O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Jezus

rafix blog

Mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać. Przygotowanie Paschy. W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: T. Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia? E. On odrzekł: + Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami. E. Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę. Wyjawienie zdrajcy. Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: + Zaprawdę powiadam wam: jeden z was Mnie zdradzi. E. Zasmuceni tym bardzo, zaczęli pytać jeden przez drugiego: I. Chyba nie ja, Panie? E. On zaś odpowiedział: + Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest.

PAN NADCHODZI

Ich wezwali
I jeszcze przez wszystkimi ten warunek dali:
„Wszystko wam przebaczymy, jeżeli wyznacie,
Że się w tej chwili swojej wiary zapieracie.
Musicie wszakże wiedzieć, że jeżeli chcecie
Przy swoim twardo zostać, to pewnie będziecie
Skazani na śmierć straszną, a nawet być może
Skończycie swoje życie zanim wzejdą zorze.

W rękach waszych więc leży wasza śmierć lub życie
Czy więc warunek wam dany teraz spełnicie?”
Czterdziestu jednak stało tak, jak przedtem stali
I z radością przed nimi wszystkimi wyznali:
„Dla Jezusa możemy iść na śmierć nawet dziś
Gdyż nasz Zbawiciel musiał też na śmierć za nas iść.”

Słońce już dawno zaszło i już nawet zorze
Zgasły na widnokręgu, więc ciemno na dworze
Było już prawie całkiem. Noc zapowiadała
Się jeszcze dziś mroźniejsza od innych bezmała.
Wtenczas wyprowadzono czterdziestu skazanych
Nad staw już zamarznięty i tam rozebranych
Postawiono na lodzie. Przed wyprowadzeniem ich
Na środek zapytano czy może któryś z nich
Zdecydował się zmienić swe poprzednie zdanie,
Gdyż inaczej pójdą na.

POROZMAWIAJMY O PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE! Napisz do: RLCh, Fabryczna 18, 98-400 Wieruszów, Polska

Raz, o których apostoł Paweł mówi, że “wielu jeszcze żyje” (Kor. 15,6). Dość długo więc istniała możliwość sprawdzenia ich świadectwa. Prawdopodobnie spotkanie to odbyło się w Galilei, dokąd wysłali uczniów i braci Jezusa Jego aniołowie (Mat. 28,7.10).

 Ze względu na straszne prześladowania, jakie szalały w Jerozolimie, i stan uczniów przed dniem Pięćdziesiątnicy, to wielkie i publiczne zebranie nie mogło w żadnym razie odbyć się w stolicy. Często przyjmuje się, że wydarzenie, jakie przeżyło tych pięciuset braci, przypada razem ze wspomnianym już spotkaniem Pana Jezusa z jedenastoma uczniami (Mat. 28,16 i Jana 20,18-22).

  Jedenastu uczniów nad Jeziorem Tyberiadzkim (Jan 21, 1-23).

  Jakub (1 Kor. 15.7).

 Apostołowie, o których powiedziano wielokrotnie, że widzieli zmartwychwstałego Pana przez 40 dni i byli z Nim aż do Jego wniebowstąpienia na górze Oliwnej (1 Kor. 15,7, Dz. Ap. 1,3-12).

  Saul z Tarsu na drodze do Damaszku (1 Kor. 15,8).

Ta liczba ponad pół tysiąca świadków, których Bóg wcześniej wybrał, jest wystarczająco przekonywująca i niemożliwe jest obalenie tego, co oni do nas mówią. Ich świadectwo ma tym.

Nathaneel - Onet.pl Blog

Że pierwsza jego część to słowa z Łk 1:28 i 42, którymi myteż zwracamy się do Maryi, a druga to nasza prośba kierowana do Niej omodlitwę za nas. ŚJ krytykują też powtarzanie w modlitwach tych samychsłów, gdy zwracamy się do Maryi np. "módl się za nami" z LitaniiLoretańskiej. Powołują się na słowa: "Na modlitwie nie bądźciegadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwobędą wysłuchani" Mt 6:7. Tymczasem w Biblii często w modlitwachpowtarzane są te same słowa. Np. w Ps 136 na 26 wersetów aż 26 razypowtarzają się słowa: "bo Jego łaska na wieki". Jezus wg Mt 26:44powtarzał te same słowa, gdy zwracał się do Ojca, a Łk 6:12 podaje, żespędzał On całą noc na modlitwie. Czy Jezusowi ŚJ też zarzucą brakwiary, że musiał trzykroć do Ojca powtarzać te same słowa lub gdymodlił się całą noc, pewnie też powtarzając kilkakroć te same słowa?Por. Rz 12:12, Kol 4:2.  

    Maryja w Kanie Galilejskiej i dziś:  

    zauważa nasze braki (J 2:3)  

    wstawia się za nami (J 2:3)  

    wskazuje nam Jezusa (J 2:5)  

    wstawiennictwo Jej staje się skuteczne, choć mogłoby się wydawać, że jest.

Maryja a Pismo Święte

Niej powiedział. Po upływie dwunastu lat Maryja oswoiła się z tym, w jaki sposób ona Jezusa poczęła, i że Jezus jako ich pierworodny syn powinien być poświęcony na służbę dla Pana. Jezus o swojej powinności wobec swojego Boga Ojca musiał Józefowi i Marii przypomnieć. Gdy Maria po urodzeniu Jezusa została matką następnych dzieci, dziewicze poczęcie Jezusa z  Ducha Świętego, zacierało się coraz bardziej w jej pamięci. Wszystko wokół Maryji ucichło, a jej życie jako matki licznej rodziny, toczyło się zwyczajnym trybem. Gdy rodzeństwo Jezusa było już starsze i lata mijały, poczęcie Jezusa  z  Ducha Świętego zostało w kręgu rodziny przez Marię i Józefa okryte milczeniem. Jezus stał się dorosłym, i nikt z jego rodzeństwa nie wiedział o jego dziewiczym poczęciu (Jan 7:5), i żaden z Jego braci nie widział w Jezusie przyszłego Mesjasza (Mar 3:21). Rodzeństwo Jezusa było dość liczne (Mar 6:3), przeto praca i egzystencja rodziny wysunęły się na pierwszy plan. Nie wiemy dokładnie kiedy zmarł Józef, możemy jednak z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że Józef umarł przed ukończeniem przez Jezusa trzydziestego roku życia. Dowodzi tego fakt, że na weselu w Kanie.

Jezus chrystus

PI-Nowe życie :) - Onet.pl Blog

Domu unosi się zapach piernika i makowca... Mniammmm... :)
Uwielbiam ten czas, jest taki charakterystyczny i ciepły :)

Pragnę Wam życzyć, wszystkiego co najlepsze i najPINkniejsze...
Oraz tego, aby narodzony Jezus wlał w wasze serca miłość i szczęście, które będą dodawać sił oraz będą Wam towarzyszyły przez kolejny rok...
A ponad to wspaniałych chwil spędzonych z rodziną przy Wigilijnym stole i resztę świątecznych dni :)
Udanego Sylwestra i.Albo tym bardziej kazanie!!!
Zastanawiam się po prostu, czy w moim życiu nadejdzie taka chwila, w której będę cieszyć się z Świąt Bożego Narodzenia nie tylko z powodu spotkań rodzinnych, prezentów, ale także z czystego serca, odczucia prawdziwego przyjścia Chrystusa na Świat, czy to będzie ta pełna i prawdziwa radość...
Czy Pasterka nie będzie dla mnie kolejnym przymusem...
Chyba zatraciłam się gdzieś w tym świecie rzeczy, zagubiłam sens wiary...
Był okres w moim życiu, kiedy "myślałam", że wierze.

NIE ŻYJĘ SIE, NIE KOCHA SIE , NIE UMIERA SIE NA PRÓBĘ - bloog.pl

jest to moja ulubiona kapela uwielbia tą kapele ich styl są boscy

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,224944,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

JEZUS

czwartek, 09 marca.
Daj proszę Cię abymdoznał Twojego miłosierdzia,abym sam stał się miłosiernykażdego dnia,Przez Chrystusa Pana Naszego.