O czym chcesz poczytać na blogach?

Jezusa narodzonego

rafix blog

Daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

Pańskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Mt 2.1-12

 

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon . Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. Ci mu odpowiedzieli: W Betlejem.

Przyjazny blog księdza Karola

Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego».
Rzekli do Niego: «Myśmy się nie narodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga».
Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał».

(J 8, 31-42)

Każdy grzech obiecuje wiele, niestety, w efekcie zaprzedaje nas w niewolę. Jezus przynosi prawdziwą wolność od zła, które nas krępuje. Naśladowanie Jezusa jest sposobem, by doświadczyć owoców odkupienia.
Bywa jednak, że słuchamy Ewangelii wybiórczo, tytułujemy się chrześcijanami, ale w życiowej praktyce przyjmujemy tylko to, co nam wygodne.
Tymczasem droga do wolności prowadziła przez krzyż…

 
Komentarze (2)

Napisane w kategorii Ewangelia

 

engaddi

- co dla niektórych bywa nieco frustrujące ;)
a ja poszłam sama... ale tylko z pozoru :) Bo moją osobą towarzyszącą był najfajniejszy facet na świecie - Jezus!! :)

Myślę sobie, że jeszcze niedawno taka sytuacja jak ta, kiedy wszystkie moje koleżanki są ze swoimi chłopakami / narzeczonymi / mężami, a ja tańczę sama - zdołowałaby mnie okropnie! Czułabym się inna, gorsza, "nieparzysta"... ale kiedy wczoraj stałam w pewnym momencie pod oknem i patrzyłam na przytulone pary, pomyślałam, że jestem najszczęśliwszą osobą na tej sali! Że znalazłam miłość, której szukałam całe życie - Jezusa! I choć to wcale nie znaczy, że nie chcę mieć w przyszłości męża, to wiem, że to Jezus jest moim księciem z bajki :) i kiedy wróciłam do domu, czułam się jakbym wracała z najpiękniejszej randki :)

Wierzę, że Jezus nie tylko mnie tak mocno ukochał... nie tylko za mnie umarł i nie tylko mnie chce uczynić szczęśliwą!
Ciebie też!! :)
13:47, ola_engaddi , Miłość Boża
Link Komentarze (10) »
wtorek, 29 maja.

PAN NADCHODZI

  Hymn o miłości
 • Krystian7art o Adwentyści Dnia Siódmego
 • CZTERDZIEŚCI KORON

  Było to w pewnej armii, wśród dzielnych żołnierzy
  Gdy zadano pytanie: „kto w Jezusa wierzy”
  Zgłosiło się czterdziestu. Ci chociaż wiedzieli,
  Że kara sroga czeka tych, którzy by chcieli
  Jezusa wyznać Panem, nie zlękli się tego,
  Bo przyjęli Jezusa jako Zbawcę swego.

  Cisza zapanowała, kiedy ich wezwali
  I jeszcze przez wszystkimi ten warunek dali:

  Ukierunkują nas we wzbierającym dążeniu do upodobnienia się do obrazu drogiego Syna Bożego.

  Warto pamiętać nie tylko od, ale i do czego zostaliśmy odkupieni. Wszystkie nasze grzechy już teraz są zgładzone, jesteśmy usprawiedliwieni przed Bogiem przez wiarę w Jezusa Chrystusa, dziećmi Bożymi narodzonymi na nowo, a przez to dziedzicami Boga i współdziedzicami Jezusa Chrystusa, wkrótce zasiądziemy z Nim na tronie i z Nim dokonamy sądu nad światem.

  Im lepiej sobie uświadamiamy, iż szczęśliwą wieczność będziemy spędzać w chwale wraz z Jezusem, iż nasze oczy ujrzą Błogosławionego, iż.