juz, Dziurza, naszedo, płóto, wybrac, stoje, naj (47 literówek w szóstej notatce)
W sumie 288 literówek w sześciu krótkich notatkach.
- język 1pkt/3pkt
W sumie poprawny (choć są zgrzyty), średnio dopasowany, słownictwo umiarkowanie bogate.
- wulgaryzmy 3pkt/3pkt
Brak.
- humor 1pkt/3pkt
Nie da się ukryć, że tekst bardzo mnie rozbawił, acz humoru, w normalnym rozumieniu tego słowa, nie było prawie wcale.

Wynik końcowy: 39pkt/85pkt
Opowiadanie trafia do przeciętnych. O poprawę błaga strona techniczna. Sam pomysł też pozostawia trochę do życzenia...

Oceniła:


"To, że każdemu wolno posiąść umiejętność czytania, szkodzi z czasem nie tylko pisaniu, ale i myśleniu".

Język polski

Algieria - instrukcja obsługi - Onet.pl Blog

P jak płacz

Od pewnego czasu za ścianą swojego mieszkania słyszę płacz kobiety. Mimo że nie rozumiem języka arabskiego (ani jego algierskiej odmiany), to z intonacji "płaczki" można wywnioskować, że wypłakuje ona swoje żale, skarżąc się na swój marny los. Na podstawie odgłosów dobiegających z mieszkania moich sąsiadów można się domyślać,.

Może ciągłego obracania, ale stan banknotów pozostawia wiele do życzenia. Najczęściej używane nominały (np. 200 dinarowe) aż czasem strach wziąć do ręki - są to rozlatujące się strzępy papieru, których bym pewnie w żadnym polskim sklepie nie przyjął. Aż dziw bierze, że ludzie nie biorą się tu do podrabiania pieniędzy. Bardzo rzadko czyta się w prasie o fałszerstwach. A wystarczyłoby przecież wydrukować banknot na kawałku papieru, uprać go parę.

konkursik - Onet.pl Blog

Emigracja c.d.

W 1914 roku poza granicami Rzeczpospolitej mieszkało około szóstej części liczby Polaków (oraz osób polskiego pochodzenia) i siódmej części galicyjskich Ukraińców. Emigracja miała wówczas poważne znaczenie zarówno do kształtowania obrazu Polski w świecie, jak i polskiego wyobrażenia o świecie.

Emigracja bywała stała i.

Narody kresowe:litewski, łotewski, ukraiński, białoruski

Na Ziemiach Zabranych  i w Galicji Wschodniej, terenach mieszanych pod względem wyznaniowym i językowym w XIX wieku miały miejsce bardzo dynamiczne procesy powstawania nowych narodów.

Dzisiejsza granica między Białorusią a Rosją niemal zgodna jestz granicąmiędzy Moskwą-Rosją a granicą Rzeczpospolitej.

Florence! - Onet.pl Blog

Ja prycham, a potem oczywiście rozważam tą teorię przy książce od biologii i lustrze. 

W zasadzie to znam trzy języki. Francuski- wszystko za sprawą mamy. Kiedy byłam mała, często podsłuchiwałam jej rozmowy z przyjaciółkami i negocjacje ze współpracownikami. Teraz, często plotkuję z mamą po francusku. To piękny język. Mama śmiała się, że pierwszym,.

Mi brawo. Tak, niesamowicie szalone i porywcze czasy…

Znam też doskonale język, zwany AmE, czyli American English. To fajny język, ale nie dla mnie. Ja wolę polski. Polski od zawsze we mnie był. Ojciec od maleńkości uczył mnie jego ojczystego języka. Wyjechał z kraju dawno temu, całkowicie poświęcił się dla rodziny, którą założył. Na szczęście ( chociaż wiem, że w tym momencie troszkę.

Język rosyjski

ja wiem co najlepsze

PRZYJACIÓŁ'' 2007-02-23 CZEŚC.BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻE JUZ DZISIAJ PIĄTEK I ZACZYNA SIĘ WEEKEND,NIE TRZEBA JUTRO IŚC DO SZKOŁY BARDZO LUBIĘ TEN CZAS.KONFIDENT SAM DZISIAJ WPADŁ.NA ROSYJSKIM PANIA JĄ ZAPYTAŁA Z PRACY DOMOWEJ I DOSTAŁA DWÓJE ALE SAMA CHCIAŁA CZYTAĆ WIEĆ...... JAK ONA MA PROBLEM.ALE CÓŻ .DZISIAJ Z RUSKIEGO ZROBIŁA NAM KARTKÓWKĘ I DOSTAŁAM PIĄTKĘ I SIE BARDZO CIESZĘ,PISALIŚMY DZISIAJ PRACE KLASOWĄ Z MATEMATYKI.Chcieli zawsze pisac klasówki napewno nie. Pozwole sobie na żart o szkole
Geografia-discovery channel
W-F- szkoła przetrwania
Religia-dotyk anioła
Chemia-szklana pułapka
Matematyka-4x4
Historia-sensacje xx wieku
Język polski-Magia liter
Muzyka-jaka to melodia
Przerwa-997
Test-Milionerzy
Nowa w klasie-Trędowata
Ostatnia ławka-róbta co chce ta
Wywiadówka-ZArchiwumX
Woźna-wybraniec
jak wam sie podobało to.

ż y c i e - Onet.pl Blog

KONKURSIWO JĘZYKOWE

  

KONKURSIWO JĘZYKOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ok... Dzisiaj będzie konkurs językowy:D:D:D Będzie sześć pytań odnośnie świąt:D Od razu zapowiadam, że jedna zła literka w wyrazie, a nie daję komentarzy! Więc na prawdę uważajcie jak piszecie:D:D

A teraz za jakie pytanie ile komentarzy:D:D Za pytanie 1- 4 komcie, za pytanie 2- 2.

Namaste...

  

Dzisiaj było strasznie fajnie w szkole:D:D Mieliśmy dni poezji angielskiej, rosyjskiej i niemieckiej... Ja mówiłam wiersz z angielskiegi i niemieckiego. Na początku iałam strasznego stracha, ale po próbie było juz ok:D:D Najlepsze było to, że dzisiaj zapsłąm do szkoły i przyjechałam dopiero na drugą lekcję:D:D Naszczęście:D:D Występ mieliśmy.